Informacje

17.05.2019 18:24 trzy stacje gotowe

Weekend z II linią metra: utrudnienia
na zachodzie, zwiedzanie na wschodzie

SERWISY:


W piątek na Bemowie wprowadzone zostaną zmiany w ruchu związane z budową kolejnego odcinka metra, a w niedzielę na Targówku odbędzie się piknik, którego uczestnicy będą mogli zwiedzić gotowe już stacje: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka.

Na wysokości urzędu dzielnicy Bemowo rozpoczyna się kluczowy etap budowy stacji Powstańców Śląskich, która ma powstać pod południową jezdnią ulicy Górczewskiej. Będzie się to wiązać z istotnymi zmianami w ruchu.

Zmiany na Górczewskiej

Jak podaje urząd miasta, "około godziny 22 wyłączone z ruchu zostaną skrajne pasy obydwu jezdni ulicy Górczewskiej wzdłuż torowiska tramwajowego na odcinku od ulicy Klemensiewicza do Powstańców Śląskich, a także jeden pas północnej jezdni przy skrzyżowaniu z ulicy Konarskiego". Jak informują urzędnicy, skręt w lewo w ulicę Konarskiego będzie możliwy z sąsiedniego pasa.

Zmiany pojawią się także na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej. Tam zamknięte zostaną przejazdy dla rowerzystów przez ulicę Powstańców Śląskich po południowej stronie skrzyżowania i przez ulicę Górczewską po jego wschodniej stronie.

Utrudnienia dla tramwajów

Zmiany dotyczą także tramwajów i zaczną obowiązywać od soboty 18 maja. Jak czytamy w komunikacie ratusza, "wyłączone z ruchu zostanie torowisko od ulicy Powstańców Śląskich do pętli Os. Górczewska".

Tramwaje linii 10 pojadą prosto ulicami: Powstańców Śląskich – al. W. Reymonta – W. Broniewskiego – Wólczyńska – T. Nocznickiego do pętli Metro Młociny, a linii 26 ulicami: Powstańców Śląskich, Radiową i Dywizjonu 303 do pętli Koło. Składy linii 28 będą natomiast kursowały ulicami: Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – al. "Solidarności" – Okopowa – Towarowa – pl. Zawiszy – Grójecka do pętli na placu Narutowicza. Zawieszone zostanie kursowanie linii 11.

Zwiedzanie gotowych stacji metra

W niedzielę, w godzinach 11-15 mieszkańcy stolicy będą mogli zwiedzić wszystkie trzy nowe stacje metra: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Stacje są już gotowe, dlatego uczestnicy wyprawy nie będą musieli zakładać kamizelek ani kasków.

Na każdej stacji uczestnicy będą mogli przejść gotową trasą: od wejścia jedną głowicą stacji, przez poziom -1 na peron, a następnie wyjść po drugiej stronie przystanku podziemnej kolejki. Jedynie stacja Targówek Mieszkaniowy będzie w pełni dostępna dla zwiedzających o ograniczonej mobilności i osób z wózkami dziecięcymi. Tam uruchomiona zostanie jedna z wind.

Jak precyzuje urząd miasta, "wejście na stację Szwedzka będzie odbywać się od strony ulicy Strzeleckiej, a wyjście w kierunku Stalowej. Na przystanek Targówek Mieszkaniowy warszawiacy wejdą od Węgrowskiej, a wyjdą za Ossowskiego. Na stację Trocka będzie można wejść od strony ulicy Handlowej, a wyjść w kierunku Trockiej i Askenazego".

Na trzech nowych stacjach niebawem rozpoczną się ostatnie odbiory wewnętrzne, później odbędą się odbiory instytucji państwowych.

Reporter tvnwarszawa.pl zwiedził z kamerą nowe stacje II linii metra:


ab/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Rob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2019 20:19 ~Rob

  Zwiedzać można bo jeździć to już raczej nie.

 • AdUrbem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2019 19:24 ~AdUrbem

  Metro to na razie same utrudnienia dla kierowców ale trzeba pilnować by po jego budowie więcej utrudnień nie było. STOP ZWĘŻENIU GÓRCZEWSKIEJ!

 • Tomo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2019 17:49 ~Tomo

  Reasumując w kwestii linii tramwajowych:
  - formalnie zlikwidowano dotychczasową linię 11, która jednak nadal będzie jeździć ta sama trasa pod numerem 10.
  - fizycznie zlikwidowano dotychczasową linię 10, ale jej numer nadano niezlikwidowanej linii 11 która nadal istnieje na niezmienionej trasie.
  Brawo DL imbecyli w ZTM.. Ciekawe jak długi nad tym myśleli? Znaczy się jaki był impuls który im kazał to zrobić bo o myśleniu to tu raczej mowy nie ma.

 • Kolo Sasiadów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2019 11:59 ~Kolo Sasiadów

  https://www.petycjeonline.com/apel_do_prezydenta_mst_warszawy_ws_organizacji_ruchu_na_granicy_woli_i_bemowa Zachęcam do podpisania petycji

 • Maria

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2019 09:03 ~Maria

  Noc muzeum ?
  Owszem ale nie u nas , ponieważ na niektóre wejścia były zapisy od 16 maja od godziny 9 ale już o godz. 10 nie było na nic zapisu- odpowiedź limity wyczerpane np. zwiedzanie komnat, bunkru, wycieczki czerwonym autobusem.
  Natomiast stanie w kolejce to nie w Polsce , ponieważ stoją ludzie niby jest nie duża kolejka a później okazuje się że jest ich 30 razy więcej , to moje spostrzeżenia .

 • kos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2019 07:54 ~kos

  Hubert~Hubert

  Takie zwiedzanie to obciach.. Atrakcja dla tych co w bloku nie mają ze sobą zrobić..

  Al. pewnie i tak wpadniesz na to zwiedzanko, no bo szkoda nie skorzystać.

 • Hubert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2019 07:04 ~Hubert

  Takie zwiedzanie to obciach.. Atrakcja dla tych co w bloku nie mają ze sobą zrobić..

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »