Informacje

05.06.2012 13:43 czy zdążą na Euro?

W czwartek przejedziesz A2:
odcinek C już z asfaltem

SERWISY:

W środę wieczorem, a najpóźniej w czwartek rano będzie już można przejechać po A2 - dowiedziała się TVN24. Na odcinku C położono już asfalt. Brakuje tylko pasów ruchu i barierek. - Rząd i wykonawcy będą walczyć, aby A2 była przejezdna przed rozpoczęciem Euro 2012 - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś.

Rzecznik rządu pytany, czy planowane jest uroczyste przecinanie wstęgi odparł, że w kalendarzu premiera Donalda Tuska nie ma takich planów. - Jeśli tylko odcinek zostanie oddany do ruchu, natychmiast zostanie uruchomiony - powiedział Graś.

Jeszcze we wtorek rano rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Urszula Nelken podkreśliła, że "tempo prac daje nadzieję", że A2 będzie przejezdna na Euro 2012. Nie chciała jednak przesądzać, kiedy dokładnie się to stanie. Dodała, że potrzebna jest decyzja Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Ostatnią warstwę ścieralną na najbardziej opóźnionym odcinku C wylano we wtorek nad ranem. Drogowcom pozostała już tylko kosmetyka, czyli malowanie pasów i barierki.

- To wielka rzecz, że masa ścieralna została ułożona, ale ten odcinek nie jest jeszcze gotowy, jest mnóstwo pracy do wykonania, walka trwa - podkreśliła na atenie TVN24 rzeczniczka GDDKiA.

"Chciałbym, żeby się wszystko udało"

We wtorek rano również minister transportu Sławomir Nowak nie chciał przesądzać, czy A2 będzie przejezdna na Euro 2012. - Poczekajcie, pozwólcie ludziom dokończyć robotę. To ciśnienie jest nieuzasadnione  - mówił do dziennikarzy, minister.

Dopytywany, czy ma przeczucia, że A2 będzie przejezdna na Euro 2012 stwierdził, że nie jest od przeczuć. - Chciałbym, żeby się wszystko udało. Jak będzie gotowe, wtedy bez żadnych pomp dopuścimy do ruchu, żeby ludzie mogli bezpiecznie dojechać na mecz otwarcia (w piątek w Waraszwie o godz. 18 - red.) - podkreślił Nowak.

Przyspieszyli prace

Odcinek C autostrady A2 na trasie pomiędzy Strykowem a Konotopą nie miał szczęścia do wykonawców. Najpier budował go chiński Covec (nie płacił podwykonawcom i zerwano z nim umowę), potem bankrutująca polska firma DSS. Teraz prace prowadzi firma Bogl a Krysl, która wcześniej była partnerem DSS.

Drogowcy postawili sobie za punkt honoru dokończenie inwestycji na Euro 2012. Prace przyspieszyła specjalna maszyna sprowadzona z Niemiec, która kładła asfalt na całej szerokości drogi.

Autostradę A2 z Łodzi do Warszawy, między węzłami w Strykowie i Konotopie, podzielono na pięć odcinków.

Dwa z nich - budowane przez Budimex (E) i Strabag (D) - zostały oddane kierowcom do użytku 23 i 27 maja. Można nimi dojechać z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego.

W minioną niedzielę oddano częściowo odcinek B między Łodzią a Nieborowem. Pozostała część odcinka B zostanie udostępniona kierowcom po oddaniu do użytkowania odcinka C. Wówczas autostradą A2 będzie można przejechać z Warszawy do zachodniej granicy Polski.

 

Czytaj więcej na tvn24.pl

tvn24.pl/MAC//bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • cennik A2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2012 17:41 ~cennik A2

  http://www.autostrada-a2.pl/pl/oplaty/cennik

 • misio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2012 15:42 ~misio

  No to jak otworzą, nie zamkną w ciągu dwóch kolejnych miesięcy drogi celem przeprowadzenia remontu, a w ciągu 10 lat droga się nie rozpadnie to będę mile zaskoczony. Szacun!

 • Lucjan z Włodawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2012 14:58 ~Lucjan z Włodawy

  Trzeba przyspieszyc pracę nad ekspresówką wylotówką na wschód tzn. na Włodawę i Lublin. Nawet nie macie pojęcia jak bardzo potrzebna jest ta droga, piątki, niedziele i poniedziałki to gorzej niż autostrada pod Berlinem, taki tam jest ruch.

 • kola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2012 14:21 ~kola

  będzie autostrada i to z asfaltem, teraz premie za sukces dla komórek nowotworowych, które zżerają nam Polskę

 • Polo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2012 09:07 ~Polo

  Kaczka cos robić :) Buhaha nawet mostu przez całą kadencje jego św pamieci brat nie umiał zrobic a drogę wybudować
  :)
  Ja też: Podleśna x Gwiaździsta.
  [/cytat_985079]

  jeszcze będziesz miał czerwone przed szlabanem na bramkach pomiędzy koninem a nowym tomyślem bo tam wciąż bramki są wzdłuż trasy a nie na zjazdach :)
  [/cytat_985204]

 • Polo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2012 09:06 ~Polo  WB1~WB1

  Teraz do zachodniej granicy Polski będę miał tylko jedne światła: Lazurowa/S8 :)
  mistrz_prostejmistrz_prostej


  :)
  Ja też: Podleśna x Gwiaździsta.
  Tomek~Tomek


  jeszcze będziesz miał czerwone przed szlabanem na bramkach pomiędzy koninem a nowym tomyślem bo tam wciąż bramki są wzdłuż trasy a nie na zjazdach :)

 • www

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2012 08:15 ~www

  Wszystko fajnie, że zdążą ale niech ktoś wytłumaczy dlaczego przetargi wygrywają partacze, bez odpowiednich maszyn i partolą robotę przez 2 lata, a później inna firma potrafi to partolenie zlikwidować przez 3 miesiące. Coś tu nie gra, ale co?

 • keks

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2012 00:12 ~keks


  Trollo~Trollo

  Autostrada budowana dla osobówek taki piekny debilizm tylko w Polsce. Na całym świecie autostrady to drogi budowane głównie dla ruchu ciężarowego aby usprawnić transport i przpływ towarów gospodarce a tutaj z tego co widać wszyscy myślą że autostrady powinny być dla samochodów osobowych aby państwo woziło się w luksusie i wygodzie. Niedoścignionym wzorem są Stany (które notabene często są przytaczane) gdzie sieć "Interstate highways" zostałą właśnie zbudowana jako głównie droga do transportu towarowego.
  Bielany~Bielany


  Piszesz tak, jakby każda autostrada budowana w Polsce była budowana tylko dla osobówek. A mijasz się z prawdę na całej rozciągłości. Jedyny fragment autostrady w Polsce, na którym nie dopuszczony jest ruch ciężarowy, to odcinek A na A2, który będzie dopuszczony do ruchu ciężarówek po dokończeniu budowy po Euro 2012. Wynika to z faktu, że warstwa ścieralna jest tam ułożona jedynie w ok. 30%, co nie zmienia faktu, że jest w pełni funkcjonalna. Wykonawca nie dopuszczając ruchu ciężarowego na czas mistrzostw, asekuruje się, chociaż wydaje się to niepotrzebne.


  Nie chodzi tutaj o warstwę ścieralną ale o to, że węzęl Wiskitki i obowdnica Żyrardowa w ciągu DK50 jest nie są gotowe i cały ruch na "wschód" wjechał by do W-wy ewentualnie rozlał się po małych miejscowościach. Jest szansa, że wpuszczą ciężarówki jak skończy się przebudowa S8 (Piotrków Tryb. - Radziejowice)

 • wmorde

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2012 23:42 ~wmorde

  GDZIE SĄ BRAMKI I JAKIE SĄ OPŁATY OD CENTRUM WAWY DO GRANICY????

  GDZIE SĄ BRAMKI I JAKIE SĄ OPŁATY OD CENTRUM WAWY DO GRANICY????

  GDZIE SĄ BRAMKI I JAKIE SĄ OPŁATY OD CENTRUM WAWY DO GRANICY????


  GDZIE SĄ BRAMKI I JAKIE SĄ OPŁATY OD CENTRUM WAWY DO GRANICY????

  wszyscy jeczą tylko nigdzie nie ma takiej informacji dotyczącej tych nowych odcinków

 • Stefan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2012 23:28 ~Stefan


  Michu~Michu

  WOW HURRRA na dzień przed Euro JEST JUŻ ASFALT. Rzeczywiście jest się czym cieszyć.

  To już powinno być dawno temu zrobione!
  A po Euro co? Zamkną autostradę, bo trzeba będzie ją dokończyć.
  Steffi~Steffi


  Zgadza się, powinno być zrobione już dawno, za rządów Kaczyńskiego! :D

  Tylko najpierw Kaczyński musiałby coś robić.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »