Informacje

20.09.2014 15:30 wydarzenia od godz. 12

Weekend nad Wisłą. Sprzątanie plaż, wyścig w kajakach

SERWISY:

Warszawiacy wspólnie sprzątali brzegi Wisły, a chętni wzięli udział w wyścigu kajakowym. Tak wyglądała sobota nad rzeką w stolicy. Jutro drugi dzień akcji.

Sprzątanie rozpoczęło się o godz. 12 na plaży Poniatówka. Później, o godz. 12.30 wystartowało także na pozostałych: Żoliborz (Wybrzeże Gdyńskie 2), ZOO (przy klubie La Playa), Saska Kępa (przy moście Łazienkowskim), a także na Płycie Desantu (przy klubokawiarni Pomost 511).

Dla wytrwałych ognisko

Podczas akcji służba brzegowa rozdawały rękawiczki i worki na śmieci. Odpady można było pozostawić przy ścieżkach, czy koszach na śmieci. Po Wiśle pływały też specjalne łodzie, których załogi zbierały worki od uczestników akcji.

Zebrane odpady wielkogabarytowe - meble, czy sprzętów gospodarstwa domowego należy zgłaszać pod adres:  rkurylowicz@zmw.waw.pl lub fundacja@naszaziemia.pl.

Ratusz do akcji zaprasza też osoby posiadające własne łodzie. Liczy na ich pomoc, szczególnie przy porządkowaniu wysp i zatoczek.

Finał akcji około godz. 15.30. Dla najbardziej wytrwałych uczestników, na plaży Poniatówka, będzie czekało ognisko.

Po raz 21

"Sprzątanie Świata – Polska” to akcja, który odbywa się po raz 21.  Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września Fundacja Nasza Ziemia z setkami wolontariuszy w całym kraju wspólnie wyszukujemy i w miarę możliwości usuwa dzikie wysypiska śmieci.

"Mosty Warszawy"

O godz. 13.00, rozpoczął się warszawski wyścig kajakowy „Mosty Warszawy”. Uczestnicy pokonali dystans 8 km, (w czym 4 km w górę rzeki).

Zawodnicy wystartowali z plaży Poniatówka, następnie popłynęli do mostu Gdańskiego, potem wzdłuż praskiego brzegu Wisły z powrotem do Poniatówki.

Turniej został rozegrany w kategoriach: K1 (solo) kobiet i mężczyzn, a także K2 (dwójka).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Irek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2014 22:58 ~Irek

  I dobrze, że zrobili taką akcję, warto dbać o plaże na praskim brzegu, które służą wielu mieszkańcom. Z roku na rok dzieje się coraz więcej przy plażach i na samej Pradze, sporo czasu spędziłem w to lato po prawej stronie Wisły.

 • Tukan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2014 12:14 ~Tukan

  kristovkristov

  Obywatelu! Żądasz czystości? Zachowaj ją sam! Zacna inicjatywa :) Wpadnę tam z Papugiem by posprzątać skoro służby nie reagują.

  A kto tp Papug? Umie sprzątać to, co powinny sprzątnąć służby miejskie ?

 • Dobroczyńca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2014 12:05 ~Dobroczyńca

  polszajs~polszajs

  NO,najlepiej wyzyskiwać warszawiaków do sprzątania potem niby bieg dla dzieci co 100zł kosztuje wpisowe a 50% tylko idzie na dzieci.Najlepszy zawód w Polsce to ksiądz albo fundacja harytatywna.

  CHARYTATYWNA

 • Obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2014 11:51 ~Obserwator

  Gdyby karą za zaśmiecanie były obowiązkowe prace przy sprzątaniu, to problem syfu nad Wisłą rozwiązałby się sam. W tej chwili jest to co najwyżej "niska społeczna szkodliwość czynu".

 • ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2014 11:00 ~ania

  NO tak, bo Warszawiacy to takie czyściochy. Widzę, w szczególności po tym, jak brudzą w blokach. I akurat w moim nie mieszkają słoiki. A syf!!! Współczuję tym ludzom, którzy musza po nich sprzątać. Więc uczmy się - by sprzątać po sobie. Wtedy takie inicjatywy nie będą potrzebne.

 • pragmatyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2014 10:26 ~pragmatyk

  Sprzątać to powinni osadzeni bo to ich kumple tak śmiecą.

 • kristov

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2014 10:07 kristov

  Obywatelu! Żądasz czystości? Zachowaj ją sam! Zacna inicjatywa :) Wpadnę tam z Papugiem by posprzątać skoro służby nie reagują.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2014 08:33 ~asd

  Zjęcie po lewej najlepiej jak wygląda brzeg Wisły po każdej imprezie. Zresztą podobnie jak Park Kazimierzowski po rajdzie barbórki czy każdy kawałek miasta po jakiejś "atrakcji". Polactwo po prostu jest nieszczęśliwe jak nie zatruje komuś życia, czy to rzucając butelkę czy roztrącając pieszych na chodniku pędząc na rowerze (nie zależnie od tego czy jest obok droga dla rowerów czy nie).

 • polszajs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2014 23:44 ~polszajs

  NO,najlepiej wyzyskiwać warszawiaków do sprzątania potem niby bieg dla dzieci co 100zł kosztuje wpisowe a 50% tylko idzie na dzieci.Najlepszy zawód w Polsce to ksiądz albo fundacja harytatywna.

 • rob7615

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2014 23:26 ~rob7615

  Warszawiacy posprzątają po słoikach.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »