Informacje

21.07.2013 15:59 piotr guział podsumowuje akcję zbieranie podpisów

"Warszawa już wygrała
dzięki referendum"

SERWISY:

Burmistrz Ursynowa i lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej podsumował akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. – Jest to wielkie zwycięstwo mieszkańców Warszawy. Dzięki akcji referendalnej prezydent nareszcie zaczęła poważniej traktować swoje obowiązki, zaczęła interesować się sprawami miasta – uważa Guział.

Z burmistrzem Ursynowa spotkaliśmy się w przeddzień złożenia kart z podpisami osób, które popierają przeprowadzenie referendum. W poniedziałek o godzinie 12:00 dokumenty trafią do komisarza wyborczego. Wtedy rozpocznie się wielkie liczenie.

Jest co liczyć, bo podpisów udało się zebrać ponad 200 tysięcy. Komisarzowi będzie pomagało w sumie 40 osób. Na liczenie będą mieli miesiąc.

Podpisy przez m.in. działaczy Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej były zbierane od kilku tygodni. Jej lider Piotr Guział podsumował akcję.

- Warszawa już wygrała dzięki referendum. Jest to wielkie zwycięstwo mieszkańców Warszawy. Gdyby Hanna Gronkiewicz-Waltz przez ostatnie siedem lat tak rządziła miastem jak przez ostatnie siedem tygodni, być może bylibyśmy na innym miejscu w rozwoju – uważa burmistrz Ursynowa.

I dodaje: - Dzięki akcji referendalnej prezydent nareszcie zaczęła poważniej traktować swoje obowiązki, zaczęła interesować się sprawami miasta. Widać, że to jest podyktowane presją referendalną zatem, nie jest to autentyczne. Stad nasze postulaty by zmienić prezydent Warszawy są wciąż aktualne – podkreśla Guział.

Roszady w ratuszu

Jednym z widocznych i stanowczych działań Gronkiewicz-Waltz jest wymiana najbliższych współpracowników.

W ostatnim czasie, po nieudanym przetargu na wywóz śmieci, ze stanowiskiem pożegnał się wiceprezydent miasta Jarosław Kochaniak. Zastąpił go dotychczasowy burmistrz Bemowa Jarosław Dąbrowski. Odszedł też sekretarz miasta Jarosław Maćkowiak, którego zastąpił dotychczasowy szef Centrum Komunikacji Społecznej Marcin Wojdat. Nowym dyrektorem Centrum został wiceszef gabinetu prezydent Jarosław Jóźwiak.

Według ostatnich informacji medialnych, z pracą w ratuszu ma pożegnać się także kilku krytykowanych dyrektorów biur. Wśród nich wymieniany jest p.o. dyrektor biura kultury Marek Kraszewski oraz szefowa biura promocji miasta Katarzyna Ratajczyk. W połowie lipca z funkcji szefa Zarządu Transportu Miejskiego został odwołany Leszek Ruta.

- Ruchy personalne w otoczeniu prezydent były potrzebne od dawna. Spekulowano nawet kto powinien odejść, żeby Warszawa zyskała nowy impuls jeżeli chodzi o rozwój i zarządzanie miastem. Niestety Hanna Gronkiewicz-Waltz zaczęła od dyrektorów, który nie mają wpływu na najważniejsze dziedziny rozwoju miasta. Powinna zastanowić się nad biurem architektury oraz gospodarki nieruchomościami – ocenia Guział.

Pomysł na Warszawę

Lider WWS zapowiedział również, że już po przekazaniu do komisarza zebranych podpisów wspólnota odejmie kolejne działania. Jednym z nich ma być przygotowanie mapy zaniechań Gronkiewicz-Waltz.

- W najbliższym czasie zaprezentujemy nasz pomysł na Warszawę. W jakim kierunku Warszawa ma zmierzać po to, aby stała się istotną metropolią w Europie – zapowiada burmistrz.

bf//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2013 15:50 ~Paweł

  niech lepiej Guział wymieni najpierw swoje zasługi na Ursynowie!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ... i udowodni, że sam potrafi zarządzać dzielnicą... póki co zachowuje się jak mały piesek.. dużo szczeka, a jak przychodzi co do czego, to się chowa..

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2013 14:55 ~nick  JaLech~JaLech

  nie rozumiem Guziała i jego referendum. Przykład śmieci : Mieszkam na ursynowie i do tej pory płaciłem za śmieci 33 złote. Po drastycznych podwyżkach HGW płacę 28 złotych. WTF ? ? ? Złodziejska spółdzielnia IMIELIN ! ! ! Od ursynowskich spółdzielni Pan zacznie Panie Guziale ! Tam drzemie zło, nie w ratuszu !
  Coccolino~Coccolino

  Popieram. Do tej pory płaciłem od metra kwadratowego mieszkania. Moich piecioro sąsiadów mieszka 30% mniejszym mieszkaniu i płacili mniej. Jakby to metry kwadratowe produkowały smieci. Teraz uczciwie od osoby.
  Wziąć się za te spółdzielnie. Tyle, ze to nie nalezy do władz lokalnych, a aktualna opozycja broni tych spółdzielni jak banków spóldzielczych.
  keks~keks

  nie narzekaj, ja płacę od wody... jakby był jakikolwiek związaek z tym faktem...
  mam dwojke dzieci, wywalam ten sam koszt smieci co tydzien jak poprzednio i płace o 75% wiecej, takze nie ma co narzekac... bo się myję i moja rodzina... to place wiecej za smieci, jakbym nie płacil za scieku juz ...

  Sorry za taka prywatę. Jak to płacisz od wody? Za smieci od wody?

 • Coccolino

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2013 14:50 ~Coccolino  JaLech~JaLech

  nie rozumiem Guziała i jego referendum. Przykład śmieci : Mieszkam na ursynowie i do tej pory płaciłem za śmieci 33 złote. Po drastycznych podwyżkach HGW płacę 28 złotych. WTF ? ? ? Złodziejska spółdzielnia IMIELIN ! ! ! Od ursynowskich spółdzielni Pan zacznie Panie Guziale ! Tam drzemie zło, nie w ratuszu !
  Coccolino~Coccolino

  Popieram. Do tej pory płaciłem od metra kwadratowego mieszkania. Moich piecioro sąsiadów mieszka 30% mniejszym mieszkaniu i płacili mniej. Jakby to metry kwadratowe produkowały smieci. Teraz uczciwie od osoby.
  Wziąć się za te spółdzielnie. Tyle, ze to nie nalezy do władz lokalnych, a aktualna opozycja broni tych spółdzielni jak banków spóldzielczych.
  Z Ursynowa~Z Ursynowa

  Mieszkacie w spółdzielniach ? To zamiast NARZEKAĆ, weźcie sprawy we własne ręce. Będą walne zebrania i wybory do Rad Nadzorczych, WYSTARCZY wtedy przyjść, zgłosić się i zaproponować coś rozsadnego. Bo spółdzielnie to najbardziej DEMOKRATYCZNE rozwiazania w mikrospołeczności, ale skoro na zebrania przychodzi "aż" 5% Członków.....

  A co do cen za śmiecie. Piszecie oboje bzdury, bo z tego co wiem, wszystkie spółdzielnie na Ursynowie stosowały stawki "od osoby". Do dnia wejścia ustawy wynosiły one ok. 11-13 zł/os., za to PIERWSZA WERSJA Ratusza podniosła ja chyba do 24 zł./os. Dopiero groźba odwołania spowodowała, że tydzień przed terminem HGW "zeszła z księżyca" i na "okres przejściowy" drastyczne OBNIŻYŁA swoje pazerne zamiary

  No to się mylisz. Na Wyżynach było od m2.

 • Karl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2013 14:07 ~Karl

  bylywyborcapo~bylywyborcapo

  Jak już wreszcie odwołamy Hannę i jej pachołków w referendum, wezmę dwa dni wolnego i mam w plane pić dużo piwa. To będzie największa radość w tym roku!


  Cytat roku, hahahah, stary niewiele do szczęscia Ci potrzeba :-) Smieszą mnie osoby co myślą, że jak HGW odejdzie, minie zło i kryzys ;-D

 • Tajemniczy szpieg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2013 13:44 ~Tajemniczy szpieg

  hania~hania

  po przegranej HGW żądam jako obywatel i mieszkaniec Warszawy zameldowany aby nie skorumpowane i niezawisłe służby wkroczyły do ratusza i przejrzały wszystkie dokumenty jakie podpisywała HGW i jej urzędnicy włącznie ze spółkami zaleznymi od niej typu ZTM, MPO, drogowe itp. i jak marnotrawiła pieniądze podatników, dając np. darowizny jednym a drugim nie, jak nowo otwarte drogi były na nowo remontowane z powodu partackich firm wybranych przez ratusz.


  akcja niszczenia i ukrywania wszelkich malchlojek już trwa w ratuszu od pewnego czasu

 • ula

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2013 13:39 ~ula

  do hani

  Jak przegra HGW to będzie za pozno.

  Trzeba aby teraz wkroczyła prokuratura, NIK i zrobiły kontrole, bo jak wiem dotychczasowe były uprzedzane i wygładzane przez ratusz. pozniej hgw zniszczy kompromitujące ją dokumenty.pewno jej wodz ryzy pinokio nakazał jej to.

 • Anty PiS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2013 13:22 Anty PiS

  Wszystkich narzekaczy na naszą Panią prezydent odsyłam żeby sprawdzili kompetencje swojego sołtysa i tam u siebie czcili pieniactwo.

 • Anty PiS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2013 13:22 Anty PiS

  Dni guziała policzone, WON!

  Idę o zakład, że nie odwołają Pani prezydent Gronkiewicz-Waltz i na tym skończy się pieniactwo małego człowieczka jakim jest guział.

  A we wrześniu pogonimy solidarnościowych zadymiarzy.

 • waznykoles

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2013 13:21 ~waznykoles

  Uwaga! Na forum pojawiła się cała armia urzędników HGW, którzy komentują teksty o referendum. Obrzucają Guziała błotem i próbują ośmieszyć ideę referendum. To ich jedyna broń, bo wiedzą, że grunt pali im się pod nogami.

 • ojciec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2013 13:19 ~ojciec

  Czy dzieci w szkołach będą już mogły zjeść normalny, ugotowany przez kucharki obiad, a nie z cateringu? Dlaczego likwidujecie kuchnie w szkołach??? Czy to też winna HGW? Chcę wiedzieć!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »