Informacje

16.02.2011 10:10 "bezpieczny przejazd"

W tym roku na przejazdach
zginęły 4 osoby

SERWISY:

Co roku na przejazdach kolejowych w całym kraju dochodzi do kilkuset wypadków. Od początku tego roku, tylko w Warszawie zginęły 4 osoby. Kolejarze apelują o rozwagę i po raz kolejny na jednym z przejazdów tłumaczą, jak niebezpieczne może być przechodzenie przez tory w niedozwolonym miejscu.

Tym razem pracownicy Straży Ochrony Kolei wspólnie z policjantami pojawili się na przejściu na Olszynce Grochowskiej, gdzie w grudniu zeszłego roku ranne zostały dwie kobiety.

- Pilnujemy przejazdu, ale dziś akcja ma charakter prewencyjny, bo zanim sięgniemy po bloczek mandatowy, chcemy wytłumaczyć, że to się może zakończyć tragicznie – tłumaczy w TVN Warszawa Michał Wacławik, zastępca komendanta Straży Ochrony Kolei.

Niepokojące statystyki

Niestety, jak pokazują statystyki, przejazdy kolejowy to bardzo niebezpieczne miejsca.

- W tym roku doszło już do 7 wypadków z udziałem pieszych, którzy przechodzili przez tory w miejscu niedozwolonym. 4 osoby zginęły. Przed rokiem mieliśmy 45 wypadków, 27 śmiertelnych - wylicza Wacławik.

- Każdy myśli, że mu się uda, ale tu jest 10 torów, więc czasami kończy się to niestety tragicznie – przestrzega Wacławik.

par/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • sokista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2011 08:51 ~sokista

  Chciałbym odpowiedzieć kolejarzowi. Kolego "kolejarzu"-wiesz doskonale, jeśli się za takiego uważasz, że chodzi o przemieszczanie się osób przy zamkniętych rogatkach, a nie przy otwartych. A tak w ogóle, to 80% osób łamiących te przepisy, na tym przejeździe to właśnie kolejarze.

 • Kolejarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2011 23:21 ~Kolejarz

  SOK robi w tym miejscu częste akcje "profilaktyczne".
  Tylko powiedzcie mi dlaczego nie można niby tamtędy przechodzić, pomimo że w poziomie torowiska po obu stronach rogatek do przejazdu przylegają chodniki.
  Wszystkie mandaty które dostają tam ludzie są wystawiane bezpodstawnie. Nie ma żadnej informacji o zakazie przekraczania torów w tym miejscu.

 • empatyczna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2011 21:48 ~empatyczna

  Do smerfa_marudy- nie karałabym rodzin ofiar takich wypadków. Dla nich wystarczy to, że stracili kogoś bliskiego w tak paskudny sposób. Może więcej empatii...

 • CFF

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2011 16:44 ~CFF

  BARDZO DOBRA AKCJA SOK. MALO TYCH SOKISTÓW ABY OBSTAWILI ŁOBUZERKĘ W POCIĄGACH NA DWORCACH I TAM GDZIE SA TORY. ZATRUDNIĆ WIĘCEJ MŁODYCH W SOK A NIE TYLKO CIĘCIA NA PKP. BEZPIECZEŃSTWO NIE ZNA CENY.

 • OIP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2011 15:58 ~OIP

  Jeśli chodzi o sankcje, to rodziny nie powinny dostawać w takich wypadkach ani odpraw, ani ubezpieczeń, ani też zasiłków pogrzebowych. A dzieci dodatkowo rent rodzinnych. Ale mandaty? Barbarzyństwo!

 • smerf_maruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2011 14:57 ~smerf_maruda

  @duda - swieta racja. naturalna selekcja. Dodatkowo powinny byc kary od 5 do 10 tys PLN za przechodzenie przez tory w miejscach niedozwolonych, a rodziny tych idiotow powinny byc obciazowe wszelkimi kosztami opoznien w ruchu i ewentualnych odszkodowan dla ludzi ktorzy czegos waznego nie zalatwia.
  I nie pojmuje czemu wstrzymuja ruch przez takich idiotow. Powinno sie zebrac cialo w worek, wyrzucic gdzies na bok i uruchomic ruch od razu - to tez bylaby nauczka dla innych idiotow - zapraszam na srodmiescie i okolice zachodniego - tam takich wariatow jak z rekawa.

 • GHJ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2011 14:32 ~GHJ

  Nie porównuj pijanego kierowcy do przechodzącego przez tory. Kierowca może zabić innych. Pieszy tylko siebie. Przy czym pieszy jest najbardziej zainteresowany by mu nic się nie stało. Także edukacja, a nie bezmyślne, sadystyczne karanie.

 • biggus dickus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2011 14:16 ~biggus dickus

  Szkoda czasu i pieniędzy na takie akcje. Jak wpadali, tak będą wpadać pod pociągi. Prawda jest taka, że mądrych jest mniej niż głupich i jak ktoś przełazi przez tory nie rozglądając się uprzednio, to nie ma co nad nim płakać.

 • duda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2011 14:05 ~duda

  To właśnie jes tewolucja. Eliminują się w ten sposób idioci którzy łamia przepisy a sa za głupi żeby zauważyć wielki, hałasujący i oświetlony jak choinka pociąg.

 • Gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2011 13:45 ~Gość

  Społeczeństwo jak dzieci zawsze znajdzie wymówkę a to kładka za wysoko albo za daleko albo brudna itd. Najlepiej żeby pociąg czy autobus parkował pod klatką żeby przypadkiem za bardzo się nie zmęczyć. Szanowni obywatele na edukację był już czas w szkole i przedszkolu teraz czas żeby stosować się to do tego co obowiązuje a nie za każdym razem szukać wymówki jak tu przejść na skruty żeby tylko za bardzo się nie zmęczyć. Zamiast leżeć do góry d.... w domu to trzeba wyjść 10 min. wcześniej i wtedy każdy zdąży i tragedii napewno będzie mniej. A służby nie zaczną robić to co do nich należy czyli wystawiać kwiki za nie stosowanie się do obowiązujących przepisów a nie pobłażać, może kierowcę który jedzie po pijaku też trzeba edukować a nie sadzać za kratki ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »