Informacje

26.03.2011 13:30 "Solidarni z Białorusią"

Warszawa wspiera Białoruś

SERWISY:

Posłuchacie tam dobrej muzyki i będziecie mogli zsolidaryzować się z naszymi wschodnimi sąsiadami. W tym roku jednak organizatorzy przygotowali niespodziankę dla warszawiaków. Chętni będą mogli "zagrać w opozycję".

"Solidarni z Białorusią" to seria koncertów i wydarzeń, które mają promować białoruską sprawę demokratyczną w Polsce i poza nią. Akcja odbywa się po raz piąty, w tym roku pod hasłem: "Usłysz nas!". W tym roku oprócz Warszawy przyłączą się do niej też inne miasta: Białystok, Katowice, Kielce, Kraków, Trójmiasto, Włocławek, Wilno, a nawet Nowy Jork.

W niedzielę o godzinie 18.00 na placu Defilad odbędzie się wielki koncert "Solidarni z Białorusią"! Dla wolnej Białorusi zagrają: Akurat, Maleo Reggae Rockers, Janusz Staszewski, Krama, Recha, Vincent.

Zgłoś się do gry, przemyć bibułę

Koncert to nie wszystko. Jeśli ktoś chce poznać namiastkę życia białoruskiego opozycjonisty, w niedzielę może wziąć udział w specjalnej grze miejskiej opartej na realiach zza naszej wschodniej granicy. - Można dobrze pobawić się ze znajomymi lub rodziną i przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego – zachęcają organizatorzy.

Ci, którzy zdecydują się na udział, będą mogli spróbować przemycić materiały opozycyjne i oszukać pracownika służb przez telefon. Na zwycięzców czekają nagrody! Jak zgłosić się do gry? Wystarczy wysłać mail na adres gramiejska@solidarnizbialorusia.pl. Trzeba to zrobić w sobotę do godz. 24.00. W grze biorą udział patrole 5 – 7-osobowe, wystarczy w treści maila wpisać nazwiska i imiona członków swojego patrolu wraz z numerem kontaktowym. - Jeśli nie masz możliwości zebrania tylu osób, a masz chęć wzięcia udziału w grze, też do nas napisz, zbierzemy Ci patrol! – zapewniają organizatorzy.

Zobacz też stronę akcji "Solidarni z Białorusią" i profil wydarzenia na Facebooku.

Walka o demokrację

W grudniu 2010 roku wybory prezydenckie na Białorusi po raz kolejny wygrał Aleksander Łukaszenka. Dziesiątki tysięcy osób, które manifestowały swój sprzeciw wobec sfałszowanych ich zdaniem wyborów, zostało brutalnie spacyfikowanych przez służby bezpieczeństwa i aresztowanych. Białorusini krytykujący system rządów swojego kraju i prezydenta od lat są zastraszani. Spotykają ich różne represje - są często aresztowani, wyrzucani z pracy i uczelni, karnie wcielani do wojska, oskarżani w absurdalnych procesach.

Więcej o sytuacji na Białorusi dowiesz się ze strony Inicjatywy Wolna Białoruś.

js/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »