Informacje

07.04.2013 09:24 54 osoby zatrzymane, przjeto 8 tys. paczek papierosów

Walka z kontrabandą. Straż miejska łapie handlarzy papierosów

Strażnicy miejscy nie odpuszczają handlującym przemycanymi papierosami. W pierwszych trzech miesiącach 2013 roku w ich ręce wpadły 54 osoby, prawie 8 tys. paczek papierosów i kilogram tytoniu.

Sprzedawcy trefnego towaru najbardziej upodobali sobie Pragę Północ. - Handlarze usiłują sprzedawać swoje towary w okolicach bazarków oraz głównych ciągów komunikacyjnych – mówi Marek Maj, kierownik referatu komunalnego. - Najczęściej posiadają przy sobie tylko kilka paczek, resztę przechowują w zaparkowanych autach, torbach ukrytych w pobliskich zaroślach lub kontenerach – dodaje Maj.

Akcje na Targowej

Na widok mundurowych handlarze często rzucają się do ucieczki, porzucając swój towar. Nic w tym dziwnego, ponieważ wśród osób złapanych przez straż miejską są też cudzoziemcy, którzy przebywają w Polsce nielegalnie.

Strażnicy przypominają niektóre swoje akcje.

9 stycznia patrol zauważył dwie kobiety, które proponowały przechodniom papierosy. Przy 52-letniej Armence znaleziono 39 paczek nielegalnego tytoniu. 44-letnia obywatelka Rosji miała 17 paczek. Kobiety zostały przekazane funkcjonariuszom urzędu celnego.

13 lutego strażnicy miejscy razem z funkcjonariuszami służby celnej złapali na ulicy Targowej trzy osoby i przejęli 275 paczek papierosów bez akcyzy.

Dwa tygodnie później, znowu na ulicy Targowej, strażnicy zauważyli mężczyznę, który z zaparkowanego samochodu wyjmuje papierosy i donosi je osobom handlującym. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy służby celnej. Zabezpieczono 830 paczek papierosów z kontrabandy. Dwie stojące niedaleko osoby, które okazały się być obywatelami Armenii, posiadały kolejne sztuki nielegalnego towaru. Bilans akcji to 1130 paczek.

Sukcesy na swoim koncie może odnotować też policja. Na początku kwietnia funkcjonariusze zatrzymali kuriera, który przewoził 4900 paczek papierosów.

wp//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2013 16:59 ~Obserwator

  Przystanek autobusowy na ulicy Targowej przy Kijowskiej przy południowej stronie Targowej. Kilka pań i kilku panów o "egzotycznym" wyglądzie. Panie maja fajki schowane w reklamówkach, kilkasz stuk paczek. Pudełka papierosów donoszą im panowie, kiedy panie skona na nich, że jest klient. Kartony fajek panowie chwają w kilku miejscac0h: W betonowej obudowie pod koszem na śmieci na przystanku, za tablicą z nazwą ulicy na płocie pobliskiego parkingu i warsztatu samochodowego. Kiedy stała tam jeszcze budka z hot-dogami, to panie w niech chowały torby z papierosami. W sezonie letnim panowie jeżdżą w pobliży na zdezelowanych rowerkach i kiedy trzeba szybko podjeżdżają z towarem i ulatniają się za chwilę. Tej zimy szczytem sprytu popisali się dwaj panowie sprzedający fajki 100 metrów dalej, na Targowej przy skżyżowaniu z Zamoyskiego. Chowali fajki w reklamówce w kupie śniegu pod płotem.

  Jeśli ja przejeżdżając tam w drodze do pracy tyle widzę, to aż dziw bierze że policja czy straż miejska jakoś nie zrobiły z tym porządku.

 • MKO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 21:08 ~MKO

  Popieram ... przemytników. Co to za kraj, który może zbankrutować z powodu braku dochodu z wódy i fajek? To kraj mafijny: uzależnia, a potem każe płacić krocie.

 • pozdrawiam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 20:20 ~pozdrawiam

  tramp~tramp

  Ja niedawno bylem w rosji. Tam L&M kosztują 3,4 na nasze a u nas 12,6, Tam też sie płaci akcyzę. W sklepie bezcłowym kupiłem fajki po 0,80zł ,Tak 80 groszy.
  Czyli tam akcyza wynosi 2,5 na paczce a u nas 90 % . Za dwa kartony dałem ok 16 zł a w polsce jeb...j kupie 1,5 paczki
  A może jest tak bo Rosja żyje z ropy i gazu a Polska nie ma takich zasobó,w więc żyje z akcyzy

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 20:19 ~xyz

  magazynier~magazynier

  Gdzie mozna kupic fajki bez akcyzy? Chętnie kupie jescze alkohol,paliwo.Państwo nas okrada, trzeba okradać Państwo. Ja nie mam żadnych skrupułów:)


  A gdzie mieszkasz, jaki masz samochód… to ja może Ciebie okradnę :) - może wtedy się nauczysz tu***ie, że okradając Państwo okradasz innych.

 • tramp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 19:19 ~tramp

  Paliwo w rosji kosztuje ok 3 zł - 3,3zl a u nas chcieliby zarobić od razu nie wiem ile. Jak brac to małą łyżką bo dużą można się udławić

 • tramp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 19:17 ~tramp

  Ja niedawno bylem w rosji. Tam L&M kosztują 3,4 na nasze a u nas 12,6, Tam też sie płaci akcyzę. W sklepie bezcłowym kupiłem fajki po 0,80zł ,Tak 80 groszy.
  Czyli tam akcyza wynosi 2,5 na paczce a u nas 90 % . Za dwa kartony dałem ok 16 zł a w polsce jeb...j kupie 1,5 paczki

 • magazynier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 18:31 ~magazynier

  Gdzie mozna kupic fajki bez akcyzy? Chętnie kupie jescze alkohol,paliwo.Państwo nas okrada, trzeba okradać Państwo. Ja nie mam żadnych skrupułów:)

 • anty k

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 18:19 ~anty k

  A ja i tak będę dawał zarobić prywatnym ludziom kupując u nich fajki , nawet gdyby były w cenie tych z banderolą . Tusko-złodziejom zero mojej kasiory .

 • Wybredny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 16:41 ~Wybredny

  Kongres - babcię z nielegalną szyneczką ktoś na pewno zakapuje, bo w tej szyneczce roi się od nicieni oraz jadu kiełbasianego. Ja bym tego do ust nie wziął, nawet, jakby mi babcia dopłaciła.

 • manio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2013 15:19 ~manio

  to niech rząd obniży ceny fajek w sklepach to nie będzie handlu nielegalnego

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »