Informacje

24.10.2018 15:06 konferencja rafała trzaskowskiego

"W przyszłym tygodniu
plan realizacji obietnic"

SERWISY:


Rafał Trzaskowski zapowiedział, że w pierwszej kolejności będzie spotykał się z mieszkańcami dzielnic, gdzie otrzymał najsłabszy wynik. Zwycięzca wyborów prezydenckich w Warszawie w przyszłym tygodniu chce przedstawić terminy realizacji obietnic wyborczych. Na razie odmówił rozmowy o personaliach.

Rafał Trzaskowski, po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów na prezydenta Warszawy, stawił się na Bródnie.

- Warszawa wybrała swoją drogę, europejską, tolerancyjną, otwartą. Mimo kampanii, w której było sporo manipulacji i kłamstw ze strony PiS-u udało się wygrać. Ale przede przede wszystkim udało się zmobilizować warszawiaków, żeby w sprawie tak ważnej jak obrona wartości się zmobilizowali i poszli na wybory i poczuli moc swojego głosu – mówił w środę po godz. 14 Trzaskowski.

Pierwsze kroki

Obecność polityka na Targówku nie była przypadkowa. Już po wynikach sondażowych zapowiedział, że będzie w pierwszej kolejności odwiedzał miejsca, gdzie otrzymał najmniej głosów.

- Udało mi się wygrać w każdej z warszawskich dzielnic. Ale były takie miejsca, gdzie Patryk Jaki wygrał w niektórych komisjach obwodowych, między innymi tutaj, na Targówku. Zdarzyło się tak również w jednej komisji obwodowej na Ursusie, we Włochach i Rembertowie. Pierwsze kroki skieruje dokładnie do takich miejsc, gdzie miałem słabszy wynik – zapowiedział.

I zapewnił, że chce się dowiedzieć, jakie problemy nurtują mieszkańców tych miejsc.

Zapowiedział również, że niebawem zamierza przedstawić plan realizacji swoich obietnic wyborczych.

- Z jednej strony takie poparcie ponad pół miliona głosów musi cieszyć, ale również odczytuje to jako wielkie zobowiązanie do ciężkiej pracy i na pewno przedstawię już w przyszłym tygodniu plan realizacji tych pierwszych obietnic, dokładnie powiem, kiedy zostaną zrealizowane - obiecał Trzaskowski.

Na razie bez nazwisk

Odniósł się także do informacji z Państwowej Komisji Wyborczej, że w Radzie Warszawy większość będzie miała Koalicja Obywatelska. – To było niesłychanie istotne, żeby mieć większość również w radzie miasta, dlatego, że prezydent współpracuje ściśle z radą miasta. Bardzo się cieszę z tego wyniku – zaznaczył.

Podkreślił również, że cieszy się z wyników w dzielnicach.

Pytany był też przez dziennikarzy o to, kto będzie pracował w ratuszu u jego boku. – Najpierw program, najpierw zapowiem dokładnie obietnice, które będę realizował w pierwszej kolejności, a dopiero później będę się dzielił swoim przemyśleniami na temat personalnej obsady ratusza, mamy na to czas, bo kilka tygodni dzieli mnie od tego, jak zostanę prezydentem Warszawy – odpowiedział Trzaskowski. Podsumowując stwierdził, że pewne jest, że wiceprezydentem będzie Paweł Rabiej.

ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Scrutinizer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2018 17:04 Scrutinizer

  Demaskator~Demaskator

  Tęcza na każdym rondzie. Największa na rondzie Radosława, maszt z flagą Polski do zmiany na flagę UE. Co miesięczna parada "równości" i obowiązkowe zajęcia uświadamiające o związkach jednopłciowych w przedszkolach. To zapewne będą pierwsze decyzje nowych włodarzy miasta. Następnie przyjdzie kolej na zwężanie ulic, przerabianie mostów na kładki rowerowe i stawianie milionów słupków gdzie popadnie. Tak minie polowa kadencji i zobaczymy co dalej ?

  Nie możesz się pogodzić z wolą większości, to zmień miasto. Tu nikt nie będzie wyborcom szczególnej troski "zmieniał pampersów".

 • Demaskator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2018 15:42 ~Demaskator

  Tęcza na każdym rondzie. Największa na rondzie Radosława, maszt z flagą Polski do zmiany na flagę UE. Co miesięczna parada "równości" i obowiązkowe zajęcia uświadamiające o związkach jednopłciowych w przedszkolach. To zapewne będą pierwsze decyzje nowych włodarzy miasta. Następnie przyjdzie kolej na zwężanie ulic, przerabianie mostów na kładki rowerowe i stawianie milionów słupków gdzie popadnie. Tak minie polowa kadencji i zobaczymy co dalej ?

 • gruby_hip

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2018 11:47 ~gruby_hip

  Trzaskowski jakby nie prowadził kampanii i tak by wygrał.
  Komorowski przegrał głównie przez Czekoladowego Orła

 • Scrutinizer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2018 10:58 Scrutinizer

  Wesoły~Wesoły

  Ile decyzji reprywatyzacyjnych miesięcznie jest w planach?
  qwerty~qwerty

  A chcesz wziąć udział, że tak dopytujesz? Czy to tylko takie kąsanie?
  Wesoły~Wesoły


  Chcę, żeby przestano za becen oddawać mienie miasta podstawionym osobom, które nie mają do niego żadnych praw. Trzaskowski niestety tego nie gwarantuje.
  Gwarancje~Gwarancje

  A skąd wiesz ? Jeszcze nie objął urzędu.
  Wprost~Wprost

  Dałeś się nabrać, że nie jest kontynuatorem HGW, co? Bardzo skrzętnie ją chowali ostatnio ale niestety - Trzaskowski wywodzi się wprost z jej otoczenia. Będzie robił dokładnie to samo co ona.

  Dalej będą łapówy, reprywatyzacje i dalsze zatykanie miasta. Tak chcieli pseudo-warszawiacy, jakich w tym mieście co raz więcej. Ech.

  Dałeś się nabrać, że jest kontynuatorem HGW, co?

 • Scrutinizer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2018 10:52 ~Scrutinizer  Kedar~Kedar

  Najlepsze jest to, że p. Trzaskowski nie wygrał bo miał genialny program, bo programu nie miał a osobowość ma byle jaką, bo nie wygląda na takiego co by umiał zarządzać korporacją lub spółką giełdową ale dlatego, że ludzie się zmobilizowali aby tylko dowalić PiS-owi. Raczej Trzaskowskim z tylnego siedzenia będzie wspierać Waltzowa wraz ze Schetyną a On będzie wykonywał polecenia.To mi przypomina rok 2007 jak wszyscy się zmobilizowali aby usunąć PiS. Potem już zaczynały się jęki i stęki jaka ta Platforma jest kiepska. Jestem ciekawe jakie komentarze będą za 5 lat i również za rok jaki wynik będzie wyborów parlamentarnych. Pewnie PiS wygra ale już większości mieć nie będzie.

  Czas Panie i Panowie z PiS-u na tonowanie opinii o swoich potencjalnych koalicjantach (mam na myśli PSL czy KUKIZ)
  Scrutinizer~Scrutinizer

  Długi tekst ale krótki sens. Warszawa wybrała kogo chciała. I jeżeli wybierali nie za punkty, a za wrażenie artystyczne, to tak chcieli i Tobie nic do tego.

  Wesoły~Wesoły


  Mamy wolność słowa, również odnośnie krytykowania PO, gdybyś nie zauważył.


  Krytykować tak. Kłamać nie, jak np. w przypadku PSL - Pawlak i "najdroższy" gaz, czy Amber Gold, reprywatyzacja, LOT, PGZ. Na szczęście obydwa ostatnie kłamstwa załatwiły i Jakiego i Wassermann, a przedtem Smoleńsk Macierewicza i certyfikat urzędowy premiera kłamcy wszystko nie bez wpływu na aktualne wybory.

 • Boom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2018 09:36 ~Boom


  Wesoły~Wesoły

  Mamy wolność słowa, również odnośnie krytykowania PO, gdybyś nie zauważył.
  oppo~oppo


  To nie krytykowanie - to KRYTYKANCTWO!!! Zero merytoryki, zero argumentów, czepianie się od czapy o najdrobniejsze pierdoły, brak zrozumienia podstawowych kompetencji, co jest gestią i we władzy samorządu, a co jest w gestii rządu, wojewody, czy nawet prywatnego biznesu. U mnie w podwarszawskim mieście ludzie np mają pretensje do samorządu, że nie ma kina albo galerii handlowej albo że uliczki na osiedlu, którym zarządza wspólnota mieszkaniowa są spękane... Mało się słyszy od pisowców rzetelnej i konkretnej krytyki, raczej tylko propagandowe frazesy mające więcej wspólnego z dezinformacją... Pozdrawiam i samorefleksji życzę.


  Ludzie są po prostu ciemni jak tabaka w rogu. Nie mają pojęcia o otaczającym ich świecie. Nie odróżniają kto buduje jakie drogi, kto wozi ludzi, kto zarządza infrastrukturą, kto decyduje o podatkach, etc. Dla nich jest tylko pojęcie my i oni, a oni to zarówno miasto jak i rząd. Nie mają pojęcia kto uchwala prawo którego trzeba przestrzegać i mają pretensje do urzędników czy też funkcjonariuszy którzy są zobligowani do jego przestrzegania. A potem kierują swoje pretensje pod niewłaściwy adres.

 • jjjj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2018 09:31 ~jjjj  Wprost~Wprost

  Dalej będą łapówy, reprywatyzacje i dalsze zatykanie miasta. Tak chcieli pseudo-warszawiacy, jakich w tym mieście co raz więcej. Ech.
  Paweł~Paweł
  Ech, odezwał się "warsiawiak" spod Grójca. Masz dowody na łapówki to do prokuratora. Nie ujadaj jak mały kundelek. Jaki przegrał z kretesem. Nic nie poradzisz. I głosowali nie pseudo-warszawiacy tylko Warszawiacy z dziada-pradziada.
  PS. Miasto się zatyka bo właśnie w nim za dużo przyjezdnych.
  Wprost~Wprost

  Trafiłeś kulą w płot. Jestem z Warszawy, moi dziadkowie i 3/4 dziadków też. Więc za Grójcem (tak jakby to w ogóle było coś złego) to się rozejrzyj po swojej rodzinie.

  Miasto się korkuje, bo jest źle zarządzane, nie dlatego że jest dużo przyjezdnych. Nie chrzań głupot.

  A jeśli śmierdzi g.wnem to dla mnie jest wystarczający dowód na to, że ktoś się zes... Nie muszę widzieć g.wna. Tak samo jak dowodów w ręku nie mam ale HGW/Trzaskowski (jeden pies) na bank brali w łapę. Widać to po a) wiatach przystankowych b) pozwalaniu na budowę wieeeelopiętrowych budynków przy wąskich ulicach c) oddawaniu kamienic 140-latkom itp. itd.


  Ostro. Naprawdę ostro. Budowa ciągu przyczynowo-skutkowego też niewąska. Ja patrzę, jak ludzie nie potrafią samochodów prowadzić. Dowodów nie mam, ale patrząc na to, że są na warszawskich rejestracjach, to w zasadzie jestem przekonany, że Ty nie umiesz jeździć. Dramat!

 • oppo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2018 08:51 ~oppo

  Wesoły~Wesoły

  Mamy wolność słowa, również odnośnie krytykowania PO, gdybyś nie zauważył.


  To nie krytykowanie - to KRYTYKANCTWO!!! Zero merytoryki, zero argumentów, czepianie się od czapy o najdrobniejsze pierdoły, brak zrozumienia podstawowych kompetencji, co jest gestią i we władzy samorządu, a co jest w gestii rządu, wojewody, czy nawet prywatnego biznesu. U mnie w podwarszawskim mieście ludzie np mają pretensje do samorządu, że nie ma kina albo galerii handlowej albo że uliczki na osiedlu, którym zarządza wspólnota mieszkaniowa są spękane... Mało się słyszy od pisowców rzetelnej i konkretnej krytyki, raczej tylko propagandowe frazesy mające więcej wspólnego z dezinformacją... Pozdrawiam i samorefleksji życzę.

 • Wprost

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2018 08:27 ~Wprost


  Wprost~Wprost

  Dalej będą łapówy, reprywatyzacje i dalsze zatykanie miasta. Tak chcieli pseudo-warszawiacy, jakich w tym mieście co raz więcej. Ech.
  Paweł~Paweł
  Ech, odezwał się "warsiawiak" spod Grójca. Masz dowody na łapówki to do prokuratora. Nie ujadaj jak mały kundelek. Jaki przegrał z kretesem. Nic nie poradzisz. I głosowali nie pseudo-warszawiacy tylko Warszawiacy z dziada-pradziada.
  PS. Miasto się zatyka bo właśnie w nim za dużo przyjezdnych.

  Trafiłeś kulą w płot. Jestem z Warszawy, moi dziadkowie i 3/4 dziadków też. Więc za Grójcem (tak jakby to w ogóle było coś złego) to się rozejrzyj po swojej rodzinie.

  Miasto się korkuje, bo jest źle zarządzane, nie dlatego że jest dużo przyjezdnych. Nie chrzań głupot.

  A jeśli śmierdzi g.wnem to dla mnie jest wystarczający dowód na to, że ktoś się zes... Nie muszę widzieć g.wna. Tak samo jak dowodów w ręku nie mam ale HGW/Trzaskowski (jeden pies) na bank brali w łapę. Widać to po a) wiatach przystankowych b) pozwalaniu na budowę wieeeelopiętrowych budynków przy wąskich ulicach c) oddawaniu kamienic 140-latkom itp. itd.

 • Zbyszko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2018 00:06 ~Zbyszko

  To znowu ten od taśm klejących!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »