Informacje

10.09.2018 18:55 Nowolipie 22

W październiku otwarcie dziennego domu wsparcia dla powstańców

SERWISY:

Dom dla powstańców na warszawskim Muranowie zacznie działać w październiku. W budynku przy Nowolipiu 22 powstaną między innymi gabinety lekarskie, strefa relaksu i wspólna sala, gdzie będą odbywać się warsztaty i zajęcia integracyjne.

Remont budynku przy ulicy Nowolipie 22, w którym będzie dzienny dom wsparcia dla powstańców, ruszył w sierpniu. Do października ma zostać gruntownie odnowiony i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Dietetyk, fizjoterapeuta

W tym domu będzie przestrzeń do wspólnego spędzania czasu, gdzie kombatanci będą mogli wziąć udział w warsztatach i zajęciach integracyjnych, grach i zabawach towarzyskich, warsztatach plastycznych, a także zajęciach ruchowych prowadzonych przez fizjoterapeutów.

W domu będą też gabinety lekarskie, sanitariaty oraz strefa relaksu, gdzie powstańcy będą mogli skorzystać z masażu, drobnych usług pielęgnacyjnych oraz drobnych usług kosmetycznych. Powstanie także specjalne miejsce, gdzie w spokoju będą mogli poczytać prasę i książki. Z myślą o osobach niedowidzących lub słabo widzących planowany jest zakup kilku zestawów do odtwarzania audiobooków.

Ponadto w domu mają być organizowane koncerty, spektakle i projekcje filmowe. Kombatanci będą mogli wspólnie oglądać telewizję. Nie zabraknie również spotkań okolicznościowych, międzypokoleniowych oraz wspólnego obchodzenia świąt.

Pięć dni w tygodniu

W domu dla powstańców będzie można skorzystać również z indywidualnych terapii i sesji z udziałem psychologa lub fizjoterapeuty-rehabilitanta, a także wyżywienia, które będzie przygotowywane zgodne z zaleceniami dietetyka. Powstańcy będą mogli też uzyskać porady prawne.

Od października dom będzie czynny przez 5 dni w tygodniu w godz. 10-18. Powstańcy będą mogli korzystać z darmowego dowozu do ośrodka i odwiezienia do domu. Usługi i świadczenia dla nich będą bezpłatne. Koszty remontu oraz dwuletniej (2018-19) działalności placówki zostaną pokryte z budżetu miasta i wyniosą ponad 1,6 mln zł.

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁA TEGOROCZNA ROCZNICA POWSTANIA:

PAP/kz/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Normalny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2018 10:21 ~Normalny

  Warszawiacy i Naród Polski zapłacą . Pogłębi to nędzę ale co tam , władza ma gest . A przecież trzeba będzie kolejną elitę wozić i nakarmić . Ale co tam , jeszcze są nędzarze którzy za to zapłacą .

 • bea

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2018 23:43 ~bea

  A po dwóch latach zwiną interes. Kto teraz zarobi, to jego.

 • m66

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2018 22:01 ~m66

  ...a czy będzie konsultant geriatra ? Kto będzie miał merytoryczny nadzór ???? ...czy kolejny show z kurdiologiem, gustrologiem itp, itd, garście leków o których nikt nie wie...cóż wybory wkrótce...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »