Informacje

01.09.2018 07:13 Pobiegną ulicami Warszawy

Weekend należy do biegaczy. Będą utrudnienia

SERWISY:

W ostatni weekend wakacji na ulice stolicy wyruszą biegacze. Na sobotę zaplanowany jest 4F Półmaraton Praski i Sztafeta Niepodległości a niedzielę uczestnicy Warszawa Business Run przejmą ulice Mokotowa.

Jak informuje stołeczny ratusz, w sobotni wieczór wystartować ma piąty już 4F Półmaraton Praski. Biegacze wyruszą o 20.30 z błoni PGE Narodowego.

Organizacja biegu wymusi zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Już od piątku, od około godziny 9 ma być zamknięty wjazd na błonia PGE Narodowego, gdzie planowana jest organizacja miasteczka biegowego. Od 16 organizatorzy planują zamknięcie ulicy Sokola pomiędzy Wybrzeżem Szczecińskim a ulicą Zamoście.

"W sobotę od godziny 20 sukcesywnie mają być zamykane drogi na trasie"– informują urzędnicy.

Trasa biegu ma prowadzić ulicami J. Zamoyskiego, Grochowską (jezdnia w kierunku Grochowa, dla kierowców udostępniony ma być jeden pas ruchu na odcinku od ul. Kijowskiej do ul. Lubelskiej), rondem Wiatraczna (biegacze mają się poruszać tylko dwoma pasami), al. J. Waszyngtona (Planowane jest udostępnienie jednego pasu ruchu od ulicy Saskiej do ronda Wiatraczna), rondem J. Waszyngtona, Francuską, Zwycięzców, Saską, Egipską, gen. T. Bora-Komorowskiego, gen. R. Abrahama (jezdnia w kierunku Saskiej Kępy) W. Umińskiego (jezdnia w kierunku Trasy Siekierkowskiej, na drugiej jezdni możliwy ma być ruch dwukierunkowy), gen. T. Bora-Komorowskiego (jezdnia w kierunku Saskiej Kępy), gen. A.E. Fieldorfa "Nila" (jezdnia w kierunku Grochowa), Wałem Miedzeszyńskim (jezdnia w kierunku centrum), zawrotka na wysokości ul. Kadetów, Wałem Miedzeszyńskim (jezdnia w kierunku Wawra), Wybrzeżem Szczecińskim (zamknięte obydwie jezdnie) zawrotka na wysokości ul. S. Okrzei, Wybrzeżem Szczecińskim, Zamościem, Sokola do mety na terenie błoni PGE Narodowego.

W czasie biegu, czyli od 20 do północy, planowane jest zamknięcie mostów Józefa Poniatowskiego i Świętokrzyskiego. Ruch na ulicach ma być przywracany sukcesywnie za ostatnim biegaczem.

Jak twierdzi ratusz, utrudnienia będą mogły potrwać do godziny 0.30.

4F Piątka Praska

Półmaratonowi ma towarzyszyć bieg 4F Piątka Praska. Start zaplanowany jest na 19.30, również z błoni PGE Narodowego, a jego trasę poprowadzono ulicami J. Zamoyskiego, Jagiellońską, S. Okrzei, Wybrzeżem Szczecińskim (w kierunku mostu Poniatowskiego), zawrotka na Wybrzeżu Szczecińskim, Wybrzeżem Szczecińskim, Sokolą, J. Zamoyskiego do mety przy Dworcu Stadion.

Zamykanie ulic ma odbywać się na takich samych zasadach jak w półmaratonie. Sukcesywne blokowanie ma się rozpocząć o godzinie 19.

100 kilometrów na stulecie niepodległości

To nie jedyne zaplanowane biegi na 1 września. W parku im. Szymańskiego ma się odbyć Sztafeta Niepodległości. Biegiem na dystansie 100 kilometrów uczestnicy chcą uczcić 100-lecie niepodległości Polski.

- Po wytyczonej 2,5 kilometrowej trasie do przebiegnięcia będzie 100 kilometrów. W zawodach wezmą udział zespoły składające się z 3 do 10 osób. Zawodnicy mogą się dowolnie zmieniać, przekazując sobie pałeczkę. Czas liczony jest całemu zespołowi, a dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody - powiedział Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Rozpoczęcie sztafety planowane jest na godzinę 9. Zawody mają potrwać kilka godzin.

Jak informuje Mariusz Gruza, rzecznik prasowy z dzielnicy Wola, rejestracji sztafety można będzie dokonać od godziny 8 w biurze zawodów w parku Szymańskiego przy ulicy Elekcyjnej. Udział w biegu jest bezpłatny.

- Do startu w sztafecie zgłosiła się z zespołem między innymi Patrycja Bereznowska, najlepsza ultramaratonka na świecie w 2017 roku, kiedy to została mistrzynią i rekordzistką świata w biegach 24 i 48-godzinnych. W tym roku została mistrzynią Europy i jest aktualną rekordzistką Polski w biegu na 100 kilometrów - dodał Gruza.

W tym czasie w parku mają się odbyć koncerty, prezentacje grup rekonstrukcyjnych, zajęcia rekreacyjne dla dzieci i wiele innych.

Biegacze na ulicach Mokotowa

To nie koniec biegów w stolicy. W niedzielę, w godzinach 10.30-13.00 zaplanowano też bieg Warszawa Business Run. Trasa zmagań ma prowadzić ulicami Służewca, a miasteczko biegowe planowane jest na parkingu kompleksu biurowego Empark przy ulicy Domaniewskiej 41.

Oficjalne otwarcie imprezy ma się odbyć o godzinie 10.15. Pierwsze sztafety wyruszyć na trasę mają o godzinie 10.30.

Biegu zaplanowano ulicami Domaniewską, Wołoską (do skrzyżowania z J. P. Woronicza) – zawrotka – Wołoską, Domaniewską, Suwak, Konstruktorską, Suwak, Domaniewską i dalej do mety.

 

Tak wyglądał Półmaraton Praski w 2016 roku:

mn/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • iwona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2018 00:30 ~iwona

  Dzieci wracaja z wakacji. Akcja policji Bezpieczny powrot a ci bezmózgowcy z ratusza zgadzają sie na blokady miasta. Jakim trzeba byc idiotą? W dodatku ogłaszają w ostatniej chwili. Trzeba pogonic tych urzędasów z ratusza przy wyborach.

 • piaseczno rules

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 23:08 ~piaseczno rules


  asdas~asdas

  Czy już wiecie dlaczego będę głosował przeciw Trzaskusiowi?
  piaseczno rules~piaseczno rules

  Bo jesteś tępym kierowcą, który parkuje na torach?

  Tramwajowych w Piasecznie????

 • robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 22:31 ~robert

  warszawiak~warszawiak

  To BYDŁO należy jak najszybciej przegonić z Warszawy! Niech sobie latają po Pustyni Błędowskiej!!!

  Nie po Pustyni tylko na polach Lubelszczyzny. W rodzinnych stronach.

 • GrzeL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 22:17 ~GrzeL


  ZŁEwładzeWAWY~ZŁEwładzeWAWY

  I właśnie to jest problem Wawy. Obecne władze mają w nosie to że to ostatni weekend wakacji. Są powroty do domu, zakupy po wyjazdach, zakupy do szkoły, odbieranie dzieci od babć itd... a oni sobie blokują miasto. I to jest tylko jeden z wielu przykładów gdzie Bufetowa i całe PO z "bystrym" Rafalkiem maja normalnych mieszkańców. A ja wiem może kładką pieszo-rowerową wrócimy z wakacji albo z zakupów....
  wawa~wawa

  Normalni mieszkańcy mieszkają w Warszawie. Skąd mieliby wracać w ten weekend? Od dwóch tygodni widać, że mieszkańcy wrócili z urlopów. Widocznie ktoś tu nie zauważył, że niektóre biegi mają swoją tradycję i terminy. A że biegną tysiące... Trochę przerwy w truciu powietrza jest naprawdę ok.

  Z całego serca życzę ci, żeby takie "tradycyjne" biegi odbywały się w twojej okolicy, żebyś nie mógł dojechać do swojego domu lub spod niego odjechać, bo iluś tam durni chciało sobie pobiegać po ulicach!

 • Palma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 21:48 ~Palma

  warszawiak~warszawiak

  To BYDŁO należy jak najszybciej przegonić z Warszawy! Niech sobie latają po Pustyni Błędowskiej!!!

  100/100
  Cynizm i brak empatii . Czysta zlosliwosc.

 • Rębajło

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 21:33 ~Rębajło

  Zagłosuję na tego, kto przepędzi biegaczy do Kampinosu

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 21:19 ~Jacek

  asdas~asdas

  Czy już wiecie dlaczego będę głosował przeciw Trzaskusiowi?  Bo jesteś działaczem konkurencji?

 • ex Rodowity WWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 21:15 ~ex Rodowity WWA

  Więcej Biegaczy, Więcej Rowerzystów. Więcej Wszystkiego. Więcej Przyjezdnych.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 20:13 ~warszawiak

  To BYDŁO należy jak najszybciej przegonić z Warszawy! Niech sobie latają po Pustyni Błędowskiej!!!

 • piaseczno rules

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2018 18:59 ~piaseczno rules

  asdas~asdas

  Czy już wiecie dlaczego będę głosował przeciw Trzaskusiowi?

  Bo jesteś tępym kierowcą, który parkuje na torach?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »