Informacje

10.05.2019 06:27 sprawdź objazdy

Weekend z objazdami,
zmiany w trzech dzielnicach

SERWISY:


Mieszkańcy Ursynowa muszą przygotować się na zmiany w ruchu w związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Problemy czekają także na mieszkańców Wawra i Białołęki.

Na Ursynowie budowany jest tunel przyszłej Południowej Obwodnicy Warszawy. Zamknięta dla ruchu jest południowa jezdnia Płaskowickiej.

"W piątek 10 maja około godziny 22 zamknięty zostanie wyjazd z Osiedla Kazury przez Pileckiego na Płaskowickiej. Ruch będzie się odbywał tymczasową jezdnią, wybudowaną po zachodniej stronie starej drogi. Powróci możliwość skrętu w lewo z Płaskowickiej od strony alei Komisji Edukacji Narodowej w Pileckiego, w kierunku Os. Kazury" - poinformował w czwartek urząd miasta.

Tydzień później zmiany obejmą skrzyżowanie ulic Płaskowickiej, Dereniowej i Stryjeńskich. 17 maja późnym wieczorem zlikwidowane zostanie rondo, a w jego miejsce wytyczone będzie skrzyżowanie.

"Równocześnie zamknięty dla ruchu zostanie wlot ulicy Stryjeńskich. Ruch będzie odbywał się tymczasową jezdnią, wybudowaną po zachodniej stronie dotychczasowego przebiegu ulicy" - informuje urząd miasta.

Zmiany w Wawrze

Zmiany planowane są również w organizacji ruchu na odcinku wawerskim budowanej obwodnicy. We wtorek 14 maja około 10 zmieni się organizacja ruchu na Mozaikowej.

Jak informuje urząd miasta, ruch zostanie przełożony na tymczasowe poszerzenie, a zamknięty zostanie wjazd na Tuberozy od strony Mozaikowej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy czerwca. Dzięki temu wybudowane mają być drogi dojazdowe, które będą stanowiły objazd wykorzystywany w czasie budowy dojazdów do wiaduktu w Mozaikowej.

Ratusz przypomina, że w Wawrze trwa przebudowa Traktu Lubelskiego. Zamknięty dla ruchu jest odcinek od Skalnicowej do skrzyżowania ze Śnieguliczki. W poniedziałek, 13 maja, około 23 rozpocznie się kolejny etap prac. Zamknięty zostanie odcinek od Zwoleńskiej do Chodzieskiej.

"Połączenie z ul. Trakt Lubelski straci ul. Cylichowska. Objazd zostanie poprowadzony ul. Wał Miedzeszyński. Swoje trasy zmienią autobusy linii 142, 702 i nocnej N72" - podaje urząd miasta.

11 i 12 maja na Strażackiej na wysokości ulicy Katiuszy będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Utrudnienia związane są z budową przyłącza wodociągowego.

Zamkną Zdziarską

"Na Białołęce w końcową fazę wchodzi budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Zdziarskiej i Kąty Grodziskie oraz mostu nad rzeką Długą. W dniach 15-19 maja zamknięta dla ruchu będzie ul. Zdziarska na odcinku pomiędzy budowanym rondem a mostem. Przejezdne będzie natomiast rondo na skrzyżowaniu ulic Zdziarskiej i Kąty Grodziskie" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Objazd zostanie wyznaczony Białołęcką do Kobiałki. Trasy zmienią autobusy linii 134.  W czasie prac wykonawca będzie układał docelową nawierzchnię.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O REMONCIE WŁODARZEWSKIEJ:

ran/PAP/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Cwiorek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.05.2019 17:28 ~Cwiorek

  Pozdrowienia z Gorczewskiej.

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2019 19:32 ~wawa

  AdUrbem~AdUrbem

  Opanowany przez rowerki ZDM jak zwykle nie dba o kierowców

  Ok. Zgłoś racjonalizatorski wniosek o zaprzestanie budowy dróg w Warszawie. No po co budować, przecież to przeszkadza kierowcom...

 • AdUrbem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2019 12:11 ~AdUrbem

  Opanowany przez rowerki ZDM jak zwykle nie dba o kierowców

 • harpagan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2019 08:49 ~harpagan

  Do smerf_maruda:
  Macie metro, nie musicie mieć autobusów. Dziękujcie Bogu, że jeszcze jeżdżą, bo niedługo to albo elektryczna hulajnoga albo 20-minutowy spacerek. Kropka.

  <\ironia_mode>

 • smerf_maruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2019 08:31 ~smerf_maruda

  Dzis rano mieszkancow Ursynowa spotkala niemila niespodzianka - skasowane przejscie dla pieszych przy Plaskowickiej/KEN i zablokowane dojscie do przystanku 136. Czyli meszkancom Polaka i oklic najpierw zajumano petle pod budy cyrkowe i lozka polowe, potem zabrano 504 i 192 a teraz odcina sie dojscie do 136 i do wariantowego 504 i 503? Nie ma nigdzie info na ten temat - nie wiadomo kto, po co, dlaczego i dokad...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »