Informacje

02.09.2014 19:55 Insp. Michał Domaradzki objął stanowisko

Warszawska policja
ma nowego szefa

SERWISY:


Insp. Michał Domaradzki został we wtorek oficjalnie nowym komendantem stołecznym policji. Tego samego dnia dotychczasowy szef warszawskiej policji, nadinsp. Dariusz Działo został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego w Lublinie.

O niespodziewanej zmienia na szczytach stołecznej policji informowaliśmy pierwsi na początku sierpnia. Komenda Główna Policji potwierdziła wówczas, że dotychczasowy szef stołecznej policji nadinsp. Dariusz Działo obejmie stanowisko lubelskiego komendanta wojewódzkiego, a Domaradzki - szef lubelskiej policji - będzie kierował KSP. Jako przyczynę tej zmiany podano "powody rodzinne" nadinsp. Działo.

"Doświadczony oficer"

We wtorek Domaradzki objął nowe stanowisko. W uroczystości brał udział m.in. szef policji gen. insp. Marek Działoszyński. Powiedział, że "bycie oficerem policji to bardzo ważna sprawa, to nie tylko profesjonalizm, wiedza i doświadczenie, ale i dyspozycyjność". Dodał, że nowy komendant stołeczny to "doświadczony oficer".

- Te doświadczenia są gwarantem tego, że będzie profesjonalny, dobrze zorganizowany i będzie budował zespół ludzi, z którymi osiągnie jak najlepsze wyniki – zaznaczył.

Sam Domaradzki powiedział, że oprócz zaufania przełożonych i współpracowników ważne jest zaufanie społeczeństwa.

- Chciałbym postawić przed państwem tylko jedno zadanie, by priorytetem we wszystkich naszych zamierzeniach był drugi człowiek, któremu służymy – mówił zwracając się do kadry kierowniczej KSP.

Przychodzi z Lublina

Nowy szef stołecznej policji urodził się 14 lipca 1973 r. w Skarżysku Kamiennej. Pracę w policji rozpoczął w 1992 r., w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej. W 2004 r. został powołany na stanowisko komendanta powiatowego w tym mieście.

W latach 2006-2008 kierował komendą powiatową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Później objął kierownictwo kieleckiej policji. W 2010 r. otrzymał nominację na pierwszego zastępcę świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach. W 2012 r. powołany na stanowisko I zastępcy komendanta stołecznego policji. Od czerwca 2013 r. pełnił funkcję Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Domaradzki jest magistrem politologii. Interesuje się m.in. sztukami walki i historyczną literaturą.

PAP/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ppppp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2014 17:47 ~ppppp

  Co prawda to prawda :)

 • krawężol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2014 10:27 ~krawężol

  Stary_Pies_Emeryt~Stary_Pies_Emeryt

  @krawężol

  Swoim: cyt.: "Do ROBOTY to jest traktor i koń (mnie uczyli że cham)", potwierdziłeś tylko totalne lenistwo i olewactwo jakie panuje dziś w polskiej a szczególnie warszawskiej policji. A jeżeli zdenerwowałem Cię tym powiedzeniem "prawdy w oczy", to idź po poradę do policyjnego psychologa a później poproś o pociechę duchową księdza kapelana, bo to JEDYNE co potraficie dziś robić oprócz napisania wniosku o "umorzenie sprawy z powodu nie wykrycia sprawcy".

  I dam Ci jeszcze dobrą radę: jak będziesz na patrolu to NIE WYCIĄGAJ czasami broni, bo przy takim wyszkoleniu i podejściu do sprawy, możesz sobie niechcący zrobić krzywdę
  :-)
  oj chyba cię zakłuło kochany to co napisałem, nie ma co sączyć tutaj jadem, taka prawda, teraz się Żuków z badylami nie kontroluje jak za twoich czasów, ciesz się emeryturą i pielęgnuj hemoroida

 • Zenek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2014 14:05 ~Zenek


  monika~monika

  Ale istotna informacja.Warta tego by ją umieszczać na TVN Warszawa.Widać po wpisach na forum gdzie powinien być zamieszczony ten mało istotny artykuł.To nie jest kronika dla policjantów ale portal o wydarzeniach w Warszawie.A dzielenie stołków między mundurowymi emerytami,złodziejami i bandytami nie można nazwać wydarzeniem.Jak będą zmieniać komendanta straży wiejskiej to też będziecie o tym trąbić?Ludzie a kogo to obchodzi,może tylko tych zainteresowanych!
  ziom~ziom

  co ty tu robisz kobito, leć no do kuchni zobaczyć czy cie tm nie ma hehe kursko domowe łeb wychyliło

  No to błysnąłeś tym komentarzem...

 • ksp_

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2014 12:34 ~ksp_

  Emeryt policyjny szkaluje Policje, policjant "dogryza' emerytowi, tez z kolei dosadnie odpowiada policjantowi, nie zapominając go przy okazji obrazić...
  Oj Panowie, takie rzeczy tylko w Policji. Żenada. A ludziska się śmieją...

 • Stary_Pies_Emeryt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2014 11:07 ~Stary_Pies_Emeryt

  @krawężol

  Swoim: cyt.: "Do ROBOTY to jest traktor i koń (mnie uczyli że cham)", potwierdziłeś tylko totalne lenistwo i olewactwo jakie panuje dziś w polskiej a szczególnie warszawskiej policji. A jeżeli zdenerwowałem Cię tym powiedzeniem "prawdy w oczy", to idź po poradę do policyjnego psychologa a później poproś o pociechę duchową księdza kapelana, bo to JEDYNE co potraficie dziś robić oprócz napisania wniosku o "umorzenie sprawy z powodu nie wykrycia sprawcy".

  I dam Ci jeszcze dobrą radę: jak będziesz na patrolu to NIE WYCIĄGAJ czasami broni, bo przy takim wyszkoleniu i podejściu do sprawy, możesz sobie niechcący zrobić krzywdę
  :-)


 • piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2014 08:28 ~piotr

  Oj nie cieszcie się tak w stołecznej nie cieszcie. Zamienili jednego ,, śmigłowca" na drugiego. Da wam popalić zobaczycie.

 • krp_ksp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.09.2014 23:48 ~krp_ksp

  Cichy~Cichy

  Myślicie, ze ten będzie lepszy ? No to się mylicie. Już pokazał co potrafi. Nikt i nigdy nie dorośnie do pięt Adamowi Mularzowi. Ten facet to miał jaja, charyzmę, doswiadczenie i tp itd. Był przy tym sprawiedliwy i zależało mu na bezpieczeństwie Warszawiaków. Ci ludzie z Kielc nigdy mu nie dorównają, bo dla nich najważniejsza jest kariera.


  A no kwestia Pana Mularza była już poruszana poprzednio, bezsprzecznie jest On niezastąpiony, ale mając Działo vs Domaradzki to wole Domaradzkiego.

 • Maestro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.09.2014 22:57 ~Maestro

  Ten wpis naprawdę mnie zafrapował. Bardzo celny a zarazem nie pozbawiony nutki sarkazmu. Myślę ,że pan zDziało dużo zrobił złego w Katowicach a teraz w Warszawie. Nie układała się współpraca z samorządem nie mówiąc o kadrze dowódczej KSP. Życzę odchodzącemu komendantowi jak najgorzej za upadlanie Policjantów zmianami 8 godzinnymi i brakiem możliwości podnoszenia dodatków. Ten pan nie miał rozeznania w realiach stolicy. Wyrazy współczucia Policjantom z KWP Lublin. Notabene to ich ziomal i już był ich 01 to są przyzwyczajeni chyba ,że wobec swoich stosuje inne standardy. Pa pa. Bez żalu panie komendanciku generale działo. By,by. See you.Daswidanja. Nie wracaj tu nawet przejazdem.Pozdrawiam ozięble.

 • ppp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.09.2014 22:29 ~ppp

  nareszcie prawdziwy policjant na prawdziwym stanowisku, pozdrawiam KP KUNOW

 • Komendant

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.09.2014 21:37 ~Komendant  krp_ksp~krp_ksp

  Nieudolnemu Działo warszawscy policjanci mówią tylko - nara, trzymaj się od Nas zdala, natomiast Panu Domaradzkiemu: Witamy ponownie, liczymy na Pana!
  Tak pytam~Tak pytam

  A pan Domaradzki zakupił już plan Warszawy ?
  sms~sms

  On tu wrócił ale skąd masz wiedzieć..

  Skąd mam wiedzieć ? Wiem na pewno jedno : Domaradzki nie pochodzi z Warszawy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »