Informacje

02.07.2018 13:16 INFORMUJEMY, JAK JĄ ZDOBYĆ

W poniedziałek w "Mordorze" otwarcie nowej ulicy. Wjazd tylko z kartą

SERWISY:

Tymczasowe przedłużenie ulicy Suwak w "Mordorze" ma być otwarte w poniedziałek po południu - zapowiadają przedstawiciele konsorcjum odpowiadającego za budowę inwestycji. Aby jednak korzystać z przejazdu, potrzebne będą specjalne karty dostępu. Informujemy, kto, jak i kiedy może je uzyskać.

Ulicę zbudowało prywatne konsorcjum Adgar. Stanowi ona przedłużenie ulicy Suwak - do Cybernetyki. Jest tymczasowa, bo docelowa inwestycja "złapała" opóźnienie ze względu na problemy z przekazaniem działki, o czym pisaliśmy szerzej na tvnwarszawa.pl.

Jak mówiła nam ostatnio przedstawicielka konsorcjum Agnieszka Śliwa, trudno powiedzieć, ile czasu mogą potrwać formalności i dokończenie budowy. Dlatego zdecydowano się otworzyć przejazd tymczasowy, co - zgodnie z zapowiedzią inwestora - ma nastąpić w poniedziałek po południu.

Jak zdobyć kartę?

Ulica nie będzie jednak dostępna dla wszystkich, ale tylko dla posiadaczy specjalnych kart dostępu. Te - jak informuje Śliwa - mogą zdobyć mieszkańcy Służewca oraz pracownicy niektórych budynków biurowych, zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Suwak, należących do firm, działających w ramach konsorcjum Adgar.

Karty, jak informuje Śliwa, są wydawane od poniedziałkowego poranka, w recepcji budynku Adgar BIT przy Konstruktorskiej 11, w godzinach 8-18. Aby je uzyskać, trzeba być zameldowanym na pobyt stały lub czasowy na terenie Służewca, a konkretnie na obszarze wyznaczonym ulicami: Woronicza, Wołoska, Obrzeżna, Bokserska oraz tory linii radomskiej.

Oprócz tego, osoba starająca się o "wejściówkę" musi być właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem pojazdu i uiścić kaucję w wysokości 30 złotych. "Kaucja podlega zwrotowi w przypadku zwrotu karty dostępu. Nie podlega w przypadku jej zgubienia, zniszczenia lub oddania, przekazania i udostępnienia innej osobie" - informuje przedstawicielka spółki.

Lista dokumentów

I uprzedza, że zgłaszając się po dostęp należy mieć przy sobie szereg dokumentów. W tym dowód potwierdzający tożsamość, potwierdzenie zameldowania na pobyt stały lub czasowy i dowód rejestracyjny pojazdu (wystawiony na aktualnego właściciela), którym wnioskujący planuje korzystać z przejazdu. Natomiast ci, którzy nie są właścicielami lub współwłaścicielami auta, powinny pokazać odpłatną umowę cywilnoprawną lub umowę użyczenia zawartą w formie aktu notarialnego dotyczącą pojazdu.

Śliwa nadmienia, że wszystkie procedury "są tożsame z zasadami przyznawania abonamentu upoważniającego do bezpłatnego parkowania w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego".

"W przypadku pracowników, karty zostaną wydane wszystkim pracownikom budynków biurowych, należących do Adgar, którzy dojeżdżają do pracy samochodem oraz pracownikom budynku biurowego T-Mobile Office Park, należącego do firmy Starwood" - podaje.

Ograniczony ruch

Dlaczego ulica nie jest otwarta dla wszystkich? Jak tłumaczyła nam ostatnio przedstawicielka konsorcjum, tymczasowy przejazd nie odpowiada standardom docelowej drogi. Ma inną nawierzchnię i mniejszą szerokość. - Dlatego też ruch samochodowy na takiej drodze musi być nadzorowany i ograniczony. Bezpieczeństwo kierowców i ich pojazdów, a także konieczność utrzymania drogi w dobrym stanie, zmusza nas do wprowadzenia pewnych ograniczeń - przekonywała.

Informowała też, że konsorcjum zdecydowało się na uruchomienie ruchu jednokierunkowego tylko w komunikacyjnym szczycie: w godzinach porannych - z kierunku południowego w stronę północną; w godzinach popołudniowych: z kierunku północnego w stronę południową.

kw/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • vtr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2018 08:27 ~vtr

  hahahahaha~hahahahaha

  No to wspaniały pomysł pani HGW - niby ulica ale prywatna na kartę...
  Tego nie grali nawet u Barei !
  No ale cóż się spodziewać po PO i firmie Adgar. :)))

  Dużo w PiSie płacą za takie bzdurne wpisy ???

  Po pierwsze to nikt nie pobiera opłaty za wjazd. Po drugie droga jest tymczasowa i wykonawca nie był w stanie zapewnić możliwości ruchu dla wszystkich chętnych tylko ograniczył możliwość dla najbardziej potrzebujących. Po trzecie to mógł tego w ogóle nie robić i nadal dojeżdżałbyś ze swojego Grójca czy Radomia na około.

 • hahahahaha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2018 18:23 ~hahahahaha

  No to wspaniały pomysł pani HGW - niby ulica ale prywatna na kartę...
  Tego nie grali nawet u Barei !
  No ale cóż się spodziewać po PO i firmie Adgar. :)))

 • tylkopytam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2018 18:18 ~tylkopytam

  green_is_bad~green_is_bad

  PO prywatyzuje wszystko właśnie sprywatyzowało droge

  Gumka w moherowym bereciku uciska?

 • Iwo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2018 16:09 ~Iwo

  Ciekawe. W Polsce nie mamy warstwowego prawa własności, więc albo wiadukt należy do tej firmy, albo fragment drogi pod nim. Gmina powinna nie wyrazić zgody na wyznaczenie przejazdu płatnego na jej terenie i firma musiałaby wpuszczać tam wszystkich albo zrezygnować.

 • user

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2018 14:16 ~user

  Pięknie! prywatna ulica na Państwowej Ziemi. Lepiej nie można było wymyślić!
  Brawo Adgar!

 • green_is_bad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2018 14:11 ~green_is_bad

  PO prywatyzuje wszystko właśnie sprywatyzowało droge

 • ttt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2018 14:06 ~ttt

  I co jeszcze, może odcisk palca do tego?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »