Informacje

11.11.2010 20:27 korki na rondzie

W szponach powolnej turbiny z Marsa

SERWISY:

Po oddaniu estakad i bezkolizyjnych wjazdów węzeł Marsa powinien działać jak w zegarku. Ale kierowcy wciąż tkwią tutaj w korkach i tracą cenne minuty nie mogą uwierzyć, że to co miało być dla nich ułatwieniem, tak bardzo utrudnia przejazd.

Zanim wjedziemy na rondo węzła Marsa, musimy spędzić kilkadziesiąt minut w korku. - Przez prawie godzinę przejechałem zaledwie 15 metrów - żalił się jeden z kierowców.

Samochody, zamiast jechać, stoją. Kierowcy nie tego spodziewali się po inwestycji, która kosztowała 165 milionów złotych.

Ogromny tłok

Na rondzie spotykają się ulice Płowiecka, Marsa, Ostrobramskia, Grochowska oraz trasa Siekierkowska. To zdecydowanie za dużo jak na jedno miejsce. Co więcej, zgodnie z filozofią ronda turbinowego do przejazdu w stronę Rembertowa zostaje tylko jeden pas.

Światła na pomoc

Na rondzie nie ma świateł, w związku z tym pierwszeństwo mają ci, którzy już wjechali do turbiny. Według urzędników to właśnie sygnalizacja świetlna ma być receptą na korki przed węzłem Marsa.

- Budowa sygnalizatorów rozpocznie się za kilka dni. Mamy nadzieje, że usprawni ona przejazd przez rondo - obiecała Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Filip Chajzer
bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 12:02 ~kierowca

  mówimy tylko o rondzie, a przejazd górą Ostrobramska- Płowiecka, Siekierkowska -Płowiecka to przecież koszmar, godziny spędzone w korkach.W piątki korek zaczyna się juz od Polsatu na Ostrobramskiej. Węzeł za 165 mln spowodował olbrzymie utrudnienia,Przed rozbudową węzła jeżdziło się znacznie lepiej.Mamy piękne estakady,na których się wiecznie stoi.

 • Paulina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2010 23:02 ~Paulina

  Zgadzam się ze Zbyszkiem, znacznie sprawniej to szło kiedy jeden pas był puszczony górą. Zwłaszcza, że w tej chwili Ci którzy jadą dwoma od Ostrobramskiej, po kilkuset metrach znowu muszą wciskać się na jeden.

 • Zbyszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 23:36 ~Zbyszek

  Przejeżdżam tą trasą kilka razy dziennie. O korkach decydują kierowcy objeżdżający 3/4 ronda (z Grochowskiej w kierunku Rembertowa oraz z Anina w kierunku Trasy Łazienkowskiej) Rondo zaprojektowane o dużym promieniu umożliwia poruszanie się z dużymi prędkościami około 40-60 km/godz. Bezpieczny wjazd na rondo w tej sytuacji jest bardzo utrudniony. Ilość samochodów objeżdżających rondo z tego powodu jest znacznie mniejsza. Sygnalizacja świetlna nic nie pomoże. Jedyne rozwiązanie to puszczenie samochodów z Anina w kierunku trasy Łazienkowskiej górą tak jak to było w trakcie budowy. Jeden z dwu pasów na estakadzie umożliwiający przejazd z Trasy Łazienkowskiej w kierunku Anina może być w tym celu wykorzystany.

 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 20:21 ~kierowca

  Winni są sami kierowcy, którzy nie potrafią się zachować na rondzie, bo albo nie stosują się do oznakowania, albo jeżdżą - że się tak wyrażę - jak ciapy, nie umiejąc włączyć się do ruchu. Sygnalizacja jedynie pogorszy sprawę, bo korki się wydłużą. Nie wiem skąd moda na światła na rondzie, to jest totalna bzdura, paradoks wręcz.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »