Informacje

06.05.2015 07:26 prace przy autostradzie

Uwaga na dzikie zwierzęta.
Zabezpieczenia na A2 do poprawy

SERWISY:

Drogowcy planują prace przy A2. Zamierzają poprawić ogrodzenia na odcinku między Warszawą, a granicą województwa mazowieckiego. Wszystko po to, by uniemożliwić dzikim zwierzętom wbieganie na jezdnie.

Autostrada A2, tak jak wszystkie nowe drogi szybkiego ruchu, jest ogrodzona siatką na odcinkach przebiegających przez tereny zalesione. Drogowcy co prawda nie odnotowali jeszcze w tym roku w okolicy Warszawy żadnego wypadku z udziałem dzikiego zwierzęcia, ale stwierdzili, że ogrodzenie na mazowieckim odcinku A2 zużyło się i wymaga naprawy.

Uwaga na znaki!

Zapewniają, że prace przy naprawie ogrodzeń nie będą uciążliwe. GDDKiA nie planuje też wprowadzenia ograniczenia prędkości.

- Prace nie będą prowadzone na jezdni. W czasie wymiany siatek, gdy droga nie będzie idealnie szczelna lub pracujące maszyny będą mogły wypłoszyć zwierzą z lasu, na autostradzie pojawią się znaki ostrzegawcze o możliwości wtargnięcia zwierzyny na drogę - zapowiada Agnieszka Stefańska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i zaznacza, że oznakowanie będzie stało na A2 tylko na czas prowadzenia prac. Terminów na razie nie podaje.

Sarny na autostradzie

GDDKiA zapewnia, że autostrada od początku funkcjonowania była dobrze chroniona przed zwierzyną. Na dowód tego przytacza statystki.

- W tym roku na odcinku mazowieckim A2 nie mieliśmy żadnego wydarzenia z udziałem zwierząt. W 2014 takie zdarzenia były 2, w okolicach węzła Grodzisk Mazowiecki. Z kolei w 2013 roku odnotowaliśmy jedno zdarzenie na granicy z województwem łódzkim. Były drobne, we wszystkich trzech przypadków z udziałem saren - wylicza rzeczniczka GDDKiA.

Doszczelnianie ogrodzenia GDDKiA wykona na własny koszt, w ramach "bieżącego utrzymania drogi". - Tak jak i cała reszta infrastruktury, jest na bieżąco konserwowane. Nasze służby objeżdżają drogę. Jeśli stwierdzą, że ogrodzenie wymaga doszczelnienia, wymiany siatki, po prostu to robimy - zapowiada Stefańska.

jb/lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • pozdrawiam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2015 18:08 ~pozdrawiam

  rozwalił mnie znak A18b a pod nim T2 "następne 20km" xD

 • sads

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2015 18:23 ~sads

  biedne zwierzęta, przez naszą wygodę nie mogą swobodnie się przemieszczać...

 • załamany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2015 14:19 ~załamany

  Ale CI urzędnicy kłamią - mój brat miał w zeszłym roku w nocy czołówkę z łosiem za Grodziskiem Mazowieckim. Policjanci, powiedzieli, żeby poszedł na piechotę do Częstochowy, bo tydzień wcześniej 100m dalej zginęło dwóch litwinów w takiej samej sytuacji drogowej. Dla samych siebie urzędnicy tworzą statystyki i ogłupiają naród. POLSKO POWSTAŃ

 • Rozwiązanie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2015 13:56 ~Rozwiązanie

  oko~oko

  a wiecie jak "zabezpieczyli "za niskie siatki w ok.Mińska Maz?.Po prostu rozciągnęli żólte tasiemki.Byłoby to śmieszne,ale tam zginęli ludzie.

  Genialne ! Taki łoś od razy się połapie, że tędy przechodzić nie wojno !

 • mck

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2015 13:12 ~mck

  Baba~Baba

  W Brwinowie często brama techniczna otwarta szeroko i każdy może zajrzeć na autostradę.

  Brama to jedno. Są też wyjścia ewakuacyjne w ekranach. Klamka jest niby tylko od strony jezdni autostrady, ale niestety czasami jakieś nieznane siły otwierają te drzwi i zostawiają uchylone - tamtędy też mogą się dostać na jezdnię dzikie zwierzęta. Za każdym razem kiedy przejeżdżając drogą lokalną wzdłuż autostrady lub spacerując po lesie w okolicach autostrady widzę coś takiego, zatrzymuję się i zamykam tą furtkę - znajomi z okolicy również tak robią. Dobrze by było gdyby wszyscy tak reagowali.

 • niko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2015 10:56 ~niko

  jesli jest autostrada to nie powinno byc mozliwosci zeby sie tam dostaly zwierzeta... niestety u nas znak "dzikie zwierzeta 20km" i jeszcze za to kaza sobie placic - kpina!!!

 • heh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2015 10:30 ~heh

  listopad 2014, obwodnica mińska mazowieckiego - AUTOSTRADA - zderzenie z ŁÓSIEM: 1 osoba cieżko ranna, 1 smierć na miejscu.
  pozdrowienia dla wesołej Pani, bo jest sukces, w tym roku jeszcze nikt nie zginał.

 • oko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2015 10:24 ~oko

  a wiecie jak "zabezpieczyli "za niskie siatki w ok.Mińska Maz?.Po prostu rozciągnęli żólte tasiemki.Byłoby to śmieszne,ale tam zginęli ludzie.

 • deres

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2015 09:30 ~deres

  Zużyte ogrodzenie? coś chyba nie tak albo znowu ktoś ma zarobić? Moim zdaniem osoba która odebrała A2 te 2-3 lata temu powinna pokryć wymienę tej siatki z własnej kieszeni. Wtedy siatka stalowa była dobra a po niespełna 3 latach już się nie nadaje? gdzies jest przekręt i winny to zbadać odpowiednie służby

 • Qbix

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2015 09:24 ~Qbix

  Ja spotkałem 3 dziki przy pełnej prędkości o 1 w nocy, na szczęście je wyminąłem. Spotkanie było na wysokości Brwinowa.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »