Informacje

12.10.2014 16:12 Sebastian Wierzbicki z SLD kandyduje na prezydenta miasta

"Warszawa to ludzie". Wierzbicki hasło wyborcze ogłosił na Pradze

SERWISY:

"Warszawa to ludzie" - to hasło wyborcze Sebastiana Wierzbickiego, który w wyborach samorządowych 16 listopada jest kandydatem SLD na prezydenta stolicy. Poparcia udzielił mu Leszek Miller.

- Warszawa rządzona przez lewicę, to Warszawa mieszkańców, a nie księgowych słupków, którymi kierują się dziś obecne władze stolicy - powiedział Wierzbicki podczas prezentacji hasła na stołecznej Pradze. Wymieniał też najważniejsze zmiany, jakie czekają mieszkańców stolicy po jego wyborze na prezydenta miasta.

- To Warszawa sklepów dla mieszkańców, a nie lokali dla banków. To Warszawa niższych czynszów i opłat. To Warszawa, gdzie nie ma miejsca na godzącą w ludzką godność reprywatyzację i dla czyścicieli kamienic. To Warszawa bezpłatnych przedszkoli i żłobków. To Warszawa przyjazna dla zwykłych ludzi, bo Warszawa to ludzie - mówił Wierzbicki.

"Nie zamkną się w gabinetach"

Podczas prezentacji hasła, Wierzbickiego poparł szef SLD Leszek Miller, który przekonywał, że kandydat SLD na prezydenta stolicy należy do ludzi, którzy zagwarantują rozwój miasta.

- Najwyższy czas, żeby Warszawa odrzuciła ekipę specjalistów od szumnych zapowiedzi i cichych odwrotów i w to miejsce wybrała ludzi, którzy znają miasto, którzy żyją problemami Warszawy, którzy nie zamkną się w gabinetach i nie otoczą się dworem, którzy są wrażliwi na ludzką krzywdę i nie zamykają oczu na żadną niegodziwość i starają się pomagać tym, którzy pomocy potrzebują - podkreślił Miller.

Apelował przy tym do wyborców o poparcie dla wszystkich kandydatów porozumienia SLD Lewica Razem na samorządowców w stolicy.

W ocenie polityków SLD polska prawica nie zasługuje na zaufanie obywateli, o czym świadczą - jak przypomnieli w niedzielę - słowa Lecha Kaczyńskiego z listopada 2002 r., gdy ten jako kandydat PiS na prezydenta Warszawy skierował je do jednego z nagabujących go mieszkańców stolicy.

- Panie, spieprzaj pan, spieprzaj dziadu - powiedział wówczas Kaczyński, co pokazała jedna z telewizji.

Kaczyński tłumaczył potem, że mężczyzna, "ubliżał mu bez powodu". Podkreślał również, że nikt nie ma obowiązku słuchać obelg bez powodu i każdy, także polityk, ma prawo do godności osobistej.

Według SLD, incydent ten był świadectwem pogardy polskiej prawicy wobec obywateli i określiło jej stosunek do nich na długie lata. Przekonywali, że zarówno PiS, jak i PO zapomniały o warszawiakach, ich potrzebach i oczekiwaniach.

- Zamiast tego narzucają im własne rozwiązania robiąc to siłowo w myśl zasady +to my jesteśmy przy władzy, to my wiemy lepiej, to my wiemy, czego wam potrzeba. - Dlatego stoimy tutaj dzisiaj i mówimy temu stanowcze "nie" - podkreślił Wierzbicki.

Program przedstawił w styczniu

Sebastian Wierzbicki, ur. w 1977 r., z wykształcenia socjolog, absolwent UW, szef mazowieckiego SLD i wiceprzewodniczący Rady Warszawy, już w styczniu przedstawił swój program. Zapowiedział troskę o bezpieczeństwo lokatorów budynków zwracanych byłym właścicielom, rozwój budownictwa komunalnego, zapewnienie dostępu do kanalizacji wszystkim mieszkańcom Pragi. Obiecał również usprawnienie pracy stołecznych urzędów, racjonalizację zatrudnienia w ZTM. Zapewnił, że jeśli zostanie prezydentem, nie będzie podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej, a także oszczędności kosztem stołecznej kultury.

Wybory samorządowe w Polsce odbędą się 16 listopada.

O prezydenturę w Warszawie poza Wierzbickim ubiegać się będzie obecna prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, kandydat PiS Jacek Sasin, polityk Twojego Ruchu Andrzej Rozenek. Aktywistka miejska Joanna Erbel będzie kandydatką Partii Zieloni. Wystartuje też wiceprzewodniczący KNP Jacek Wilk oraz Piotr Guział z ramienia Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej.

Sebastian Wierzbicki o prezydenturze Hanny Gronkiewicz-Waltz (wypowiedź archiwalna):


PAP/lata/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Monika o0f

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2014 15:47 ~Monika o0f

  Sebastian Wierzbicki jestem moim sąsiadem. Znam go kilka lat i powiem szczerze, że to naprawdę dobra kandydatura jeśli chodzi o stanowisko prezydenta

 • dominik89

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2014 15:43 ~dominik89

  Pan Wierzbicki to bardzo dobry kandydat! Zacząłem go obserwować i dostanie moje poparcie w tych wyborach. Chciałbym żeby taki człowiek został prezydentem naszego miasta

 • Trr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2014 03:24 ~Trr

  Dwa tygodnie mnie w kraju nie było, wracam a tutaj takie piękne hasło! Brawo Dla pana Sebastiana! Powodzenia życzę!

 • bryzgol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2014 18:47 ~bryzgol

  "Warszawa jest zakorkowana, jest jednym z najbardziej zatłoczonych miast Europy". Co zatem w tym temacie zrobi Szanowny Kandydat? Otóż będzie bezproduktywnie ciągał po mieście kilkumetrową lawetę z bilbordem, którą widać na zdjęciu.

 • Tadeusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2014 14:29 ~Tadeusz

  JaZeli Pan obiecuje cos zrobic to czy zagwarantuje to Pan wlasnym majatkiem oraz ZYCIEM Panskiej rodziny ?!!!.

 • klawesyn_pospolity

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2014 14:21 ~klawesyn_pospolity

  Z ogólniedostępnego spawozdania finansowego Wierzbickiego z dnia 30.04.2014 r: dieta radnego: 30.180zł ; wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę: 88.554zł ; wynagrodzenie z tytułu zasiadania w radzie nadzorczej KM Płock Sp. z o.o. - 35.868zł. Człowiek Urodzony w Bydgoszczy. Człowiek, który swoja błyskotliwą karierę może zawdzięczać chyba jedynie partii, licznym znajomościom i układom.

 • smrod

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2014 12:04 ~smrod

  "warszawa to spaliny"

 • ić stont

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2014 11:07 ~ić stont

  Na drugim planie, przyszli wiceprezydenci, dyrektorzy i sekretarze. Elita elit. Obok - główny doradca.

 • Jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2014 11:03 ~Jaro

  Kenneth Tynan powiedział kiedyś, że "Krytyk to ktoś taki, kto dobrze zna drogę, ale nie potrafi prowadzić samochodu".
  Pan Wierzbicki minął się jak widzę z powołaniem. Byłby znakomitym recenzentem teatralnym lub filmowym, bo od takiego nikt nie wymaga, aby sam nakręcił film lub wyreżyserował przedstawienie teatralne. Niestety, to nie teatr, nie cyrk nawet, więc na takie próżne gadanie i pustą krytykę, w tym wypadku szkoda naszego i pańskiego czasu Panie Sebastianie.

  A tak na marginesie, co obok kandydata SLD robi największy do niedawna przyjaciel Janusza Palikota. Już nie podróżuje z panem Januszem? Teraz będzie mu się dobrze milczało, z kim innym?

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2014 10:53 ~warszawiak

  jedna wielka gra, w której główną rolę odgrywają oszustwa, a mieszkańcy Warszawy to tylko pionki. Niestety tylko, bo taka jest prawda - okrutna. Życie w stolicy staję się droższe, płace maleją, zero stabilizacji, motywacji i rozwoju. Ludzie nie dziwię się, że od tylu lat ludzie decydują się na emigrację zagranicę. W warszawie nie doszło do ważniejszych i większych zmian na rzecz mieszkańców. Panie Jacku niech Pan pokaże kto naprawdę potrafi rządzić w dokładny tego słowa znaczeniu

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »