Informacje

01.02.2011 15:33 men dementuje doniesienia prasowe

Wakacje na Euro po staremu

SERWISY:

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie planuje żadnych zmian w organizacji roku szkolnego - nie będzie ani krótszych wakacji w 2011 roku ani wcześniejszego zakończenia roku szkolnego w 2012 roku - czytamy w oświadczeniu wydanym we wtorek przez MEN.

Przypomniano w nim, że zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem w sprawie organizacji roku szkolnego, rok szkolny 2011/2012 rozpocznie się w czwartek 1 września 2011 r., a zajęcia dydaktyczne zakończą się w ostatni piątek czerwca, czyli 29 czerwca 2012 r.

Ministerstwo odniosło się w ten sposób do publikacji "Gazety Wyborczej", według której MEN miało chcieć zmienić kalendarz roku szkolnego w "trosce o bezpieczeństwo" uczniów podczas przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy.

Będą mogli zawiesić zajęcia

Odnosząc się do kwestii bezpieczeństwa resort edukacji informuje w oświadczeniu, że "prowadzi natomiast prace nad przygotowaniem najefektywniejszych rozwiązań prawnych, które zapewnią przede wszystkim bezpieczeństwo uczniom w trakcie trwania Euro 2012".

Chodzi o projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. Wprowadzone mają być do niego przepisy pozwalające na zawieszenie zajęć przez organ prowadzący (lokalny samorząd) i dyrektora szkoły.

MEN planuje umożliwienie organowi prowadzącemu szkołę zawieszenie zajęć na pewien czas w związku z wydarzeniami ogólnopolskimi i międzynarodowymi o charakterze masowym, które mogą zagrozić bezpieczeństwu uczniów, uniemożliwić dotarcie do szkoły i placówki lub powrót z niej, a także organizację zajęć w szkole i placówce.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • brak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 21:54 ~brak

  @~ósmy pasa…
  wszak trzeba pamiętać, że licea nie są rejonowe, więc trzeba dojechać, a z dojazdem będzie problem, gdyż wszystkie drogi prowadzą do centrum. Nawet dla młodzieży mieszkającej poza Warszawą będzie problem z dotarciem

 • ósmy pasażer nostromo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 20:51 ~ósmy…

  No rzeczywiście - Mistrzostwa są w czterech miastach a Polska to trochę więcej niż te 4 miejsca. Poza tym na przykładzie Warszawy - stadion jest tam gdzie jest, ruch będzie w okolicach lotniska, dworców i tam gdzie są hotele a Bielany, Białołęka, Wawer, Wilanów, Ursus, Włochy nie odczują tego tak bardzo więc nie wiem czemu ktoś miałby wywracać do góry nogami cały kalendarz szkolny żeby zapewniać pozorne bezpieczeństwo

 • przygłup

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 17:59 ~przygłup

  To wina LLU, WI lub WC

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »