Informacje

27.08.2013 22:21 inspiro w akcji

W hali ogromnej jak lotnisko testują pociągi dla metra

SERWISY:

W hali o powierzchni lotniska odbywają się testy pociągów Inspiro, które będą wozić pasażerów warszawskiego metra. Testy w Niemczech są jednym z etapów uzyskania homologacji, która dopuści do ruchu pasażerskiego nowe składy.

Dla części prób we wnętrzu składu, na całej jego długości, ustawiono stalowe odważniki, symulujące obciążenie pasażerami. Cały pociąg opleciony jest czujnikami pomiarowymi, które przekazują informacje do zainstalowanych w jego wnętrzu komputerów diagnostycznych. One sprawdzają poprawność danych i porównują założone wcześniej parametry projektowe z danymi rzeczywistymi.

Badane są między innymi zachowania składu podczas normalnej jazdy z prędkością maksymalną 90 km/h, podczas hamowania, a także zachowanie się pojazdu przy dojazdach do peronów. Eksperci badają pojazd także podczas przyspieszania.

Sprawdzany jest również system informacji pasażerskiej oraz szereg innych elementów związanych z komfortem pasażerów i maszynistów, odpornością na zakłócenia czy kontrolą sterowania drzwiami.

Hala o powierzchni lotniska

Testy w Centrum Badań i Certyfikacji Kolejnictwa Siemensa w Wildenrath-Wegberg pod Duesseldorfem. Na powierzchni 35 ha, porównywalnej z powierzchnią dużego lotniska, znajduje się między innymi ponad 28 km linii oraz tory do testów tramwajów.

Poza testami Inspiro dla Warszawy na torach ośrodka badane są najnowocześniejsze konstrukcje pojazdów szynowych z całego świata. Właśnie tu testowane są m.in. składy metra dla Sydney, szybkie pociągi ICx dla Deutsche Bahn, pociągi brytyjskich operatorów podmiejskich oraz składy dużych prędkości Velaro jeżdżące w Eurotunelu.

Niektóre z Inspiro testy odbywają w Polsce na stacji postojowo-technicznej metra. Przejeżdżają również po tunelu, w czasie nocnej przerwy w kursowaniu I linii metra.

Jazdy próbne Inspiro są jednym z etapów procesu uzyskania homologacji pociągu w Polsce. Jest ona niezbędna, aby składy zostały dopuszczone do ruchu pasażerskiego. - Szacujemy, że pociągi pierwszych pasażerów będą wozić na przełomie września i października - zapowiada Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy ratusza.

Tak składają Inspiro:

bf//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »