Informacje

15.10.2017 07:16 PRZEGLĄD PRASY

W końcu przestanie zalewać węzeł na Marynarskiej? Drogowcy mają plan

SERWISY:

 

Jest szansa, że ulewne deszcze nie będą już zalewać popularnego węzła na Marynarskiej. Jak informuje portal rynekinfrastruktury.pl, między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a miejskimi wodociągowcami doszło do porozumienia, w efekcie którego powstaną dodatkowe zbiorniki retencyjne.

Zamiast szybkiej trasy jedna wielka kałuża - z takim widokiem na węźle Marynarska mieliśmy do czynienia kilkukrotnie po intensywnych opadach. Ostatnio - miesiąc temu. Woda zalała trasę, powodując przez kilka godzin gigantyczne utrudnienia w ruchu.

Woda jest, winnych brak

I nie byłoby w tym nic aż tak zaskakującego, gdyby nie fakt, że - jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl - inwestycja jest nowa (oddana cztery lata temu), a jej budowa pochłonęła miliony. O powody awarii pytaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (zarządcy trasy) nieraz.

GDDKiA zapewniała jednak, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Przekonując, że system wodny działa sprawnie, ale niewydolna jest infrastruktura miejskiego MPWiK (Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji). Wodociągowcy z kolei odpierali zarzuty i sugerowali, że zbiornik retencyjny jest zbyt mały. Zarządca drogi odbijał piłeczkę stwierdzeniem, że zbiornik jest taki, jaki powinien być.

 

Wszystko wskazuje na to, że urzędniczy ping pong w końcu dobiegł końca. Jak poinformował portal rynekinfrastruktury.pl, między MPWiK i Generalną Dyrekcją doszło do porozumienia.

Porozumienie

W efekcie którego GDDKiA w przyszłym roku (wiosną) wybuduje dodatkowe zbiorniki retencyjne przy węźle Marynarska. Do tego czasu zaś Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji udostępni kanały do odpompowywania wody z trasy. Jak wyjaśnia portalowi wiceprezydent miasta Renata Kaznowska, dodatkowe zbiorniki mają zwiększyć zdolności retencyjne systemu odwodnienia trasy. To sprawi, że woda będzie gromadzona dłużej, a następnie w efektywny i kontrolowany sposób odprowadzana do kanalizacji.

Węzeł Marynarska jest częścią trasy S79 i - jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl - nie jest to jedyny węzeł sprawiający drogowcom i kierowcom problemy. Zalewany był też między innymi węzeł Lotnisko, czyli miejsce, gdzie łączą się drogi S79 i S2.

O potokach, których nie są w stanie przyjąć studzienki, informowaliśmy raptem trzy miesiące temu. W wielką kałużę co rusz wpadały kolejne auta. - W końcu policja zdecydowała się zablokować S79 w taki sposób, że nie można przejechać nad trasą S2 - podawał nasz reporter. Nie można było skręcić w stronę Ursynowa.

W wypompowywaniu wody drogowcom musieli pomagać strażacy. Skutkiem podtopień były oczywiście ciągnące się kilometrami korki, których rozładowanie trwało długie godziny.

 

kw/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Franek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2017 14:50 ~Franek

  Niech uruchomią prom

 • jak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2017 11:44 ~jak

  Wreszcie zrozumieli, ze poza asfaltem w drodze potrzebne są kratki odpływowe?

 • budowlaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2017 08:20 ~budowlaniec

  Wystarczy że w okolicy jest budowa na etapie fundamentów które też są zalewane. Kanał odprowadzający wodę burzową może mieć zapas, ale pytanie czy inwestor budowy ma pozwolenie na wypompowywanie wody z terenu budowy i na jaką ilość. Jak skończy się budowa, wszystko może wrócić do normy bez rozbudowy kanału burzowego, a wtedy większy lub nowy zbiornik retencyjny będzie stał pusty, chyba że znów będzie jakaś kolejna budowa.

 • iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2017 08:10 ~iza

  zamkną przejazd i nie będzie problemu

 • do wkurzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2017 08:08 ~do wkurzony

  Do 15.10.2017 10:17 ~wkurzony
  Projekt (zanim został ogłoszony przetarg na budowę) powstawał w czasach rządów SLD-PSL. Nie pamiętam kto wówczas był odpowiedzialny za GDDKiA, ale pewnie ktoś z nadania SLD. Odklej się od PO, za czasów którego ukończono inwestycję, a poszukaj głębiej, kto za bubel odpowiada, chyba że się boisz, że to ktoś z obecnego PiS.
  Ta inwestycja ma bardzo, ale to bardzo długą historię i nie wolno tak "z czapy" kogoś oskarżać.

 • zenek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2017 07:55 ~zenek

  w tej chwili fragmencik tej trasy ma niecałe 5km i już jest nieprzejezdny w trzech miejscach (po ulewach), ciekawe co będzie jak dokńczą budowę dalej tej trasy

 • Rybako

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2017 15:53 ~Rybako

  Przeprawa promowa?

 • tutejszy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2017 15:05 ~tutejszy

  Ludzie co wy pierdzielicie,że kładka jest nie potrzebna.Ona specjalnie tam stoi,specjalnie została zaprojektowana.To taras widokowy na zalaną ulicę.

 • allensteiner

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2017 13:30 ~allensteiner

  Trzeba problem załatwić to po warszawsku, czyli tak, aby ktoś zrobił kasę na tym bajzlu.

  Skoro to ulica Marynarska, to zróbcie tam prom jak Świnoujściu. Za przejazd należy pobrać opłatę i po sprawie.

  Zimą jak to bajoro zamarźnie, należy uruchomić odcinek eksperymentalny służący doskonaleniu zimowej techniki jazdy. I też pobrać opłatę.

  Przecież każdy korek to tak naprawdę grupa klientów, która należy ogolić z kasy.


 • Luzik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2017 13:30 ~Luzik

  Gang Olsena też zawsze miał plan....

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »