Informacje

15.11.2013 09:33 Ludwik Dorn w "jeden na jeden"

"W Warszawie narodzi się nowa odmiana sportu: palenie tęczy"

SERWISY:

- Moim zdaniem niezależnie od wszystkiego, narodzi się w Warszawie nowa odmiana sportu: palenie tęczy. Było topienie Marzanny, będzie palenie tęczy - powiedział w "Jeden na jeden" Ludwik Dorn, komentując spalenie instalacji artystycznej, do którego doszło 11 listopada w Warszawie. - Teraz to już tak się zrobiło, że tęcza stoi, to zwycięstwo środowisk homoerotycznych; tęcza nie stoi, to zwycięstwo oszalałych nacjonalistów - ocenił w programie "Jeden na jeden".

W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim Ludwik Dorn skomentował chuligańskie incydenty, do jakich doszło 11 listopada. W jego ocenie decyzja o taktyce przyjętej przez policję "była podjęta na najwyższym szczeblu politycznym". Polityk Solidarnej Polski stwierdził, że premier "niesłusznie wziął ministra (Bartłomieja) Sienkiewicza w obronę, ale nie miał innego wyjścia".

- Założenia taktyczne zaproponował minister Sienkiewicz, a premier (Donald) Tusk je zaaprobował. Premier musiałby wyciągnąć konsekwencje wobec samego siebie, a do tego się nie pali  - ocenił polityk.

- Tych wydarzeń na Skorupki, Wilczej, pl. Zbawiciela i Spacerowej można byłoby uniknąć - ocenił były szef MSWiA. Dorn uważa jednak, że błędy nastąpiły na najwyższym szczeblu politycznym i nie należy za nie obwiniać policjantów. - Z policjantów nie należy robić idiotów. Oni wykonywali dyspozycje polityczne przekazywane im drogą służbową przez kierownictwo Komendy Stołecznej. Zapadła decyzja na najwyższym szczeblu, przekazicielem i autorem czy współautorem tej decyzji jest MSW - ocenił.

Dorn ocenił również, że prezydent nie powinien był przepraszać Rosjan za incydenty, do których doszło w pobliży ambasady Federacji Rosyjskiej. - Wyszedł przed szereg - wyjaśnił Dorn, dodając, że wystarczająca w tym wypadku byłaby nota dyplomatyczna.

"Było palenie Marzanny, będzie palenie tęczy"

Dorn skomentował też spalenie tęczy na pl. Zbawiciela, które określił jako "niedopuszczalne". Ocenił jednak, że problemem jest to, że "nie bardzo wiadomo, czemu stoi ona tam, gdzie stoi". - Jej właścicielem jest Instytut Adama Mickiewicza, którego zadaniem jest promocja kultury polskiej za granicą. Tęcza była w jakiś sposób uzasadniona, bo najpierw stała trzy miesiące na pl. Luksemburskim w Brukseli, a potem miała stać trzy miesiące na pl. Zbawiciela w Warszawie - wyjaśnił.

Jego zdaniem, instalacja wywołuje obecnie takie emocje, że "w Warszawie narodzi się nowa odmiana sportu: palenie tęczy".

Czytaj też na tvn24.pl

tvn24.pl/mtom/kg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Miś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 21:18 ~Miś

  Tęcza stała się inwestycją HGW, taki łatwy zarobek na stratach.

 • lel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 15:51 ~lel

  Najśmieszniejsze jest to że gdyby nie palenie, to tęczy by już dawno nie było. Byłyby lekkie głosy że miała być 3 miesiące i już czas minął, by ją gdzieś przenieśli i tyle. Nikt jej wcześniej nie widział jako symbolu i pola bitwy. A teraz, zresztą słusznie, miasto jej nie usunie żeby pokazać bydłu że terrorem nic nie zdziałają.

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 15:30 SEBBAX

  a nie mozna tęczy obić blachą i pomalować ??? plastik czy inne tworzywa są łatwopalne - metal już nie tak łatwo zdewastować.

 • Kompletna bzdura

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 14:55 Kompletna bzdura

  Fresco~Fresco

  Tęcza była zniszczona zbyt wiele razy i za dużo pieniędzy z kieszeni podatnika kosztowało jej naprawienie. To się zrobiła jakaś paranoja i wg mnie jedynym rozwiązaniem jest usunięcie tej 'instalacji'. Ktoś powie, że chamstwo wygra, ale mnie to nie obchodzi, miasto jest za biedne, żeby za wszelką cenę naprawiać ten symbol.


  ależ nie, miasto nie może dać się terroryzować nacjonalistycznym katolom z domieszką chuligana stadionowego. a jeżeli chodzi o koszty to miejmy nadzieję że znajdzie osobę od której będzie mogło wyciągnąć kasę za zniszczenie tęczy.

 • klio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 14:46 klio

  czyli nastepnym razem dorn ze swioimi kompanami pojda spalic tecze

 • hans

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 13:38 ~hans

  Ja bym jeszcze dodał walenie durnia !

 • Fresco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 12:37 ~Fresco

  Tęcza była zniszczona zbyt wiele razy i za dużo pieniędzy z kieszeni podatnika kosztowało jej naprawienie. To się zrobiła jakaś paranoja i wg mnie jedynym rozwiązaniem jest usunięcie tej 'instalacji'. Ktoś powie, że chamstwo wygra, ale mnie to nie obchodzi, miasto jest za biedne, żeby za wszelką cenę naprawiać ten symbol.

 • juju

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 12:00 ~juju

  A czy pan dorn rozliczył zniszczenia poczynione przez jego sukę Sabę.??? Że tak polemizuje???

 • to ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 11:58 ~to ja

  Na naszych oczach rodzi się nowa, świecka tradycja.

 • KarolJuve

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 11:17 ~KarolJuve

  I tak w Naszej przestrzeni publicznej jest mnóstwo tego typu sportów. Wynikają z olewania porządku prawnego: bieg przełajowy przez ulicę, wyprzedzanie na pasach własną furmanką, wyczynowa jazda rowerem jak popadnie, zastawianie wejścia do autobusu, najazd wózkiem sklepowym na plecy i kostki, buraczane prowadzenie stada całą szerokością chodnika itp.
  Czekam na propozycje!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »