Informacje

30.04.2014 06:32 wiele godzin utrudnień

Usunęli usterkę rozjazdów
przy Dworcu Zachodnim

SERWISY:

W środę rano udało się naprawić rozjazdy na stacji Warszawa Zachodnia. We wtorek awaria wywołała duże utrudnienia w ruchu pociągów na linii średnicowej. Część składów kursowała objazdami przez Dworzec Centralny, a niektóre zostały odwołane. Były opóźnienia.

- O 4.55 na stacji Warszawa Zachodnia zakończono usuwanie usterki rozjazdów. Ruch pociągów prowadzony jest zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy - czytamy w środowym komunikacie Kolei Mazowieckich.

Awaria rozjazdów

Do awarii doszło we wtorek po 13.00. Rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec poinformował wówczas w rozmowie z PAP, że usterka kabli do sterowania rozjazdów na 4 torach stacji Warszawa Zachodnia jest przyczyną opóźnień pociągów podmiejskich w kierunku zachodnim do i ze stacji: Warszawa Włochy, Warszawa Aleje Jerozolimskie.

- Na miejscu działają służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych. Usuwanie uszkodzeń potrwa do końca dnia - mówił.

Duże opóźnienia

Przed 14.00 we wtorek Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, w związku z awarią występują opóźnienia w kursowaniu pociągów na podmiejskiej linii średnicowej.

- Pociągi Kolei Mazowieckich przyjeżdżają oraz odjeżdżają z niewłaściwych peronów. Część pociągów została skierowana przez stacje Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota - informowały na swojej stronie Koleje Mazowieckie.

Według kolejarzy opóźnienia pociągów sięgały ponad 60 minut.

Odwołane pociągi

Część pociągów została odwołana:

nr 19320/1 rel. Warszawa Wschodnia (13:55) - Grodzisk Mazowiecki (14:47);

nr 91330/1 rel. Grodzisk Mazowiecki (15:24) - Warszawa Wschodnia (16:12);

nr 19811 rel. Warszawa Zachodnia (13:45) - Mińsk Mazowiecki (13:41);

nr 19527 rel. Warszawa Zachodnia (14:02) - Otwock (14:52);

nr 19326/7 rel. Warszawa Wschodnia (14:59) - Grodzisk Mazowiecki (15:51);

nr 19812/3 rel. Warszawa Zachodnia (14:47) - Mińsk Mazowiecki (15:41);

nr 98316/7 rel. Mińsk Mazowiecki (16:43) - Grodzisk Mazowiecki (18:12);

nr 98820/1 rel. Grodzisk Mazowiecki (18:47) - Warszawa Wschodnia (19:33).

Pociąg nr 19832/3 rel. Grodzisk Mazowiecki (16:16) - Mrozy (17:59) zostanie uruchomiony od stacji Warszawa Wschodnia (odjazd o godz. 17:03).

Wzajemne honorowanie biletów

Na czas utrudnień zostało wprowadzone wzajemne honorowanie wszystkich ważnych biletów ZTM Warszawa - Kolei Mazowieckich na obszarze obowiązywania wspólnego biletu.

Honorowanie zostało odwołane w środę o 5 rano.

su,PAP/ran//b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mieszkaniecgorszejczęścipolski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2014 15:59 ~mieszkanie…

  "niektóre zostały odwołane" - no to chyba jakieś jaja. niektóre?!?!! choćby żeby dojechać za otwock na trasie warszawa - dęblin to była droga przez męki. koleje mazowieckie rzucili zaledwie jeden (!!!) pociąg na tej obleganej trasie od godziny 15 a resztę odwołano. ludzie bali się, że nie wrócą do domów. zresztą koleje mazowieckie ciągle udowadniają, że dla nich większość pasażerów dojeżdżających do pracy do warszawy mogłaby równie dobrze spać pod mostami warszawskimi pozbawiona możliwości powrotu. nic dziwnego, że młodzież przenosi się do warszawy a coraz więcej pasażerów wybiera autobusy, bo nikt nie może pozwolić sobie na tak skrajną niepewność dojazdu.

 • Makiks

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2014 15:38 ~Makiks

  Nie ważne czyja była wina. Zakichanym obowiązkiem kolejarzy było poinformowanie o tym fakcie podróżnych oczekujących na poszczególnych stacjach. W Rembertowie nikt o tym nie poinformował. I to jest kolejowy burdel.

  lol~lol

  Przecież ludzia sie nic nie wytlumaczy oni wiedza swoje jak nie maja o niczym bladego pojecia. Jak tak narzekacie to czemu samochodami nie jezdzicie' akurat ta awaria to wina zarzadcy infrastruktury a nie KM. Trzeba troche poczytac i zainteresowac sie tematem.

 • Sylwia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2014 14:21 ~Sylwia

  Kpina

 • Teodor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2014 13:00 ~Teodor

  "DZIEŃ PIESZEGO PASAŻERA"

 • AJB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2014 09:29 ~AJB


  Beata~Beata

  Jestem jednym ze "szczęśliwych" pasażerów "doskonałych" Kolei Mazowieckich. Takiego bajzlu to chyba nikt nie ma. Pociągi nie trzymają rozkładów, tłok, awarie. Bez awarii nie ma tygodnia. Faktycznie wystarczy zerknąć na stronę KM, zakładka "Utrudnienia czasowe", a z wydrukowanych informacji można byłoby niezłą książkę złożyć. Panie marszałku Struzik może czas wziąć się do pracy i wprowadzić fachowców do zarządzanej przez samorząd spółki? Bo jak dotychczas to jest coraz gorzej
  miki~miki


  A co w tym przypadku są winne KM? Awaria dotyczyła rozjazdow, a torami i infrastrukturą zajmują się inne podmioty.


  Ot i może w tym problem? Kiedyś to było kolejowe wszystko teraz namnożyło się spółek od szyny od trakcji od zasilania tej trakcji od informatyki etc.. I co lepiej jest tylko znajomym bo więcej stołków dla prezesów i znajomych jest niż w JEDNYM kiedyś PKP.

 • Xavery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2014 09:23 ~Xavery

  Motyl~Motyl

  Druga z sześciu zmian rozkładów za nami i pociągi stoją.. Urządzenia na kolei mają pewnie z sowieckich czołgów z I Wojny Światowej.


  W czasie Pierwszej Wojny Światowej praktycznie nie było Sowietów, nie mówiąc już o ich rzekomych czołgach:)

 • Jacol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2014 09:21 ~Jacol

  Nie ma żadnego usprawiedliwienia, obojętnie czy to jest wina KM czy infrastruktury.
  Jechałem wczoraj - dziś dałem spokój ze względu na dodatkowe obciążenie przed długim weekendem. Zapewne poza usterką będzie jeszcze brak składów. Bajzel jakiego nie było. Brak jakichkolwiek informacji, czy bilety będą honorowane, czy pociąg będzie miał połączenie, czy jedzie jako przyspieszony czy zwykły (tu była informacja w momencie odjazdu pociągu). Masakra. Tym razem chyba to nie wuna klimatu... :)

 • Olgierd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2014 09:11 ~Olgierd

  Awarie koleji zdarzają sie we wszystkich krajach, we wszystkich miastach, więc nie narzekajmy na to. Natomiast to jak sie o tym informuje pasażerów w Polsce/Warszawie to skandal. Zamiast zapowiedziec na ostatniej stacji przed zatorem/korkiem że mogą byc problemy, ze warto przesiąśc sie na inne środki transportu, to nie, nie mówi się nic. Dopiero jak pociąg stoi w polu pomiędzy stacjami konduktor SKM ogłasza że stoimy w polu (co w danej chwili przecież wszyscy już wiemy) i że nie wiadomo jak długo potrwa postój. Nikt z pasażerów nie moze juz nic z taką informacja zrobić, nie ma sie do czego przesiąść (autobus, tramwaj), drzwi wagonów pozamykane …. Ponada setka ludzi w pociągu, wiekszość ma umówione spotkania czy dalszą podróż. A przecież możnaby podać komunikat wcześniej gdy stało sie na stacji ….

 • fenomen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2014 08:44 ~fenomen


  Beata~Beata

  Jestem jednym ze "szczęśliwych" pasażerów "doskonałych" Kolei Mazowieckich. Takiego bajzlu to chyba nikt nie ma. Pociągi nie trzymają rozkładów, tłok, awarie. Bez awarii nie ma tygodnia. Faktycznie wystarczy zerknąć na stronę KM, zakładka "Utrudnienia czasowe", a z wydrukowanych informacji można byłoby niezłą książkę złożyć. Panie marszałku Struzik może czas wziąć się do pracy i wprowadzić fachowców do zarządzanej przez samorząd spółki? Bo jak dotychczas to jest coraz gorzej
  miki~miki


  A co w tym przypadku są winne KM? Awaria dotyczyła rozjazdow, a torami i infrastrukturą zajmują się inne podmioty.

  a co mnie interesuje kto zarządza pociągami, kto torami, kto peronami, kto torami, kto nasypami, a kto kiblami na dworcu? płacę za bilet na pociąg i ten pociąg ma dojechać na czas. a do tego ma być sprawny technicznie i czysty. płacimy kupę kasy za bilety, a oni robią nas w balona jak chcą. jak jest awaria to zawsze można zwalić winę na inną spółkę.

 • sabina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2014 08:30 ~sabina

  do wszystkich co usprawiedliwiaja kolej.Pasażer, który kupił bilet zawarł umowę z PKP i kolej się z tej umowy nie wywiązuje. Pasazera nie obchodzi do kogo należy pociąg, szyny, sterowniki. A wladza powinna sie interesować pani bieńkowska jaki burdel jest na kolei od dawna i jak czeste (po co?)zmiany rozkładów utrudniaja punktualność. Kiedyś był 1 rozkład na rok i więcej pociągów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »