Informacje

30.01.2016 11:39 prace na stacji warszawa rembertów

Utrudnienia na linii do Sulejówka. Ruch pociągów po jednym torze

SERWISY:


Prace modernizacyjne na stacji w Rembertowie dają się we znaki pasażerom. Początkowo zapowiadano, że część utrudnień zakończy się w czwartek w nocy, ale prace się przedłużyły i potrwały do piątkowych godzin nocnych. Pociągi jeździły z opóźnieniami. W sobotę kursują już zgodnie ze zmienionym  rozkładem jazdy.

Prace w Rembertowie, związane z wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym zapowiadaliśmy już we wtorek. - Wykonawca dokończył w nocy z piątku na sobotę instalację nowego systemu sterowania ruchem na stacji Warszawa Rembertów. Od rana obowiązuje planowy, ustalony rozkład jazdy, opracowany wspólnie przez przewoźników i PLK - poinformował w sobotę rano Karol Jakubowski zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak czytamy w komunikacie spółki, aktualnie ruch pociągów odbywa się po jednym torze między Sulejówkiem a Rembertowem (do Warszawy Wschodniej ruch jest dwutorowy). Na przystankach Warszawa Wesoła, Warszawa Wola Grzybowska, Sulejówek pociągi w obu kierunkach kursują i zatrzymują się przy peronie 2. Większość pociągów SKM S2 kursuje do i ze stacji Warszawa Wschodnia lub Warszawa Rembertów.

Linia zastępcza

Do 31 stycznia uruchomiona jest autobusowa linia specjalna ZS2 zatrzymująca się przy stacjach i przystankach: Dw. Wschodni (Lubelska) - Grochowska – Płowiecka – Marsa – Cyrulików – Okuniewska – Piłsudskiego – Kombatantów II Wojny Światowej – Krasińskiego – Staszica (powrót: Głowackiego – Krasińskiego – Dworcowa – Piłsudskiego) – Bema – Sulejówek Miłosna Pomnik.

Utrudnienia od czwartku

Pierwsze utrudnienia rozpoczęły się w czwartek i miały potrwać od 20.30 do 1.30. Jak zapowiadali kolejarze, na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wesoła wystąpiła całkowita przerwa w ruchu pociągów.

Okazało się jednak, że prace związane z montażem nowego systemu sterowania ruchem pociągów przedłużyły się, a to oznaczało dodatkowe utrudnienia.

Początkowo utrudnienia miały zakończyć się ok. godz. 8. Ale PKP poinformowały, że usterka zostanie usunięta dopiero w nocy z piątku na sobotę.

Jak poinformowali kolejarze, zmiany czasu przejazdu i ograniczenie liczby pociągów Kolei Mazowieckich i SKM na stacji Rembertów i na trasie z Warszawy do Siedlec związane były z wydłużeniem prac prowadzonych przez firmę Bombardier.

"PLK musiały wprowadzić dodatkowe procedury zapewniające bezpieczny przejazd pociągów. Wykonawca został zobowiązany by jak najszybciej ograniczać utrudnienia i planuje w nocy z piątku na sobotę zakończyć zadanie" - tłumaczyła spółka w piątek.

Opóźnienia w kursowaniu

- Ruch na tym odcinku odbywa się, ale wprowadzono telefoniczne zapowiadanie pociągów - powiedziała w piątek rano Joanna Kubiak z PKP Polskie Linie Kolejowe. Wydłużył się też czas przejazdu pociągów SKM i KM o kilkadziesiąt minut. - Ponadto trzy pociągi KM i dwa SKM zostały odwołane - zaznaczyła Kubiak.

W piątek rano na stację Warszawa Rembertów pojechał reporter tvnwarszawa.pl. Jak relacjonował, pasażerowie byli zdezorientowani. - Nie ma chaosu, ale część pasażerów wygląda na zagubionych - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Ciężko połapać się w obecnym ruchu pociągów. Jest zamieszanie - dodał.

Jako przykład podał pociąg SKM, który przyjechał z centrum Warszawy i stanął na stacji. - Wyświetla komunikat koniec trasy. Stoi na peronie już około 15 minut, ma zamknięte drzwi - relacjonował ok. godz. 7.

Utrudnienia do wtorku

Przypominamy, że to jednak nie koniec planowanych utrudnień. Do niedzieli pasażerowie muszą liczyć się z innymi zmianami w kursowaniu pociągów KM i SKM.

Utrudnienia są związane z ostatnim etapem prac modernizacyjnych na stacji Warszawa Rembertów - wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Od wtorku 2 lutego od godz. 4 pociągi mają już kończyć i rozpoczynać bieg na stacji Rembertów.

su/ran//ło/b//kś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • maniek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2016 10:16 ~maniek

  Tłumy w kolejkach ,tramwajach korki a gdzie to wszystko robi

 • mstw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2016 20:20 ~mstw

  Rembertów? To jakaś wieś? ;-)

 • ki4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2016 15:58 ~ki4

  Dlatego nie powinno się wieszać psów na autach, a zrobić porządną obwodnicę Warszawy. Transport miejski jaki jest, każdy wie. XXI wiek, a to nadal przeludniona loteria, dojadę do pracy, a może nie dojadę???

 • Viivi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2016 15:43 ~Viivi

  Wybudowała się tam kupa warszawskich dorobkiewiczów, a teraz może mają ich dowozić do roboty helikopterami.

 • laluś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2016 15:07 ~laluś

  to co widzicie to codzienność, zapraszam w ciągu roku szkolnego w godzinach porannych 06.30-08.00, tu przynajmniej wszyscy wsiedli do pociągu i nie było "życzymy państwu przyjemnej...".

 • Kul

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2016 14:06 ~Kul

  Kevin~Kevin

  Tunel, Tunel , Tunel oraz poszerzenie Marsa na odcinku Rembertów- Żołnierska- przy obecnej liczbie mieszkańców Rembertowa, Wesołej i Sulejówka to jedyne dające efekty rozwiązanie !!!!

  Tak tak tak... Kevin sam w domu jestes?

 • skorek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2016 14:03 ~skorek

  W tym roku mija 150 lat od zakończenia budowy linii warszawsko-brzeskiej. Od tego czasu ilość dorożek, powozów i dyliżansów znacząco wzrosła powodując ogromne korki w pobliskim Rembertowie.

 • NoName

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2016 11:17 ~NoName

  adam~adam

  Na stronie ZTM od kilku dni jest informacja o zmianach tak samo w pociągach.

  Niektórzy nie potrafią czytać, a czytanie ze zrozumieniem to już w ogóle trudna sztuka dla wielu...

 • Kevin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2016 10:52 ~Kevin

  Tunel, Tunel , Tunel oraz poszerzenie Marsa na odcinku Rembertów- Żołnierska- przy obecnej liczbie mieszkańców Rembertowa, Wesołej i Sulejówka to jedyne dające efekty rozwiązanie !!!!

 • slim fast

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2016 10:26 ~slim fast

  Kolejka w Rembertowie to najlepszy środek wyszczuplający. Na Śródmieściu wysiada się wyższy i szczuplejszy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »