Informacje

06.09.2015 10:38 będą utrudnienia w ruchu

W niedzielę wystartował największy polski bieg charytatywny

SERWISY:

6 września w 6 miastach Polski jednocześnie do biegu zerwało się kilkaset osób biorących udział w największym biegu charytatywnym w Polsce - Poland Business Run. To charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który w tym roku wystartuje już po raz czwarty.

Poland Business Run to biznesowy bieg charytatywny w formie sztafety, który w 2015 roku jest organizowany po raz czwarty równocześnie w 6 różnych miastach Polski. Zawodnicy wystartowali o 10.30 w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie i we Wrocławiu.

Do godz. 14 warszawiacy muszą liczyć się utrudnieniami. Na czas biegu wyłączone z ruchu będzie rejon pl. Piłsudskiego. Wraz z przemieszczaniem się biegaczy sukcesywnie będą wyłączane z ruchu kolejne ulice.

Trasa biegu prowadzi ulicami: pl. Teatralny, Wierzbowa, pl. marsz. J. Piłsudskiego, gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza, Krakowskie Przedmieście, Karowa, zawrotka przed skrzyżowaniem z ul. Browarną, Karowa, Krakowskiego Przedmieście, zawrotka na pl. Zamkowym, Krakowskie Przedmieście, gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza, pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha, Moliera, pl. Teatralny.

W związku z organizacją imprezy na zmienione trasy zostaną skierowane linie autobusowe: 111, 116, 180, 128, 175, 178, 518, 222.

Każdy ma marzenia

Bieg łączy w sobie chęć pomagania ze zdrowym stylem życia i dobrą zabawą. Jego celem jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

- To osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu, wypadków lub chorób, zostały poddane amputacjom. Ta sytuacja zmieniła całe ich życie. Często poruszają się na wózkach, o kulach lub na kiepskiej jakości protezach. Borykają się z odrzuceniem, problemami finansowymi, nie potrafią zaakceptować swojej sytuacji- tłumaczą organizatorzy. - Ale wciąż marzą o normalnym funkcjonowaniu, o życiu w społeczeństwie, a nie poza nim, o podjęciu nauki i pracy. Najczęściej jednak marzą o tym by bez strachu wyjść z domu, wsiąść do tramwaju, iść na zakupy, wyjść po schodach, jeździć na rowerze, zagrać w piłkę, tańczyć czy biegać - podkreślają.

Jeden dzień na zmianę

- Poland Business Run trwa tylko jeden dzień. Ten jeden dzień na zawsze może zmienić życie naszych podopiecznych. Twoje dwie nogi wystarczą by wziąć udział w biegu. Twoje dwie nogi wystarczą by komuś pomóc - podkreśla Jan Mela, prezes Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.
Zaraźliwe pomaganie

Wszystko zaczęło się kilka lat temu kiedy Radisson Blu Hotel Kraków oraz UBS Kraków rozpoczęły wspólne starania o zorganizowanie biegu w Krakowie. Pierwsza edycja biegu odbyła się w 2012 roku w Krakowie, pobiegło w niej 1200 osób i udało się pomóc jednej osobie. Młodej dziewczynie: Justynie Topa. W 2013 roku odbyły się już Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run.

- W w wyniku drugiej edycji imprezy udało się sfinansować zakup dziesięciu protez i pomóc ośmiu osobom - nie kryją dumy organizatorzy.
Pomoc w liczbach

Do biegu pozostał 1 dzień. Dotychczas zgłosiło się, jak podają organizatorzy na swojej stronie Poland Business Run, 13640 osób. Z opłat startowych zebrano już zawrotną kwotę rzędu  802 575,79 zł.

>>>Więcej na tvnmeteoactive.tvn24.pl<<<

stella/rp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »