Informacje

02.11.2013 18:36 domagają się umwolnienia działacza

"Uwolnić Piotra Ikonowicza". Protest na Krakowskim Przedmieściu

SERWISY:

Kilkadziesiąt osób pikietowało w sobotnie popołudnie Przed Pałacem Prezydenckim. Domagali się uwolnienia przebywającego w areszcie Piotra Ikonowicza.

W proteście udział wzięła m.in. posłanka Anna Grodzka, burmistrz Ursynowa Piotr Guział  i żona Piotra Ikonowicza, Agata Nosal – Ikonowicz. Zebrani przeszli przed skwer ks. Twardowskiego, gdzie odbyły się przemówienia.

Były poseł, działacz lewicowy i założyciel Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej Piotr Ikonowicz, został skazany w 2008 roku za udział w pobiciu właściciela domu podczas blokowania eksmisji, na 6 miesięcy ograniczenia wolności; w tym czasie miał wykonywać prace społeczne. W związku z tym, że odmówił, zostały one zamienione na 90 dni aresztu. Działacz miał rozpocząć odbywanie kary 14 października. Teraz zapowiedział głodówkę, by zwrócić uwagę na sytuację osób eksmitowanych na bruk.

Sąd nie ułaskawił

Piotr Ikonowicz został w środę rano zatrzymany przez policję, w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Jeszcze tego samego dnia odbył się protest przed zakładem karnym na Grochowie, gdzie Ikonowicz odbywa karę.

- Człowiek od 20 lat nic innego nie robi, tylko broni ludzi wykluczonych, działa na rzecz najbardziej pokrzywdzonych. Jemu się mówi, że to nie jest praca społeczna. I to mówi sąd? – grzmiał Ryszard Kalisz (Dom Wszystkich Polska), który uczestniczył w tym proteście.

PAP/wp/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Zdzichu123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 10:02 Zdzichu123

  bandyci z trzema wyrokami chodzą na wolności i smieją się naszej władzy w pysk a człowiek który za nich coś robi to siedzi w więzieniu brawo żyjemy w panstwie bezprawia kto ma kase ten rządzi !

 • Polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2013 20:06 ~Polak

  Absolutnie niech siedzi. Człowiek ten i jego żona chcą politycznego rozgłosu i odpowiedniej oprawy. Więzień wykazał się wyjątkową arogancją, nie przestrzegając określonych procedur sądowych. Teraz musi odsiedzieć. Amen.

 • KAZDY MOZE STRACIC PRACE

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2013 08:41 ~KAZDY MOZE…

  UWOLNIC IKONOWICZA !!!

 • Grażyna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2013 22:57 ~Grażyna

  Uwolnić Piotra Ikonowicza.
  Sędziowie są agentami uwłaszczających się na majątku skarbu państwa, w tym mieszkaniach zakładowych prywatnej grupy osób. Jest wątpliwa elita bogaczy. tak samo jest w Wałbrzychu jeżeli chodzi o WTBS spółka z o.o.w Wałbrzychu od 1997 roku. Piotr Ikonowicz i Agata pomagali nam . Żądamy uwolnienia Piotra Ikonowicza ! Prezydent Polski udowodnił kogo reprezentuje skoro nie wspomógł Piotra który broni najsłabszych bo Państwo Polskie zawiodło.

 • Marc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2013 16:12 ~Marc

  Kurcze w sumie to bym sobie poszedł na takie 3 miesiące wakacji. Wyspie się, pooglądam Tv, zorganizują mi jakies zajecia i zapewnia posiłek. W sumie..
  A tak na serio - można się zgadzać bądź nie, ale jak dostal prace społeczne i nie wykonal to teraz nie ma na co narzekac..

 • Sbo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2013 12:46 ~Sbo

  Vincent~Vincent

  No ciekawy jestem jakby zachowali się obrońcy Ikonowicza, gdyby akurat ten "Janosik" uczestniczył w ich pobiciu, tylko dlatego, że domagali się spłaty należnych zaległości finansowych.  W zasadzie to ja się z Kolegą zgadzam. Tylko, że każdy kij ma dwa końce a odwracając sytuację można postawić pytanie:
  „No ciekawy jestem jakby zachowali się przeciwnicy Ikonowicza, gdyby to ich wyrzucano z mieszkania”.

  Ostatnie działania czyścicieli mieszkań czy nawet „państwowych” komorników (np. pani Katarzyny Chudy, która rekwiruje dziecięce rowerki za długi rodziców) powodują, że moje zaufanie do procedur prawnych nie jest … powiedzmy bezwarunkowe.

 • DSoL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2013 12:34 ~DSoL

  Vincent~Vincent

  No ciekawy jestem jakby zachowali się obrońcy Ikonowicza, gdyby akurat ten "Janosik" uczestniczył w ich pobiciu, tylko dlatego, że domagali się spłaty należnych zaległości finansowych.

  To chyba oczywiste. Socjalistą zawsze jest się tylko i wyłącznie cudzym kosztem. Gdy przychodzi poświęcić swoje to nagle wszyscy socjaliści stają się kapitalistami :)

 • Vincent

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2013 06:13 ~Vincent

  No ciekawy jestem jakby zachowali się obrońcy Ikonowicza, gdyby akurat ten "Janosik" uczestniczył w ich pobiciu, tylko dlatego, że domagali się spłaty należnych zaległości finansowych.

 • więzień POlityczny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2013 06:03 ~więzień…

  więzień POlityczny a uwłaszczony komunizm według zasad ustalonych przy wódce Kiszczaka w Magdalence - trwa w najlepsze - vide wybory PO na Dolnym Śląsku

 • kayah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2013 01:28 ~kayah

  No to się Guział podłożył, na pewno wyborcy nie zapomną, że stanał w obronie przestepcy (Ikonowicz siedzi za udział w pobiciu mężczyzny)!!!! Bandzior a nie obrońca

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »