Informacje

11.10.2018 17:58 objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej

Weekend: drogowcy na Słomińskiego, tramwajarze przy pętli Młociny

SERWISY:

W weekend drogowcy wymienią nawierzchnię na ulicy Słomińskiego, a od poniedziałku rozpoczną się prace na Newelskiej. Tramwajarze zaplanowali drugi etap remontu przy pętli Młociny. Utrudnienia czekają kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Remont ulicy Słomińskiego obejmie południową jezdnię, prowadzącą w kierunku mostu Gdańskiego. Nowa nawierzchnia pojawi się na 870-metrowym odcinku między mostem a ulicą Alka Dawidowskiego. Nawierzchnia na moście nie będzie wymieniana, ale na most w stronę Pragi i Targówka nie będzie można wjechać.

Drogowcy wprowadzą zmiany w organizacji ruchu w piątek, 12 października około godziny 22. Frezowanie powinno zakończyć się w poniedziałek nad ranem. Ulica powinna być przejezdna od godziny 4.

Kierowcy jadący od strony ronda Zgrupowania AK "Radosław" będą mogli skręcić w ulicę Alka Dawidowskiego. Natomiast połączenie ze Słomińskiego stracą Bonifraterska, Międzyparkową, Szymanowska i Zakroczymska. By ominąć remontowany fragment jezdni, trzeba będzie wybrać przejazd mostem Grota-Roweckiego, Jagiellońską do ronda Starzyńskiego lub aleją Jana Pawła II, aleją Solidarności i mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Trasy zmienią autobusy linii 409, 500 oraz nocnych N12 i N62. Normalnie będą kursować tramwaje.

Tramwajarze przy pętli Młociny

Nadchodzący weekend będzie drugim z rzędu, gdy remontowane będzie torowisko w rejonie pętli Młociny. Tym razem z ruchu wyłączone będą tory w alei gen. Marii Wittek, czyli na przedłużeniu mostu Północnego.

Prace rozpoczną się w piątek o godzinie 23, a zakończą w poniedziałek około 4 nad ranem.

W związku z pracami tramwajarzy kierowcy nie będą mogli przejechać z ulicy Nocznickiego w aleję gen. Wittek, ani skręcić w Kasprowicza. Wyłączony z ruchu odcinek będzie można objechać ulicami: Marymoncką, Przy Agorze i Kasprowicza.

Tramwaje linii 11, 33 oraz autobusy nocne N41zostaną skierowane na objazdy. Dodatkowo Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi zastępczą linię autobusową Z33, kursującą na trasie: Metro Młociny - Nocznickiego - Wólczyńska - Al. Reymonta - Broniewskiego - Park Olszyna.

Frezowanie na Woli

W poniedziałek rozpocznie się remont ulicy Newelskiej na Woli. Władze dzielnicy postanowiły, że zyska ona nową nawierzchnię. Na czas prac drogowców ulica będzie zamknięta dla kierowców. Połączenie z Newelską stracą Lędzka i Andrychowska. Zakończenie remontu jest planowane na piątek, 19 października.

Zmieniona organizacja ruchu na Łodygowej

Jak przypomina ratusz, trwa też przebudowa Łodygowej. W środę zmieniła się tam organizacja ruchu. Ruch w obydwu kierunkach na odcinku między Wolińską a Klamrową odbywa się nowo wybudowaną jezdnią północną. Natomiast stara jezdnia została zamknięta dla kierowców.

Połączenie z Łodygową odzyskały ulice Rzemieślników i Mechaników. Natomiast nie można na nią wyjechać ze Strużańskiej po południowej stronie.

Na przebudowywanej jezdni mają powstać po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, między skrzyżowaniem z Radzymińską a granicą z Ząbkami. Powstaną też nowe chodniki, drogi rowerowe, odwodnienie i przebudowana sieć energetyczna. Równolegle budowana jest w tym miejscu nowa kanalizacja. Termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na koniec tego roku.

Zobacz też materiały o remoncie Miodowej i placu Krasińskich:


kk/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • edek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 12:08 ~edek

  to w ten weekend nie biegają? no żesz....

 • pkpkpk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 09:14 ~pkpkpk

  a kiedy Szyszkowa?!

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 06:39 ~Konrad

  jak zwykle ZDM wykazuje że z myśleniem ma kłopot. Nie ma tylko kłopotów z obiecywaniem i chwaleniem się ile zrobił dobrego.

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2018 20:34 ~wawa

  normalny~normalny

  a moze ratusz niech skieruje na te ulicę Parade Rownosci i biegi a nie do Centrum. Jak sie uwalaja w asfalcie i blocie to zaczna myslec.

  Trza iść do lekarza...

 • normalny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2018 18:38 ~normalny

  a moze ratusz niech skieruje na te ulicę Parade Rownosci i biegi a nie do Centrum. Jak sie uwalaja w asfalcie i blocie to zaczna myslec.

 • okolicznik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2018 18:15 ~okolicznik

  Nie no spoko bardzo dobrze, tylko nie dałoby się zrobić od razu połowy mostu? ON też jest w nienajlepszej kondycji (szczególnie jezdznia północna MG). Albo zamknąć już cały i zrobić to w dzień dłużej ale cały most...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »