Informacje

13.06.2015 16:51 Marsz Różowej Wstążki

"Wczesne wykrycie raka piersi daje 100 proc. szans na wyleczenie"

SERWISY:

Wcześnie wykryty nowotwór to nie wyrok - przekonują organizatorzy Marszu Różowej Wstążki, który zachęcać ma kobiety do badania piersi. W sobotę odbywa się 18. edycja tej imprezy, której celem jest m.in. promocja badań profilaktycznych oraz zbiórka funduszy na akcje edukacyjne.

Marsz rozpoczął się na Placu Teatralnym, jego zwieńczeniem jest piknik organizowany na Polach Mokotowskich, gdzie można m.in. bezpłatnie wykonać badanie USG oraz porozmawiać z lekarzami, m.in. z genetykiem. Dla uczestników przygotowano również takie atrakcje jak koncert Kayah, kursy zumby i jogi oraz gry i zabawy dla dzieci.

Rak piersi - najczęstsza przyczyna śmierci kobiet w Polsce

- Chcemy przypominać kobietom w Warszawie, ale też w całej Polsce, jak ważna jest profilaktyka. Wczesne wykrycie raka piersi daje nam stuprocentową szansę na wyleczenie - podkreśliła Joanna Ulanowska-Tabała, dyrektor marketingowy Avon Polska, współorganizatora marszu.

Marsz honorowym patronatem objęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Rak piersi to najczęstszy powód umieralności kobiet w Polsce. Życie w nieświadomości daje złudne przekonanie, że choroba ta nas nie dotyczy. Niestety, taką postawą można przypłacić życie – badajmy się! - apeluje Gronkiewicz-Waltz.

Celem kampanii, której marsz jest ukoronowaniem, jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi i uświadomienie, że wcześnie wykryty nowotwór to nie wyrok. Każde dwie osoby, które wezmą udział w marszu, przyczynią się dofinansowania jednego badania USG piersi.

Wstążka na Placu Zbawiciela

Miasto wspiera wydarzenie i włącza się w propagowanie profilaktyki antynowotworowej m.in. ozdabiając stołeczne kwietniki. W kilku miejscach w mieście - na Rondzie Waszyngtona, Placu na Rozdrożu, Trasie Łazienkowskiej, ul. Banacha, w Ogrodzie Saskim, Polu Mokotowskim, okolicach dworca PKP Warszawa-Włochy - ułożono z kwiatów różowe wstążki. To międzynarodowy symbol walki z rakiem piersi.

Po weekendzie ósma wstążka zostanie posadzona na Placu Zbawiciela. Kwietne różowe wstążki do jesieni mają przypominać kobietom o tym, jak ważne jest wykonywanie regularnych badań, dzięki którym wiele chorób, w tym nowotworowych, można wykryć na wczesnym etapie.
Marsz Różowej Wstążki to element kampanii Avon kontra Rak Piersi, prowadzonej od 1998 r. Organizowany jest wspólnie ze Stowarzyszeniem Amazonki Warszawa-Centrum.

adso/mtom/PAP

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Anns

    zgłoś naruszenie odpowiedz 14.06.2015 08:06 ~Anns

    Na co komu profilaktyka jesli lekarze nie chce zlecac i kierowac na badania?

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »