Informacje

08.06.2015 12:41 problemy z latarniami

W czerwcu legalnie 120 km/h na POW.
Obwodnica wreszcie ekspresówką

SERWISY:

W czerwcu kierowcy będą mogli legalnie przyspieszyć na POW. Po dwóch latach od otwarcia, wprowadzona zostanie w końcu docelowa organizację ruchu, a trasa stanie się pełnoprawną drogą ekspresową.

Obecnie kierowcy na głównej jezdni mogą jechać z prędkością 100 km/h, a na drogach bocznych 70 - 90 km/h. W kwietniu pytaliśmy drogowców, kiedy to się zmieni? Konkretnej daty nie podano. Teraz wiemy, że stanie się to w czerwcu.

- Pod koniec miesiąca powinniśmy wprowadzić docelową organizację ruchu. Kierowcy pojadą na ciągu głównym z prędkością 120 km/h - precyzuje Agnieszka Stefańska z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Problemy z latarniami

Jak pisaliśmy, przyczyną wprowadzenia ograniczeń w prędkości są prace przy wymianie latarni na węźle Al. Jerozolimskie. Chodzi o lampy ustawione w tak zwanej "szerokości pracującej barier". Znaczy to tyle, że bariery energochłonne w chwili uderzenia odginają się dalej, niż stoją owe latarnie. W efekcie bariera może oprzeć się o słup, a wtedy nie pochłonie energii tak, jak powinna. Może nie spełnić swojej roli.

- Trzeba wymienić 31 latarni – wyjaśniała w kwietniu Stefańska, która dodała, że nie wynika to z usterki, a z wewnętrznego audytu, który wykazał, że, by poprawić bezpieczeństwo na drodze, należy wymienić słupy.

- Prace przy wymianie się kończą. Potem nastąpią odbiory, a po nich zdejmiemy tymczasowe oznakowanie i wprowadzimy docelową prędkość - zapewnia rzeczniczka.

18,5 km nowej trasy

W lipcu GDDKiA chce podpisać umowy z trzema wybranymi wykonawcami - ostatnich trzech odcinków POW od węzła Puławska do węzła Lubelska.

W sumie w ramach POW, na odcinku pomiędzy węzłem Puławska a węzłem Lubelska, przewidziana jest budowa między innymi: drogi ekspresowej długości 18,5 km, posiadającej 2 jezdnie po 3 pasy ruchu; tunelu pod Ursynowem; mostu przez Wisłę, estakady nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym oraz węzłów Ursynów, Przyczółkowa, Wał Miedzeszyński, Patriotów.

Przewidziano także dodatkowy węzeł Czerniakowska Bis, który usytuowany będzie pomiędzy węzłami Przyczółkowa i Wał Miedzeszyński.

Obecnie do dyspozycji kierowców jest oddany fragment POW od węzła Konotopa do węzła Puławska wraz z fragmentem trasa S79 od węzła Lotnisko do węzła Marynarska.

Problemy z latarniami na węźle Al. Jerozolimskie:

Pierwszy odcinek POW od węzła Konotopa do węzła Al. Krakowska otwarto 31 lipca 2013 roku.

su

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »