Informacje

24.09.2015 17:17 MOST ŁAZIENKOWSKI

W piątek kończą nasuwać konstrukcję.
Samochody mają pojechać za miesiąc

SERWISY:

W piątek rano, na oczach dziennikarzy skończy się nasuwanie nowej konstrukcji mostu Łazienkowskiego. Brakuje raptem 30 centymetrów, a pierwsze samochody mostem pojechać mają już za lekko ponad miesiąc.

- W piątek około godz. 9 rozpocznie się ostatni etap nasuwania nowych elementów mostu Łazienkowskiego - informuje Mateusz Gdowski, rzecznik PORR Polska Infrastructure.

I dodaje, że po środku przeprawy zostanie zlikwidowana 30 centymetrowa luka technologiczna. Tym samym most zostanie połączony.

Później będzie uzupełniana izolacja i układana nawierzchnia bitumiczna. Do tego dojdzie montaż barier i balustrad, a także malowanie oznakowania.

Wykonawca prac utrzymuje, że most ma być przejezdny pod koniec października.

Metoda nasuwania

Remont mostu Łazienkowskiego jest wykonywany metodą nasuwania. Najpierw obniżone zostały fragmenty przeprawy po obu stronach Wisły. Na nich powstały stanowiska do nasuwania, gdzie przyjeżdżały nowe elementy konstrukcji mostu i były montowane. Następnie, najpierw od strony centrum miasta, nowa konstrukcja została dosunięta do starej i zespawana. Następny etap to właśnie nasuwanie konstrukcji w stronę środka Wisły.

Wcześniej, aby zrobić miejsce dla wypychanych fragmentów, most został przecięty w połowie i wykonawcy remontu odcięli ok. 30 metrów starego mostu, po 15 metrów w każdą stronę. Niepotrzebne elementy są cięte na mniejsze kawałki, podawane na barkę i wywożone.

Most, zgodnie z kontraktem, ma uzyskać przejezdność do końca października, ale całość odbudowy ma się zakończyć do 30 września 2016 r. Przy okazji remontu mostu ma na nim powstać w przyszłym roku ścieżka rowerowa. Jej wykonanie będzie objęte oddzielnym przetargiem.

Most w ogniu

Do pożaru mostu doszło 14 lutego. Ogień był gaszony przez 12 godzin. Temperatura miejscami sięgała 1000 stopni Celsjusza. Obecnie jest wyłączony z ruchu, co powoduje utrudnienia komunikacyjne w stolicy. Mostem jeździło ponad 100 tys. pojazdów na dobę.

Po ekspertyzie zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana jego konstrukcji.

Remont przeprawy wykonuje firma PORR Polska Infrastructure (kiedyś Bilfinger Infrastructure) i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor".

Nadal trwa śledztwo dotyczące przyczyn pożaru. Prokurator otrzymał opinię biegłego w tej sprawie. - Ekspertyza nie wskazuje na podpalenie, ale jej wnioski nie oznaczają jeszcze wykluczenia takiej hipotezy - poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

PRZEBUDOWA MOSTU W OKU KAMERY:

ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Roxi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 14:03 ~Roxi

  Jola_Skorosze~Jola_Skorosze

  Super. Juz nie moge sie doczekac otworzenia tego mostu. Co piatek przezywam trałmę i masakrę jak wyjeżdżam z Mokotów Biznes Park by dostać się na wylotuwkę na Janki. Kiedys jezdziłam przez Łazieniaka a teraz musze sie kisic z lubelakami na Siekierszczaku. Trzymam kcióki za wykonawców!!!

  Jola, dziecko drogie, gdzieś ty do szkoły chodziła jak był na to właściwy czas? W krótkiej wypowiedzi 3 koszmarne błędy ortograficzne (pomijam brak polskich znaków) i 3 określenia rodem z wiejskiej potańcówki. Kto używa określenia Łazieniak, lubelaki czy Siekierszczak?

 • Jola_Skorosze

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 13:14 ~Jola_Skorosze

  Super. Juz nie moge sie doczekac otworzenia tego mostu. Co piatek przezywam trałmę i masakrę jak wyjeżdżam z Mokotów Biznes Park by dostać się na wylotuwkę na Janki. Kiedys jezdziłam przez Łazieniaka a teraz musze sie kisic z lubelakami na Siekierszczaku. Trzymam kcióki za wykonawców!!!

 • Wojewoda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 10:28 ~Wojewoda

  abcf~abcf

  czy.dedektyw.rytkowski.ustalil.juz.kto.spłonął.ten.most?

  ruscy

 • WRC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 08:53 ~WRC

  Wiki~Wiki

  A most miał być remontowany w 2016
  PRZYPADEK czy wpływ PO i HGW

  miesiąc po spaleniu mówili o końcu tego roku ... 2015 ... słaba prowokacja.

 • abcf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 08:47 ~abcf

  czy.dedektyw.rytkowski.ustalil.juz.kto.spłonął.ten.most?

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 05:01 ~mieszkaniec

  Świat PiS to bardzo ponury i tragiczny obraz, który doskonale pamiętamy. Wpisują síę do niego: śmierć Barbary Blidy, liczne zatrzymania i aresztowania o 6-ej rano, aresztu śledcze wydobywane, Mariusz Kamiński. Oraz żadna inwestycja bo za każdym przetargiem kryje się korupcja.

 • Wiki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 01:02 ~Wiki

  A most miał być remontowany w 2016
  PRZYPADEK czy wpływ PO i HGW

 • Masada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 00:14 ~Masada

  Jednak dobrze, że go podpalili szkoda tylko, że nikt mi nie odda pieniędzy za paliwo, które wypaliłem stojąc codziennie od roku w korkach na Wale Miedzeszyńskim. Nie wspominając o nerwach i stracie czasu. Populizm władzy sięga granic absurdu.

 • Filip

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 00:12 ~Filip

  Beata Szydło, Antek Macierewicz, Jarek Kaczyński wygrywają sobie włosy z głowy. Ponoć myślą o przeniesieniu miesięcznić z pod Pałacu Prezydenckiego na budowę Mostu Łazienkowskiego. Zawsze uda się wstrzymać trochę prac. Nie gramatnii i tak przyjdą posłuchać "faceta co nie ma konta"

 • WRC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2015 22:57 ~WRC

  Dobre nasuwanko!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »