Informacje

16.11.2011 18:35 burmistrz Włoch proponuje rozwiązanie problemu zamkniętej ulicy

Wahadłowy autobus szansą
dla Dźwigowej?

SERWISY:

Jak ulżyć mieszkańcom Włoch w czasie remontu ul. Dźwigowej? – Puścić autobusy skrótem przez tory – apelują władze dzielnicy. Kolejarze nie mówią nie, ale ktoś musi wyłożyć 1,5 mln zł na dostosowanie drogi do wymogów ZTM.

Rozpoczęty w wakacje remont ulicy Dźwigowej przedłuża się w nieskończoność. Ostatnio drogowcy mówią o wiosennym terminie zakończenia prac. Tymczasem zamknięcie tej arterii stanowi poważne utrudnienie i zmusza kierowców do wielokilometrowych objazdów, które najczęściej są zakorkowane. Natomiast osoby, które pieszo próbują przedostać się przez tory nad ul. Dźwigową, są karani mandatami przez Straż Ochrony Kolei. To głównie do nich władze Włoch adresują swój pomysł.

Objazd już jest...

Michał Wąsowicz Burmistrz Dzielnicy Włochy proponuje, żeby na terenach kolejowych znajdujących się nad ul. Dźwigową, puścić wahadłową linię autobusową. - Proponujemy objazd ul. Parowcową, Notecką i terenami PKP do ul. Sowińskiego - mówi Wąsowicz. Urzędnicy zorganizowali już próbny przejazd autobusem przez te tereny, który potwierdził że takie rozwiązanie jest realne.

...potrzebny "tylko" remont

Kolejarze również nie widzą przeszkód. Zarząd Transportu Miejskiego zastrzegł jednak, że uruchomi linię, pod warunkiem przystosowania objazdu od poruszania się autobusów (m.in. likwidacja progów, ubytków jezdni, przykrycie otworów studzienek, wprowadzenie ruchu wahadłowego). Jak oszacowała dzielnica, prace mogą pochłonąć ok. 1,5 mln zł, których Włochy nie mają. Będą chciały pozyskać fundusze z miasta. – Będziemy w czwartek rozmawiać na ten temat z wiceprezydentem Wojciechowiczem – mówi Wąsowicz.

 

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as, mjc//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Krzysiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2011 09:32 ~Krzysiek

  Już w latach 70tych kiedy to budowali to było niedorzecznością robić tunel na podmokłym terenie. Przecież tam na około są glinianki. Od samego początku cała inwestycja była źle zaplanowana. Wiadukt w nad torami w tych warunkach byłby dużo praktyczniejszy i tańszy w budowie.

 • fran

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2011 07:07 ~fran

  Przecież można uruchomić autobus przez Gołąbki :) i po problemie ZTM

 • wkurzona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 21:09 ~wkurzona

  Porażka z tą Dźwigową. To była moja droga do pracy.Teraz przez objazdy trace czas, paliwo i nerwy na stanie w korkach!!! Jak długo mozna robic takie numery zeby zamknąć ta ulicę na tak długo!! Skandal!powinni juz dawno zakonczyc ten remont!! pomyslcie jak zwieksza sie korki jak spadnie śnieg!!!!!

 • pj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 19:30 ~pj

  Ten tunel nie jest lokalnym przejazdem mieszkańców włoch, to drugie po tunelu przy dworcu zachodnim miejsce gdzie można przejechać z woli na ochote. Brak tego połączenia to podobna sytuacja jakby zamknąć w tej chwili most grota przed oddaniem północnego w budowie. Ogromne straty czasu, paliwa, potężne zatrucie środowiska, straty ludzi mających warsztaty i sklepy w tej strefie.

 • fan ztm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 19:21 ~fan ztm

  Możnaby poświęcić jedną z najmniejszych Solin i puścić ją tym dziurawym objazdem przez ul. Gniewkowską do Cm. Wolskiego.

 • e&b

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 15:33 ~e&b

  a taki był fajny skrót dopóki jelenie z PKP go nie zagrodzili
  Wywietrzyli interes a może tak na opłatę za przejazd :)

 • grand

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 13:42 ~grand

  No tak... Zamknięta Dźwigowa, wciąż nie otwarta przychodnia, brawa dla urzędników dzielnicy!

 • Duży

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 13:39 ~Duży

  Co to za "fachowcy" realizują tą inwestycję? Kilka miesięcy na remont kilkuset metrów ulicy, nawet takiej, to po prostu śmiech na sali.

 • xmz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 13:32 ~xmz

  Dlaczego nie puścić ruchu wahadłowo przez środek Dźwigową, tam przecież i tak nic się nie robi na jezdni a na poboczu niech sobie rozstawią maszyny. Na Kasprzaka jakoś to działa, są korki ale ruch też daje radę.

 • mark

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 12:27 ~mark

  08:30 ~abc

  Coż za nawatorski pomysł! Po czterech miesiącach od zamknięcia Dźwigowej na powiedzmy następne cztery! Władze gminy się obudziły? Gratulacje!


  o co chodzi. władze musiały się otrząsnąć z powyborczego szoku. rozdzielić fundusze (między sobą), zakupy, remonty i takie tam różne. a Ty chcesz by z miejsca zaczęli pracę twórczą. nie jesteśmy w Europie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »