Informacje

30.04.2014 18:39 Ruszają Warszawskie Linie Turystyczne

"Wars" i "Zefir" wracają na Wisłę.
"Z rzeki są niepowtarzalne widoki"

SERWISY:

1 maja po raz szósty ruszają Warszawskie Linie Turystyczne. Do sierpnia turystów w podróż po Wiśle zabiorą "Wars" i "Zefir". Na drugą stronę rzeki będzie można przepłynąć jednym z czterech promów.

Na rejsy zaprasza kapitan Wojciech Falkowski, który po Wiśle pływa już 40 lat. - Z rzeki są niepowtarzalne widoki na prawą i lewą stronę Wisły- zachęca.

Na trasie tramwaju wodnego - "Wars" znajdują się dwa przystanki. Jeden zlokalizowany na Cyplu Czerniakowskim drugi przy moście Poniatowskiego.

Statek będzie wypływał z Cypla Czerniakowskiego (przystanek znajduje się nieopodal Płyty Desantu i bramy Portu Czerniakowskiego) i zabierał na pokład 150 pasażerów.

Rejs tramwajem trwa półtorej godzinny. Od 1 maja do 30 czerwca będzie pływał tylko w weekendy i dni świąteczne (dodatkowo 2 maja i 20 czerwca), a od 1 lipca do 31 sierpnia – także w piątki.

Bilety będą dostępne na statku przed rozpoczęciem rejsu lub w przedsprzedaży w  biurze Żeglugi Stołecznej (ul. Świętokrzyska 36, lokal 1), od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-15.00.

Bilet normalny kosztować będzie 18 zł.

Promem na drugi brzeg

Po Wiśle pływać będą także promy, którymi turyści bezpłatnie będą mogli dostać się z jednego brzegu rzeki na drugi.

Promy "Pliszka", "Słonka" i "Turkawka" będą zabierały na pokład 12 osób oraz 12 rowerów, a "Wilga" – 40 osób i 40 rowerów.

Cztery przeprawy promowe połączą: Cyplem Czerniakowski- Saską Kępą; most Poniatowskiego Stadion Narodowy; Podzamcze-Fontanny (na wysokości ul. Sanguszki) – ZOO; Łomianki– Nowodwory.

Do Serocka Zefirem

Chętnych na dłuższą podróż "Zefir" zabierze w całodniową wycieczkę przez Kanał Żerański do Serocka.

Statek będzie wypływał o godz. 9.00 z przystanku Cypel Czerniakowski (nieopodal Płyty Desantu i bramy Portu Czerniakowskiego), pokona śluzę Kanału Żerańskiego i w południe przypłynie do molo w Serocku.

Po mniej więcej półtoragodzinnej przerwie (od ok. godz. 12.15 do ok. godz. 13.45) statek będzie wypływał w rejs powrotny do Warszawy i około godziny 19.00 zacumuje na Cyplu Czerniakowskim.

"Zefir" będzie zabierał na pokład 110 pasażerów. Na statku będzie grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Od 1 maja do 30 czerwca "Zefir" będzie pływał w soboty, niedziele i dni świąteczne (dodatkowe rejsy będą 2 maja i 20 czerwca). A od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki.

Osoby zainteresowane rezerwacją biletów powinny zgłosić się do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Centrum (od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-20.00) gdzie otrzymają kwit rezerwacyjny.

W odróżnieniu od lat ubiegłych rezerwacji będzie można dokonać nie wcześniej niż na 14 dni przed planowanym rejsem. Po rezerwacji należy za bilet zapłacić gotówką (w miarę możliwości należy mieć odliczoną kwotę) przed rejsem.

Rejs kosztuje 36 złotych (bilet normalny).

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, istnieje też możliwość zakupu tańszych biletów rodzinnych dla rodzin liczących od 3 do 5 osób.

Wszystkie rejsy po Wiśle zakończą się ostatniego dnia sierpnia.

su/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wujek hasan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.05.2014 16:45 ~wujek hasan

  pawel~pawel

  byłoby dużo fajniej gdyby na Zefira można było zabrać rower tak żeby chociaż w jedną stronę przejechać się rowerem...proste ale jakoś nikt na to nie wpadł z decydentów :(

  Proste, żeby wracał na pusto. Bardzo rentowny pomysł.
  A nie fajniej przejechać się w obie strony?

 • wujekcybul

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.05.2014 11:50 ~wujekcybul

  Szkoda, ze plynie bardzo wolno. To juz kajakiem mozna szybciej doplynac. Poza tym wieje nuda. Wzdluz kanalu nic sie nie dzieje.

 • Taki jeden z Warszawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.05.2014 08:26 ~Taki jeden…

  Odmalować rdzę i oczyścić tę kupę złomu,no bo jaka to wizytówka stolicy .Na tym zdjęciu widać jak ciaracha ostrzy zęby,bal bym się płynąć tą łajbą i to jeszcze do Serocka,strach pomyśleć jak by trzeba się było ewakułować,pewnie wpław! Jaka komisja widziała ten obiekt pływający,żeby później nie było a nie mówiłem! No a podatnym byśmy zdrowi byli!

 • harry

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.05.2014 08:04 ~harry

  Witam,szukam panią z filmu w ciemnych okularach 0,36sek filmu.proszę o kontakt piotrha@onet.eu

 • Tomo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.05.2014 07:37 ~Tomo

  pawel~pawel

  byłoby dużo fajniej gdyby na Zefira można było zabrać rower tak żeby chociaż w jedną stronę przejechać się rowerem...proste ale jakoś nikt na to nie wpadł z decydentów :(

  Może bez przesady z tym rowerowym terroryzmem.

 • pawel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2014 22:39 ~pawel

  byłoby dużo fajniej gdyby na Zefira można było zabrać rower tak żeby chociaż w jedną stronę przejechać się rowerem...proste ale jakoś nikt na to nie wpadł z decydentów :(

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2014 19:27 ~Nieciej

  ~WRŻal1
  Naucz się czytać ze zrozumieniem. Istnieje możliwość, czyli oferta jest zależna od jakichś czynników, zapewne liczby dzieci i ich wieku, oraz może także liczby osób dorosłych, gdyby np. chcieli popłynąć rodzice i dziadkowie wraz z dziećmi/wnukami w różnym wieku. Skoro tak, to może wyciągnij komórę i zadzwoń z łaski swojej do infolinii ZTM, zamiast pytać o coś, czego tutaj nikt nie może wiedzieć.

 • WRŻal1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2014 18:57 ~WRŻal1

  Podajcie koszt Panowie redaktorzy. Bilet rodzinny jest - tańszy, to znaczy ile?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »