Informacje

06.07.2016 20:48 Rusza remont torowiska

Wakacje bez tramwajów
w al. Jana Pawła II

SERWISY:


W poniedziałek rozpoczyna się remont torowiska w al. Jana Pawła II. Do 11 września pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami. Składy zostaną skierowane na objazdy.

Prace będą odbywać się od ronda ONZ do ul. Elektoralnej. Tramwaje linii 17 i 33 pojadą nowymi trasami, omijając remontowany odcinek.

17 ruszy ze Służewca, dojedzie do al. Niepodległości, gdzie skręci w Nowowiejską. Następnie pojedzie Marszałkowską, Andersa, Stawki, dojedzie do al. Jana Pawła II i dalej – swoją trasą – pojedzie na Tarchomin Kościelny.

Linia 33, która rusza z metra Młociny dojedzie do al. Jana Pawła II, tam skręci w al. Solidarności, dalej Wolską dojedzie do Cmentarza Wolskiego.

Uruchomią zastępcze linie

Linia 11 na czas remontu zostanie zawieszona. W zamian za to, na czas remontu pasażerowie będą mogli korzystać z dwóch linii uzupełniających: 71 i 72.

Pierwsza ruszy ze Służewca, dalej Marynarską, Wołoską, Boboli, Rakowiecką, al. Niepodległości, Chałubińskiego, al. Jana Pawła II, Prostą,  Kasprzaka, Skierniewicką, Wolską, Połczyńską, Powstańców Śląskich, Wólczyńską, Nocznickiego i stamtąd do przystanku METRO MŁOCINY, gdzie skończy swoją trasę.

Natomiast linia 72 będzie kursować z Woronicza. Dalej pojedzie Wołoską, Boboli, Rakowiecką, al. Niepodległości, Chałubińskiego, al. Jana Pawła. Stamtąd skręci w Prostą, dalej w Kasprzaka, Skierniewicką, Wolską, al. Solidarności i skończy bieg przy Kinie Femina.

Oprócz tramwajów, uruchomiona zostanie też linia autobusowa Z17, która będzie jeździć z Dworca Centralnego do CH Arkadia.

Wszystkie prace mają zakończyć się 11 września.

Długo wyczekiwany remont

Remont torowiska w al. Jana Pawła II to długo odkładana inwestycja. Pierwszy raz pisaliśmy o niej już w 2012 roku. Prace miały ruszyć dwa lata później. Jednak Zarząd Transportu Miejskiego cofnął zgodę na remont ze względu na "zbyt dużą liczbę remontów" przeprowadzanych w tamtym okresie.

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • celaplus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2016 23:12 ~celaplus

  Cela plus dla urzędników i mafii reprywatyzacyjnej oraz tramwajowej.

 • radek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2016 22:53 ~radek

  No i mamy kolejną aferę - teraz tramwajową - nagłośniona przez media. Przedziwne przetargi, w których wygrywali dostawcy tramwajów bez wózków skrętnych. I stąd te piski i zgrzyty, że mieszkańcy Targowej, Grójeckiej, pl. Unii, Banacha i wielu innych nie mogą normalnie żyć. Ta patoligia trwa latami. Wydano miliardy zł. Kiedy ABW zrobi z tym porządek??? Braknie kajdanek, aby wyprowadzić aferzystów z ratusza i spółek miejskich. #tram #tramwajewarszawskie

 • heh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2016 12:47 ~heh

  indris~indris

  Jak ma linia 72 zawrócić przy kinie Femina ?


  72->33 kursy skrócone

 • indris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2016 21:50 ~indris

  Jak ma linia 72 zawrócić przy kinie Femina ?

 • miasteczko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2016 20:15 ~miasteczko

  Sloiki i weki na swojej wsi nie macie tramwajów i autobusów,dlatego to wam przeszkadza.nie pasuje wam wracajcie do siebie nikt was nie zapraszał !!

 • Bibliotekarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2016 17:54 ~Bibliotekarz


  Koralik~Koralik

  Jest cień szansy, że po wakacjach tramwaje już nie wrócą? Nieeee. To zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe. Za dużo pieniędzy jest do wydania.
  ggggh~ggggh

  Do książek! W całej Europie tramwaje się przywraca.

  I rozumiem, że to jest argument koronny? W całej Europie coś się robi, więc musi to być słuszny kierunek? Na zasadzie: jedzcie odchody, miliardy much nie mogą się przecież mylić?

  Bierzesz pod uwagę taką ewentualność, że w całej Europie tramwaje są przywracane wyłącznie dlatego, że bardzo wpływowe i bardzo bogate lobby akurat zaczęło mieć interes w tym, żeby sprzedawać miastom tabor, infrastrukturę i serwis dla tramwajów? Dodajmy, że skrajnie kosztowny tabor, infrastrukturę i serwis. Pomyślałeś, że to może być po prostu doskonałym sposobem na legalne sięgnięcie po miliardy euro z publicznych pieniędzy? Zwyczajny skok na kasę.
  A tak naprawdę sprzedadzą ludziom ładnie pomalowane i przeszklone szambo o futurystycznym wyglądzie. I jeszcze wszystkim będą wmawiać, że to jest najlepsze, najnowocześniejsze i do tego sprawdzone rozwiązanie! Trochę jak w tej bajce o nowych szatach cesarza (gdzie cesarz paradował po stolicy nago, wmawiając wszystkim, że ma na sobie wytworne szaty i tylko skończeni głupcy nie są w stanie ich zobaczyć). Albo jak z masłem i margaryną - raz opłaca się, żeby zdrowe było masło a margaryna trująca, zaś kiedy sprzeda się dostatecznie dużo masła, to zdrowsza okazuje się margaryna a masło zabija.

 • benio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2016 11:25 ~benio  Koralik~Koralik

  Jest cień szansy, że po wakacjach tramwaje już nie wrócą? Nieeee. To zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe. Za dużo pieniędzy jest do wydania.
  starymieszkaniec~starymieszkaniec


  O co Ci chodzi ? przecież tramwaje tam były od zawsze, zapewne też na długo przed Twoim urodzeniem.
  TWardziel~TWardziel

  Na długo przed moim urodzeniem były latarnie gazowe, ulice brukowane kamieniem polnym, i szambo zamiast kanalizacji. Chcesz do tego wszystkiego wrócić, czy możemy pójść krok na przód i zostawić za sobą to co było od zawsze na długo przed naszym urodzeniem?

  Tramwaje są właśnie jak szambo: w zasadzie potrzebne, ale zawodne, nieprzyjemne i bardzo uciążliwe dla otoczenia. Zamiast zastąpić je czymś lepszym, sprawniejszym, bardziej wydajnym, mniej uciążliwym (na przykład kanalizacją), proponuje się nam wieczną modernizację i dalszą rozbudowę szamba w mieście. Rozumiesz to porównanie?


  Nie bo porównanie jest bezsensowne. Tramwaje były są i będą wykorzystywane w dużych miastach, a tam gdzie z nich zrezygnowano 20-30 lat temu tam się je przywraca, np. w Nowym Jorku. sam piszesz, że są potrzebne, a czym chciałbyś je zastąpić? metrem? przecież na marszałkowskiej, andersa, równolegle biegnie metro, można z niego korzystać jak się nie lubi tramwajów

 • wojciech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2016 10:07 ~wojciech

  Rewelacja. Wreszcie cisza za oknem. Przecież od jakiegoś czasu Tramwaje Warszawskie są nie do zniesienia. Puzgi, zgrzyty, decybelowy holokaust na zakrętach. Nie smarują kół i stąd ta patoligia. Na pl. Zbawiciela, Unii czy Grójeckiej ludzie cierpią od lat. A prezes Karos ma ich w nosie. Od lat nie potrafi zlecić smarowania czy szlifowania, aby ulzyć cierpueniom warszawiaków. Hałas do 100 decybeli wykańcza. Warszawa staje się miastem, które wykańcza. I powtarzam: stukot TAK, ale patologiczne zgrzyty, bo źle ułożono tory i jest tarcie, aż iskry lecą NIE. Powstrzymajmy decybelową patoligię tramwajów. #tematdlauwagi

 • Krzysiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2016 09:45 ~Krzysiek

  Tadeusz~Tadeusz

  "Linia 11 na czas remontu zostanie zawieszona."

  Przecież 11 nie jeździ tą trasą.
  Zawieszają bo wymyślili nawrotkę przy Daszczyńskiego, a teraz ma tam śmigać więcej tramwajów i już rozwiązanie z nawrotką stało się problemem. Dokładnie stało się to, o czym pisało sporo osób w komentarzach, jak to wprowadzali.

  Oczywiście, lepiej zawiesić i nie przyznać się do głupoty niż przekierować na Starynkiewicza.


  Ale jak na Starynkiewicza? Jak skręt z Kasprzaka na Ochotę zlikwidowany.

 • ggggh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2016 07:47 ~ggggh

  Koralik~Koralik

  Jest cień szansy, że po wakacjach tramwaje już nie wrócą? Nieeee. To zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe. Za dużo pieniędzy jest do wydania.

  Do książek! W całej Europie tramwaje się przywraca.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »