Informacje

21.07.2012 17:30 Podpowiadamy, które ulice omijać

Weekend pełen utrudnień

SERWISY:

Największe utrudnienia w weekend czekają na mieszkańców Ursynowa i Wesołej. Frezowanie zaplanowano na ul. Wąwozowej i ul. Armii Krajowej. Organizacja ruchu zmieni się również na Powiślu, w al. Krakowskiej i rondzie ONZ.

W sobote i niedzielę frezowana jest ul. Wąwozowa od al. KEN do ul. Stryjeńskich. Proponowane objazdy prowadzą: al. KEN - Przy Bażantarni - Stryjeńskich; al. KEN – Belgradzka - Stryjeńskich. Wąwozowa wyłączona będzie z ruchu do poniedziałku do godz. 4:00.

Na frezowanie natrafimy też w Wesołej. Od ul Żółkiewskiego do ul. Orlej wyłączona z ruchu będzie ul. Armii Krajowej. Objazd zaproponowany przez ZDM prowadzi ulicami: Armii Krajowej - 1 Praskiego Pułku – Okuniewska - al. Piłsudskiego (Sulejówek) -  Moraczewskiego (Sulejówek). Tu prace potrwają również do poniedziałku do 4:00.

… i inne utrudnienia

O dwie godziny dłużej zwężona będzie ul. Kasprowicza pomiędzy ul. Lindego a ul. Przytyk. Na zawężonym odcinku wprowadzony został ruch jednokierunkowy – w stronę węzła komunikacyjnego Młociny.

Wyłączona z ruchu jest południowa strona jezdni Kasprowicza. Kierowcy jadący w kierunku Żoliborza muszą korzystać z objazdu ulicami: Sokratesa – Wólczyńska lub Przy Agorze – Marymoncka. Jednak

utrzymany jest dojazd ul. Wolumen do skrzyżowania z ul. Kasprowicza oraz skręt w lewo w kierunku stacji metra Młociny lub do ul. Lindego. Kierowcy jadący ul. Kasprowicza w stronę węzła komunikacyjnego Młociny poruszają się bez utrudnień.

W sobotę około 21:00 zmieni się również organizacja ruchu na rondzie ONZ. Ruch w kierunku Ochoty zostanie przełożony na jezdnię tymczasową zbudowaną po wschodniej stronie ronda (przy ul. Prostej). Jezdnia będzie miała trzy pasy ruchu.

Trudności na Powiślu

W weekend  zwężona o jeden pas ruchu została ul. Dobra pomiędzy Tamką i Zajęczą. Wyłączony z ruchu jest fragment zachodniej strony jezdni. Utrzymany jest ruch w każdym kierunku (po jednym pasie) z możliwością skrętu w ulice Tamka i Zajęcza. Utrudnienia związane są z instalacją urządzeń aparatury pomiarowej na potrzeby budowy centralnego odcinka II linii metra.

Utrudnienia czekają na kierowców również w al. Krakowskiej. Wyłączony z ruchu jest lewy pas jezdni wschodniej (w kierunku centrum) pomiędzy wlotem ul. Malowniczej a Rękodzielniczej.

Zobacz też teledysk o frezowaniu:

band/par

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Tola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 18:38 ~Tola

  KEN by poprawili w końcu, a nie łaty przyklejają co pół metra

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 14:12 ~WAW

  niech postawią przy tych nowych gładkich eleganckich lux trasach .. Fotoradary!!!!

 • dsa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 09:44 ~dsa

  rambo~rambo

  Myślałem, że przystanki robi się z betonu, a z filmu widać, że asfalt malowany jest na biało...


  Tak to jest jak wybiera się najtańszą ofertę.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 09:32 ~asd

  Do Zdzisiu
  Nie wiem co za idiota wymyśliła przystanki z betonu ale to się nie ma szansy sprawdzić. Polecam wizję lokalną na Swiętokrzyskiej, po stronie szpitala - mimo, że od roku zatrzymują się tam autobusy (wcześniej tylko przejeźdżały), nawet drobnego zagłębienia nie ma. Po prostu, jak 20 lat temu remontowali Świętokrzyską, położyli dobry asfalt, a nie to g..., którego teraz się używa. I największą tragedią jest to, że aby zbudować niepotrzebną nikomu linię metra, zniszczono całkiem dobrą nawierzchnię, którą zastąpią tym nowym g...

 • Zdzisiu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 09:08 ~Zdzisiu

  Kiedy miasto zrobi porządek z nazwami ulic? Jak dwie ulice na dwóch różnych końcach miasta mogą nazywać się tak samo? Ale to Polska właśnie ...

 • rambo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2012 23:08 ~rambo

  Myślałem, że przystanki robi się z betonu, a z filmu widać, że asfalt malowany jest na biało...

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2012 19:05 ~asd

  Czy autor tego artykułu nie umie czytać. Na "zakazie wjazdu" w Tamkę (i Oboźną) jest napisane, iż nie dotyczy on DOJAZDU do ulic ograniczonych Foksal, Nowy Świat, Oboźna, Topiel. Jedyny efekt jest taki, że stają jełopy przez znakiem bo muszą przeczytać. A wjechać może każdy. W ogóle proponuję ustawić takie zakazy wjazdu na wszystkich drogach wjazdowych do Warszawy, z napisem "Niedotyczy dojazdu do Warszawy". Słowem, szkoda pieniędzy na takie "znaki"...
  Ps te znaki są już od prawie roku, gratuluję refleksu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »