Informacje

29.07.2011 10:55 Podtopione okolice czołgistów

Wawer wciąż pod wodą
rządzi "pospolite ruszenie"

SERWISY:

Mieszkańcy okolic ulicy Czołgistów nie mogąc się doczekać żadnej pomocy ze strony władz Wawra, próbują radzić sobie sami. Przekopują między posesjami wąskie kanały i próbują odprowadzić z nich wodę. Jej poziom przestał się podnosić, ale wciąż jest wysoki.

Przedstawiciele władz Wawra mieszkańcom dzielnicy mają do zaoferowania niewiele: - Około drugiej w nocy woda sięgnęła już sufitu mojej piwnicy - relacjonuje mieszkanka jednej z posesji. - Musiałam prawie dwadzieścia minut błagać, żeby ktokolwiek tu się pojawiał i ocenił sytuację. Kiedy strażacy przyjechali i zobaczyli co się dzieje przyznali, że potrzebne są worki z piaskiem, żeby zabezpieczyć dom. Nie mogli mi jednak pomóc, bo podobno nie mają na to śodków - skarży się mieszkanka Wawra.

Nie zadbali o rowy

Posesje w okolicach ulicy Czołgistów są zalewane dlatego, że okoliczne rowy melioracyjne nie są drożne. Dzielnica oczyściła tylko część z nich. Selektywne udrażnianie spowodowało, że podczas, gdy niektóre domy są chronione, woda zalewa inne.

Mieszkańcy Wawra skarżą się też, że jeden z rowów zasypał im sąsiad nielegalnie stawiając na swojej posesji blaszaną wiatę. Przedstawiciele władz dzielnicy przyznają, że to prawda, ale wyegzekwować usunięcia samowolki budowlanej do tej pory im się nie udało.

"To wina mieszkańców"

Na pomoc urzędników zalewani nie mają co liczyć. Ci przekonują, że mieszkańcy sami są sobie winni: - Zasypują rowy melioracyjne, a potem mają pretensję do dzielnicy, że woda ich zalewa - tłumaczy rzecznik Wawra, Andrzej Murat. Zapewnia, że nad rozwiązaniem sytuacji pracuje interdyscyplinarny zespół urzęników, który ma stworzyć koncepcję odwodnienia Wawra. Żadnych doraźnych działań jednak nie przewiduje.

Nie mogąc doczekać się pomocy od urzędników mieszkańcy próbują radzić sobie sami. Do tej pory próbowali ochronić domy workami z piaskiem. Kiedy to nie pomogło chwycili za łopaty i próbują odprowadzać wodę ze swoich posesji wąskimi kanałami. Robią to rzecz jasna bez żadnego planu, więc ta sama woda pojawi się u sąsiadów, którzy mieszkają poniżej nich.

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Ania Londyn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2011 06:33 ~Ania Londyn

  Szczerze wspolczuje, sytulacja nie wyglada najlepiej i tylko serce boli, ze placi sie podatki.

 • anin uber alles

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2011 04:32 ~anin uber alles

  łaki na terenie sadula i pomiędzy międzylesiem, a zżerzniem są torfowe...a jeszcze kilkanaście lat temu były tam pozostałości bagienek które chwilowo wyschły....ale jak ktoś myslał, że wybuduje się w "aninie" to teraz może sobie marinę zafundować i twierdzić że ma dostęp do zegrza

 • jack

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2011 22:49 ~jack

  "sąsiad nielegalnie zasypał rów, a urząd nic mu nie może zrobić." Jak to jest możliwe? Przecież ten rów został zasypany niezgodnie z prawem i bez pozwolenia, a więc ewidentnie dokonano wykroczenia za które powinna być sowita kara + zwrot kosztów ponownego udrożnienia rowu. A może pozew zbiorowy na tego "sąsiada"?

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2011 22:22 ~warszawiak

  Postarajcie się przekopać odpływ do hgw to może wam pomoże!?BO inaczej PŁACzCIE i PŁACZCZIE BO PODATKI I OPŁATY i TAK PODNIESIE!!!!!!!

 • Yabu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2011 20:15 ~Yabu

  takie sa skutki głupoty ludzkiej czyli budowania domów gdzie od wieków po deszcze robiły się sadzawki. a że ostatnie parę lat było sucho to głupki tam budowały , myśląc, że zawsze będzie sucho.

 • WAWAWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2011 17:13 ~WAWAWA

  A tak było w Warszawskich Włochach
  http://www.youtube.com/watch?v=w2bHw8UdYJM

 • Karoliczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2011 15:47 ~Karoliczka

  U nas w okolicy Lucerny wylewa kanał wawerski jesteśmy podtopieni bez wody pitnej i pomocy od kogokolwiek. Urzędasy też nie raczą nam pomóc, walczymy o beczkowóz od 2 dni. Chyba nie mamy szans...podatki płacimy, ale kiedy prosimy o trochę wody by móc funkcjonować stawia nam się ścianę do której możemy sobie gadać. Oczywiście bez odzewu...

 • pol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2011 14:22 ~pol

  Rowy odprowafdzające z ulic Przewodowa Sztrzygłowska, Borowiecka zasypane częściowo, zamulone. Ich zadaniem kiedyś było odprowadzenie wody do Kanału nowe Ujście.

 • urzędnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2011 13:16 ~urzędnik

  Ekipa HGW funduje darmowe, prywatne jeziora, a ludzie narzekają. Jak w takiej sytuacji można więc dogodzić mieszkańcom?

 • Iks

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2011 13:09 ~Iks

  Skoro Czołgistów to tylko czołgiem mozna się tam poruszać.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »