Informacje

25.06.2014 17:43 1000 podpisów przeciwko łączeniu szpitali

Walka o szpital w Dziekanowie Leśnym. "Dzieci nie będą miały gdzie się leczyć"

SERWISY:

 

Ponad tysiąc osób podpisało się pod petycją w obronie szpitala dziecięcego w Dziekanowie Leśnym. Rodzice małych pacjentów boją się, że po połączeniu lecznicy z placówką przy ulicy Niekłańskiej w Warszawie będzie ograniczony dostęp do lekarzy. Z kolei pracownicy boją się o swoje miejsca pracy.

- Pracuję w tym szpitalu od 35 lat. Przeżyłam tutaj wielu dyrektorów i uważam, że to jest pomyłka żeby łączyć szpitale. Tutaj jest super miejsce, fachowcy są super. Cały personel jest dobrze przygotowany do pracy. Łączenie szpitali jest błędem – ocenia Pani Bożena, jedna z pielęgniarek.

Jak dodaje, pracownicy i rodzice małych pacjentów obawiają, że za kilka miesięcy szpital będzie zlikwidowany. – Dzieci, które przyjeżdżają tutaj z całej Polski po porostu nie będą miały gdzie być leczone – obawia się pani Grażyna, która wzięła udział w proteście przeciwko łączeniu szpitali Grażyna.

- Przyjeżdżamy tutaj od wielu lat. Dzieci są dobrze traktowane. Mają dobrą rehabilitację, najlepszą na świecie. Nie chcemy, żeby zamykano szpital – zamartwia się jedna z matek małych pacjentów.

Z kolei Jan Grądzki, przewodniczący rady miejskiej w Łomiankach mówi: - Szpital w Dziekanowie Leśnym to jest nadzieja dla naszych dzieci. Nie tylko tych z Łomianek, ale z całego Mazowsza. Jakiekolwiek próby łączenia czy likwidacji będzie dla nas tragedią. Chcemy, żeby szpital zachował swoją dotychczasową tożsamość – tłumaczy radny.

Podpisują petycję

Skąd obawy rodziców i pracowników? Szpital przy Niekłańskiej ma ponad 30 mln złotych długu, szpital w Dziekanowie prawie 50. Dług narasta od wielu lat. Potęgują go koszty egzekucji komorniczych.

Dyrektorzy obu szpitali stanęli pod ścianą. Muszą znaleźć sposób, który raz a porządnie rozwiąże finansowe kłopoty placówek. Powstał plan, by Dziekanów połączyć z placówką przy ulicy Niekłańskiej.

Na razie urzędnicy przedstawili  jego zarys. Szpital w Warszawie mógłby służyć dzieciom w nagłych przypadkach, a do Dziekanowa Leśnego dzieci trafiałyby na dłuższe leczenie.

Rozważana jest także koncepcja rozwinięcia rehabilitacji w Dziekanowie. Z czasem placówka medyczna mogłaby się także starać o kontrakt na prowadzenie na przykład zakładu opiekuńczo-leczniczego czy hospicjum.

- Dla mieszkańców okolicznych miejscowości jest ot sytuacja niedopuszczalna – przekonuje Karol Mielcarek, jeden z pomysłodawców petycji w obronie szpitala w Dziekanowie Leśnym. Podpisało się pod nią już ponad 1000 osób. W piątek dokument ma trafić do Adama Struzika, marszałka Mazowsza.

Kolejne oddziały do połączenia

We wtorek kilkudziesięciu rodziców zgromadziło się pod szpitalem. Chcieli rozmawiać z dyrekcją. Wicedyrektor placówki Robert Lasota do swojego gabinetu zaprosił jedynie media. Opowiedział  o planach na najbliższe miesiące.

- Planujemy połączyć dwa oddziały pediatryczne, które zostaną przeniesione do wyremontowanych pomieszczeń. Oprócz tego tworzymy zupełnie nową strukturę zarządzania wewnątrz medycznego. Tworzymy piony medyczne, gdzie poradnie będą bezpośrednio przyporządkowane oddziałom – tłumaczy Robert Lasota, wicedyrektor szpitala w Dziekanowie Leśnym.

Planowane są również zwolnienia.

bf//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • szarek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.09.2014 10:59 ~szarek

  A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniędze. Tereny szpitala to piękna okolica i dużo warta.Postać tam może ekskluzywna klinika osiedle lub spa. Najlepiej zlikwidować i sprzedać teren tylko komu na tym zależy . No i oczywiście po wyborach.,

 • niko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2014 15:00 ~niko


  Bolec~Bolec

  Ludzie jak zwykle dali się zmanipulować zamiast dokonać obiektywnej analizy faktów i danych. Nikt nie będzie tego Szpitala likwidować po połączeniu z Niekłańską. Obawiać się może głównie personel administracyjny który zwykle po takich połączeniach jest częściowo redukowany żeby ie powielać stanowisk.
  on88~on88


  Bolec a Ty wykonales analizę? Jeśli tak napisz nam ją. A co powiesz o już zlikwidowanych poradniach i oddziałach? Akurat kadra administracyjna w tym szpitalu ma się dobrze a nawet bardzo dobrze. Czy likwidacja soru jest dla nas korzystna???

  W tym momencie zwolniono już kilkunastu lekarzy i pielęgniarek.

  Z administracji nikogo!!!!

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 22:07 ~gosc

  poki co na liscie do zwolnienia sa lekarze i pielegniarki a nie pracownicy administracji

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 20:44 ~Adam

  GONIA55~GONIA55

  To jest wierutne kłamstwo że, nie zmieni się ilość wykonywanych świadczeń !!!! Już po połączeniu dwóch oddziałów zabiegowych spowodowało że, dzieci są odsyłane do innych palcówek !!! Połączenie kolejnych oddziałów skutkuje ponownie zmniejszeniem ilości łóżek dla dzieci !!!!

  Planują z Dziekanowa przenieść wszystkie oddziały na Niekłańską . W dziekanowie ma zostać Rehabilitacja i hospicjum.

 • wojtek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 20:35 ~wojtek

  Połączenie szpitali ma zamaskować "nietrafione" dotacje Struzika w Dziekanowie (nowo wyremontowany Blok Operacyjny stoi w 2/3 niewykorzystany, wyremontowane oddziały stoją puste a dzieci leczy się w warunkach z lat 80-tych). Szpital na Niekłańskiej jest w średniej jak na szpital sytuacji finansowej, ale w Dziekanowie jest tragedia, totalna zapaść, kontrakt z NFZ spada a długi stanowią jakieś 270 % kontraktu. Połączenie może spowodować bankructwo obydwu Szpitali.

 • on88

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 15:43 ~on88

  Bolec~Bolec

  Ludzie jak zwykle dali się zmanipulować zamiast dokonać obiektywnej analizy faktów i danych. Nikt nie będzie tego Szpitala likwidować po połączeniu z Niekłańską. Obawiać się może głównie personel administracyjny który zwykle po takich połączeniach jest częściowo redukowany żeby ie powielać stanowisk.


  Bolec a Ty wykonales analizę? Jeśli tak napisz nam ją. A co powiesz o już zlikwidowanych poradniach i oddziałach? Akurat kadra administracyjna w tym szpitalu ma się dobrze a nawet bardzo dobrze. Czy likwidacja soru jest dla nas korzystna???

 • Mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 15:40 ~Mirek

  Każda zmiana wywołuje opór. Ale zmiany są niezbędne, bez nich nie będzie lepiej. Jeśli faktycznie połączenie może dać oszczędności to wolę, żeby pieniądze szły na leczenie a nie stado urzędasów zarządzających szpitalem/szpitalami.

 • ola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 14:07 ~ola

  laczyc jak najbardziej ale nie likwidowac miejsca dla dzieci.

 • ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 13:06 ~ala


  cruenzo~cruenzo

  co tam szpital...grunt, że na jakiś kościółek 6 baniek się znalazło
  klara~klara

  Przede wszystkim żydowskie muzeum 38 milionów. I premie kolesiów, I kiecki żony i kosmetyki córki tuska. Tu idą pieniądze.

  no i muzeum JPII na Błoniach Wilanowskich.
  Po co komu takie muzeum, jak niedługo w przyszłości nie będzie nikt go odwiedzał, bo młody narybek będzie umierał. Przykre ....

 • NIEK pracownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 10:40 ~NIEK pracownik

  a skąd żeście wzięli te 30 mln i zajęcia komornicze na Niekłańskiej? z palca wyssane informacje i brak rzetelności
  czy nikt nie pomyślał, skąd pomysł na łączenie - to jasne - żeby bankrut odetchnął przy funkcjonującym szpitalu z SORem
  niech Pan Radny wreszcie coś zrobi dla swojego szpitala w Dziekanowie i np. umorzy podatki lokalne, albo co
  najłatwiej wyrównać wszystkich do bankruta dziekanowskiego

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »