Informacje

19.12.2010 17:04 "6 marca zjazd sld"

Warszawski SLD wybierze nowe władze

SERWISY:

Rada Mazowiecka SLD zdecydowała o zwołaniu zjazdu stołecznej struktury Sojuszu, który ma przedstawić nowy program partii dla Warszawy, a także wybrać nowe władze partii w tym mieście - poinformował sekretarz mazowieckiego SLD, Krzysztof Gawkowski. Zjazd ma się odbyć do 6 marca – podaje Polska Agencja Prasowa.

- Rada wojewódzka postanowiła o zwołaniu zjazdu programowego, który ma za zadanie przedstawić 4-letni program działania SLD w Warszawie, priorytety na najbliższą kadencję samorządu i przede wszystkim doprowadzić do odnowienia programowego w Warszawie, które pozwoli wygrać wybory samorządowe za cztery lata - powiedział Gawkowski.

Według niego, zjazd ma się odbyć do 6 marca przyszłego roku; ma wziąć w nim udział 254 delegatów ze wszystkich kół dzielnicowych SLD w Warszawie.

Jak zaznaczył Gawkowski, zgodnie ze statutem Sojuszu, zjazd powinien wybrać również nowe władze SLD w stolicy. - Zjazd, oprócz tej części programowej, będzie również zjazdem wyborczym, gdzie wyłonione zostaną nowe władze Sojuszu w Warszawie - powiedział sekretarz mazowieckiego SLD.

Kto za Sybilskiego?

Obecnie Radą Warszawską Sojuszu kieruje stołeczny radny Tomasz Sybilski. Nieoficjalnie politycy SLD z Mazowsza, z którymi w niedzielę rozmawiała PAP, mówią, że raczej nie zostanie on ponownie wybrany na tę funkcję.

Według nich, najpoważniej brane pod uwagę są nazwiska: obecnego wiceszefa warszawskiej struktury Sebastiana Wierzbickiego, Małgorzaty Szmajdzińskiej (oboje zasiadają w Radzie Warszawy), dotychczasowej wiceburmistrz Śródmieścia, Katarzyny Osowieckiej, a także przewodniczącego Sojuszu na Mokotowie, Macieja Rasia.

Rozliczenia za wybory

O potrzebie zmian w kierownictwie warszawskiego SLD mówił też pod koniec listopada w wywiadzie dla PAP szef Sojuszu Grzegorz Napieralski. Lider SLD ocenił, że stołeczna kampania partii, w tym również kampania kandydata na prezydenta Warszawy Wojciecha Olejniczaka, to "zmarnowany czas", a "władze warszawskie SLD nie potrafiły właściwie wykorzystać czterech lat w koalicji z PO w radzie miasta".

Olejniczak w I turze wyborów prezydenckich zajął trzecie miejsce; otrzymał 13,33 proc. głosów.

Stołeczni działacze Sojuszu podkreślają jednak, że nie chcą, by zjazd warszawski miał jakąkolwiek formę "rozliczeń", a jedynie dyskusji na temat tego, co zrobić by działania stołecznej struktury były bardzie efektywne.

PAP/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »