Informacje

27.09.2018 06:00 SPRAWDŹ TRASĘ BIEGU

W niedzielę wielki maraton. Pierwsze utrudnienia od soboty

SERWISY:


W najbliższą niedzielę - 30 września - ulicami Warszawy przebiegnie jubileuszowy 40. PZU Maraton Warszawski. Jego uczestnicy przebiegną między innymi przez Żoliborz, Śródmieście i Pragę Północ. Obok głównego biegu odbędą się inne - o krótszym dystansie. Mieszkańcy muszą przygotować się na duże zmiany w ruchu. Utrudnienia rozpoczną się już w sobotę.

Maratończycy wystartują w niedzielę o godzinie 9. Bieg potrwa do 16. W czasie maratonu z ruchu samochodowego wyłączonych będzie kilkanaście ulic. Wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Drogi będą zamykane dla ruchu w miarę przemieszczania się biegaczy.

Trasa biegu

Ruszą z Konwiktorskiej i dalej pobiegną następującymi ulicami: Muranowską (jezdnia północna), generała Andersa, Mickiewicza (jezdnia wschodnia od generała Zajączka), placem Wilsona (zamknięcie planowane około 8.25), dalej Krasińskiego (jezdnia południowa), Wybrzeżem Gdyńskim (jezdnia zachodnia), Krajewskiego, Zakroczymską - ponownie do Konwiktorskiej.

Następnie z Konwiktorskiej - Bonifraterską, Międzyparkową, Słomińskiego (jezdnia południowa), Starzyńskiego (jezdnia południowa), mostem Gdańskim (jezdnia południowa; zamknięcie planowane o 8.40). Dalej - Wybrzeżem Helskim i aleją główną Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.

Z zoo sportowcy pobiegną ulicami: Ratuszowa, Wybrzeże Helskie, Wybrzeże Szczecińskie, most Świętokrzyski (jezdnia północna), Zajęcza, Topiel, Herberta, Rozbrat (zamknięcie o 9.06), Górnośląska, Hoene-Wrońskiego i aleją Hopfera wbiegną do Łazienek Królewskich. Z Łazienek wbiegną w Gagarina (bieg jezdnią północną, z zachowaniem przejezdności w dwóch kierunkach na jednym pasie), Belwederską, Alejami Ujazdowskimi (jezdnia wschodnia od placu Na Rozdrożu; zamknięcie o 9.09) dobiegną do placu Trzech Krzyży (jezdnia wschodnia).

Z placu Trzech Krzyży ruszą Nowym Światem przez rondo de Gaulle’a do Krakowskiego Przedmieścia. Potem skręcą w Miodową, przez plac Krasińskich, Bonifraterską, Muranowską (jezdnia północna), generała Andersa, Mickiewicza (jezdnia wschodnia od gen. Zajączka) - przez plac Wilsona do Rudzkiej, Lektykarskiej, Podleśnej, Gwiaździstej do Wybrzeża Gdyńskiego (jezdnia zachodnia).

Dalej uczestnicy pobiegną: Krajewskiego, Zakroczymską, Konwiktorską, Bonifraterską, Międzyparkową, Słomińskiego (jezdnia południowa), przez most Gdański (jezdnia południowa), Starzyńskiego (jezdnia południowa), Namysłowską, Ratuszową do Wybrzeża Helskiego i Szczecińskiego. Potem przebiegną przez Okrzei, Jagiellońską, Zamoyskiego, Sokolą, Wybrzeże Szczecińskie (jezdnia wschodnia) do mostu Świętokrzyskiego (jezdnia północna; zamknięcie planowane o 8.50).

Z mostu wbiegną w Zajęczą, Dobrą (zamknięcie o 10.27), Karową, Wybrzeże Kościuszkowskie (jezdnia zachodnia) i Wybrzeże Gdańskie (jezdnia zachodnia).

Meta biegu zlokalizowana będzie na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

Z uwagi na organizację maratonu, już od soboty (29 września), od godziny 21 do niedzieli (30 września) do 20.30 zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia Wisłostrady, na odcinku od Krasińskiego do Grodzkiej. Również od soboty, od godziny 20 do niedzieli, do 15.30 zamknięta dla ruchu będzie Konwiktorska.

Dodatkowe biegi

Dystans maratoński to nie wszystko. Głównemu biegowi będzie towarzyszył bieg na pięć kilometrów - T-Mobile Bieg na Piątkę, którego ambasadorem został Robert Korzeniowski. Uczestnicy wystartują o godzinie 9.30 z Konwiktorskiej. Dalej przebiegną: Muranowską, generała Andersa, Mickiewicza, placem Wilsona, Krasińskiego i dalej Wisłostradą do mety na wysokości Sanguszki.

Dodatkowo, w przeddzień wielkiego biegu, przed Pałacem Kultury i Nauki, najmłodsi amatorzy sportu wezmą udział w Mini Maratonie Niepodległości na dystansach od 100 do 1918 metrów.

Jubileuszowa edycja

W tym roku PZU Maraton ma swoją jubileuszową - 40. odsłonę. Dlatego bieg ma nawiązywać do historii i tradycji imprezy. "Ciekawostką jest, że we wszystkich dotychczasowych edycjach biegacze pokonali aż 3 753 290 kilometrów! Wśród startujących najwięcej było osób o imionach: Andrzej, Piotr i Krzysztof, a wśród kobiet prym wiodły Anny i Katarzyny" - czytamy w komunikacie prasowym stołecznego ratusza.

"Jubileuszowa trasa nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających sportowców" - przekonują urzędnicy. "Jest bardzo urozmaicona, a biegacze poruszać się będą po reprezentacyjnych częściach stolicy. Na trasie nie zabraknie również punktów do kibicowania z wyjątkowymi atrakcjami zagrzewającymi do walki z dystansem i własnymi słabościami" - dodają.

- Maraton warszawski przez te wszystkie lata elektryzował. Różna była liczba uczestników, ale misja się nie zmienia - jest to wydarzenie, które sprawia, że wiele osób o nim usłyszy i pomyśli, że może kiedyś pokona ten królewski dystans. Zaczną trenować i staną się przez to zdrowsi. To tak naprawdę wielkie społeczne wydarzenie - powiedział dyrektor Maratonu Warszawskiego Marek Tronina.

Organizatorzy spodziewają się, że w 40. PZU Maratonie Warszawskim wystartuje około ośmiu tysięcy osób, a dodatkowe cztery tysiące weźmie udział w biegach towarzyszących.

Tak wyglądała ubiegłoroczna edycja PZU Maratonu Warszawskiego:

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • czyściutko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2018 10:12 ~czyściutko

  Frania~Frania

  uwielbiam jak sa maratony. wreszcie mniej śmierdzi spalinami, mniej hałasów ulicy. czystsze powietrze. oby jak najczęściej :) Frania

  To jeszcze zablokuj kanalizację w mieście. Po co mają nieczystości śmierdzieć pod ulicami.

 • Roma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2018 09:16 ~Roma

  Frania~Frania

  uwielbiam jak sa maratony. wreszcie mniej śmierdzi spalinami, mniej hałasów ulicy. czystsze powietrze. oby jak najczęściej :) Frania

  To ty jestes ta slynna pralka z prl?

 • Frania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2018 22:21 ~Frania

  uwielbiam jak sa maratony. wreszcie mniej śmierdzi spalinami, mniej hałasów ulicy. czystsze powietrze. oby jak najczęściej :) Frania

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2018 18:57 ~warszawiak

  PRZEGON WSIOWEGO BYDŁA I BLOKOWANIE WARSZAWY NADAL TRWA....

 • RWAŁ ICH NAĆ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2018 16:57 ~RWAŁ ICH NAĆ

  SKANDAL! niech biegają BEZ BLOKOWANIA MIASTA! ZAGŁOSUJĘ NA TEGO KTÓRY ZLIKWIDUJE TAKIE CHORE BLOKOWANIE!

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2018 13:25 ~gość


  fab~fab

  W wyborach oddam głos na tego, który nie będzie pozwalał na blokowanie Warszawy przez maratony, i inne tego typu imprezy.
  Dość blokowania miasta.
  Popieram~Popieram

  Blokowanie przez samochody też zakończysz? 500 razy w roku...
  babcia~babcia

  benuś, rok ma 365 dni :)
  benus~benus

  250 dni roboczych. Blokada odbywa się 2 razy dziennie.
  Wprost~Wprost

  Kretyn jesteś i tyle. Porównywanie świadomego blokowania ulic przez biegaczy z korkami w których stoi się z własnej woli jest jak... stawianie na równie udziału w wypadku z intencjonalnym przywaleniem w mur.

  To jest logika 5-latków, dosłownie.
  takietam~takietam

  a kierowca świadomie nie blokuje?, wsiada do samochodu nie świadomy, że będą korki? świadomie nie wjeżdża na skrzyżowanie bez możliwości wjazdu? swiadomie nie zastawia chodników?

  Naprawdę uważacie, że Ci biegacze to wychodzą na ulice po złości dla mieszkańców/dla kierowcow? boli Was, że chcą się ruszyć? powalczyć ze swoimi słabościami?, poczuc uderzenie endorfin po pokonaniu maratonu, po osiągnięciu życiówki? Też się ruszcie, zobaczcie miasto z poziomu pieszego a nie tylko kierowcy to i dostrzeżecie ile jest fajnych miejsc w naszym mieście!!!

  Tak właśnie uważamy - zarówno jako piesi jak i kierowcy. Do biegania to są stadiony i lasy, a nie ulice miasta.

 • green_is_bad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2018 12:45 ~green_is_bad

  Dość korkowania miasta! biegactwo na stadiony i do parków roweractwo do lasów i na wieś a stoLice zostawcie dla normalnych

 • ddd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2018 10:08 ~ddd

  taki jeden~taki jeden

  Ciekawe ile ludzi zginie dzisiaj przez pijanych kierowców?

  A ile umrze śmiercią naturalną.

 • ojciec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2018 10:06 ~ojciec


  ojciec~ojciec

  Idź do pracy benuś.
  inny biegacz~inny biegacz

  Ty masz jakąś obsesję albo problem? Widzisz białe myszki?

  Chłopie, masz 57 lat.
  Ileż cię mogę utrzymywać!
  Zacznij sam zarabiać na swoje pampersy rowerowe!

 • inny biegacz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2018 09:30 ~inny biegacz

  ojciec~ojciec

  Idź do pracy benuś.

  Ty masz jakąś obsesję albo problem? Widzisz białe myszki?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »