Informacje

16.09.2015 17:25 zmiany przy remoncie Wołoskiej

W czwartek otworzą szerszą Racławicką. Z cichym asfaltem

SERWISY:

W czwartek wieczorem drogowcy chcą otworzyć południową jezdnię ul. Racławickiej oraz Odyńca przy skrzyżowaniu z ul. Wołoską. Tym samym kierowcy będą się poruszali dwoma jezdniami ul. Racławickiej od ul. Żwirki i Wigury do Wołoskiej. Na nowej jezdni położono cichy asfalt.

Zmiany mają wejść w życie w czwartek około godziny 21. Na Racławickiej w stronę Żwirki i Wigury kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu.

Południowa jezdnia tej ulicy przy dojeździe do skrzyżowania z Wołoską będzie miała cztery pasy ruchu – dwa do jazdy na wprost do ul. A.E. Odyńca, jeden tylko do skrętu w lewo i jeden do skrętu w prawo.

Na Racławickiej drogowcy kładą nowy rodzaj nawierzchni. - Zastosowanie mieszanki mineralno-asfaltowej BBTM z dodatkiem gumy obniża hałas powodowany przez ruch drogowy. Cicha nawierzchnia pojawi się na całym odcinku poszerzanej ul. Wołoskiej oraz na fragmentach przebudowywanych ulic poprzecznych – zapowiadają drogowcy.

Kolejne otwarcia

Kilkusetmetrowe oddzielne jezdnie dla każdego kierunku ruchu będzie miała także ul. A.E.Odyńca. Będzie na nich po jednym pasie ruchu. To rozwiązanie tymczasowe bo po tej stronie skrzyżowania jeszcze będą trwały prace budowlane.

W drugiej połowie września drogowcy planują puszczenie ruchu obydwiema jezdniami ul. Wołoskiej pomiędzy ul. Woronicza a Wiktorską. W budowie pozostanie jeszcze odcinek pomiędzy ul. Garażową a Woronicza -  tu ruch ma wrócić w październiku.

Zlikwidować "wąskie gardło"

Utrudnienia związane są z przebudową ul. Wołoskiej. Przygotowania do tego remontu zaczęły się już w ubiegłym roku, a poważne zmiany w ruchu już w tym. Na odcinku od ul. Wiktorskiej do ul. Bagażowej zbudowana została druga jezdnia - drogowcy otworzyli ją w czerwcu, ale w tym samym czasie zamknęli starą.

Przebudowane są także skrzyżowania z ulicami J.P. Woronicza oraz Racławicką i A.E. Odyńca. Na tym drugim powstaje większe skrzyżowanie z wyspą centralną. W ramach przebudowy powstają także chodniki, drogi dla rowerów oraz zatoki przystankowe.

Remontowane jest także torowisko tramwajowe w tej okolicy.

 

jb

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nickk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2015 18:11 ~nickk

  Jak znam życie, nie powstało ani jedno miejsce parkingowe. Jeszcze tak daleko z użytecznością nowych przestrzeni nie jesteśmy. Trzeba czekać.

 • nikodem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2015 20:44 ~nikodem

  Wiecejdrog~Wiecejdrog

  I dobrze. Cieszę się. Więcej dróg w Warszawie ,to mniejsze korki i zanieczyszczenie. Szybsze dotarcie do celu i niższe koszty. Kiedy to wszyscy zrozumieją?


  a ty kiedy zrozumiesz, ze jest odwrotnie? może czas juz zaakceptować fakt ze swiat nie rzadzi sie prawa, ktore sobie wymysliles w glowie.


  zapraszma do dubaju - 7 pasów w jednym kierunku w centrum miasta - ulica WIECZNIE STOI W KORKU. niemozliwe? przeciez tak szeroko!

 • kret

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2015 09:47 ~kret

  A te muldy na studzienkach na całej długości nowej ulicy Wołoskiech to chyba nie pozostaną na zawsze bo to jakaś fuszerka totalna chyba?????????????

 • ramor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2015 07:04 ~ramor

  Kiedy asfalt na sciezkach rowerowych? Miał juz być gotowy w połowie sierpnia....

 • oplekarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2015 00:27 ~oplekarz

  Wiecejdrog~Wiecejdrog

  I dobrze. Cieszę się. Więcej dróg w Warszawie ,to
  większe korki niestety, przekonasz sie niebawem.

 • Hmmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2015 23:20 ~Hmmm

  Jeśli fot 1) jest miarodajna i przedstawia wspomniany cichy asfalt to jak nazwac nawierzcnkie np. na nowym odcinku Reymonta ?

 • Wiecejdrog

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2015 20:07 ~Wiecejdrog

  I dobrze. Cieszę się. Więcej dróg w Warszawie ,to mniejsze korki i zanieczyszczenie. Szybsze dotarcie do celu i niższe koszty. Kiedy to wszyscy zrozumieją?

 • mordka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2015 19:43 ~mordka

  A po cichym asfalcie bedą jeździły "ciche" samochody ha, ha, ha...

 • Bartek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2015 18:04 ~Bartek

  Nawet ronda placu Zawiszy, Daszyńskiego, ONZ, Dmowskiego są mniejsze niż to. Drogowców chyba pogięło, piesi będą potrzebować nawet 5 minut aby przejść rondo do przeciwległych naroży.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »