Informacje

11.09.2012 15:11 kto jest za to odpowiedzialny?

Uśmiechnij się, jesteś
w tekturowej kamerze

SERWISY:

Nie wiadomo skąd się wzięły, ale jest ich coraz więcej. Tekturowe "kamery" opanowały park Wiecha. Dzielnica się do nich nie przyznaje i komentuje: - Ktoś sobie robi żarty.

O kamerach – atrapach pisaliśmy w sierpniu. Mieszkańcy martwili się, że dzielnica powiesiła tekturowe zamiast prawdziwych urządzeń. Ta jednak absolutnie się do tego nie przyznaje.

"Miały być jak prawdziwe"

Okazuje się, że kamer jest coraz więcej. - W piątek w tym parku odbył się koncert L.U.C. a dzień wcześniej pojawiło się dużo nowych kamer. Jest ich kilkanaście, głównie w części parku, która oddalona jest od jedynej monitorowanej alejki – napisał internauta Mirosław.

Ktoś bardzo się starał, żeby wyglądały jak prawdziwe, jednakże końcowy efekt jest komiczny. – Kamery zrobione są z białych pudełek, z plastikowej rury PCV. Do środka pudełka włożono kabel zasilający. "Urządzenie" przymocowane jest do drzewa czy latarni za pomocą opasek zaciskowych- relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Jest ich w parku bardzo dużo - dodaje.

Przy jednej kamerze znajdowała się karteczka z numerem telefonu do Komitetu ds. Monitoringu Kultury Parku Wiecha. - Jest również informacja o spotkaniu, które miało się odbyć w zeszły czwartek - dodaje Marcinczak.

Dzielnica: To jakiś żart

Kto wiesza kamery? – Wiemy o sprawie, ale nie wiemy, kto jest za to odpowiedzialny – odpowiada Rafał Lasota, rzecznik Targówka. – Ktoś sobie robi żarty - dodaje. I zapowiada, że atrapy zostaną zdemontowane. – Dobrze, że osoba która je montuje, niczego nie niszczy – dodaje rzecznik.

Jak zapewnia, prawdziwy monitoring w parku działa bez zarzutów

su/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Inkwizytor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2012 17:51 ~Inkwizytor

  Kiedy władza okazuje bezsilność, obywatele zaczynają przejmować sprawy w swoje ręce. Rzeczy takie jak atrapy monitoringu, to pierwszy krok. Kolejnym są samosądy i lincze. Bo kiedy władza sama nie umie walczyć z przestępczością, prędzej czy później musi walczyć ze swoimi obywatelami... w obronie przestępców. A to prawie zawsze oznacza koniec władzy.

  Mamy dość wandalizmu i chuliganerii w naszym mieście. Zróbcie coś z tym.

 • CIA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2012 14:33 ~CIA

  W policji powinny polecieć głowy za brak zainteresowania potencjalnie niebezpiecznymi obiektami umieszczonymi w miejscu publicznym. Można w tych pudełkach zmieścić wystarczająco dużo ładunku, żeby został krater jak po meteorycie. Za co my płacimy podatki?

 • o0o0o0o

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2012 11:13 ~o0o0o0o


  ....
  Tak, tak...zamach terrorystyczny na drzewo, latarnię, krzak; wystarczy minimum wyobraźni, żeby uzmysłowić sobie pole rażenia takiej "kamery" zdetonowanej na wysokości 3-5m i wypełnionej np. gwoździami, szkłem, kulkami łożysk...minimum...

  Dokładnie - zastanawiające jest jedno - policja sprawdzi każdy kartonik z kablami na chodniku a nie interesują nikogo kartoniki z kablami na słupie - w sumie tu mają pole do popisu wszelkiej maści "przycięci inaczej" jak będą chcieli zwrócić na siebie uwagę - zainstalują na bazie tego samego "eventu" takie same pudełka przy głównej ulicy - każdy pomyśli że to znowu "prowokacja-iwent" a to będzie "bomber-akcja". Ale pewnie ich robot do sprawdzania/rozbrajania nie sięga wyżej jak metr czy dwa dlatego nikt się nie wychyla bo jeszcze jakąś drabine trzeba by kupić.

 • gość123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2012 11:07 ~gość123

  Fachowa robota:)

 • urzednik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2012 09:37 ~urzednik

  Yaro 77~Yaro 77

  od 6 lat piszę do gminy o montaż monitoringu.Park jest systematycznie dewastowany a cooroczne pseudoremonty pochłaniają majatek.Dobrze ,że ktoś w piękny sposób to wyśmiemwa poprzez "tekturowy monitoring", może ktoś wreszcie się tym na serio zajmie .wreszcie może ktoś zrobi pod presją opinii Publicznej ,prawdziwy Bilans kosztów napraw a zamonntowania prawdziwych kamer.To miejsce miało być wizytówką Targówka a jest zdemolowaną ruiną.Zapraszam TVN Warszawa na przyjazd i zrobienie zdjć dewastacji aby przekonać się jak światnie działa wg.Gminy nadzór i pilnowanie tego miejsca.

  przestań człowieku narzekać ...mamy ważniejsze sprawy niż monitoring... ot chociażby przetarg na zakup nowych aut służbowych czy też tabletów, więc proszę nie zawracać nam głowy jakimiś bzdurami

 • Polinesia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2012 09:08 ~Polinesia

  Mi ta akcja bliźniaczo przypomina dawną akcję Banksego w UK..

  Z mojej strony płynie pełne poparcie dla tego typu akcji, wzbogacają nasz kraj i dają do myślenia (kamery - inwigilacja)

 • Robal_pl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2012 08:43 ~Robal_pl

  "Dobrze, że osoba która je montuje, niczego nie niszczy – dodaje rzecznik."
  Co za straszna socjalistyczna mentalność... Dlaczego jeśli coś jest robione nie przez urzedników musi od razu być złe ? Jak pokazuje doświadczenie to urzędnicy w większości przypadków marnują NASZE pieniądze na nieefektywne działania !

 • Obserwatorek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2012 08:35 ~Obserwatorek

  warszawiak~warszawiak

  ha ha ha "prawdziwy monitoring parku działa bez zarzutów" a nie wiedzą kto je zawiesił, urzędnicza żenada !!!!!

  To jest właściwe podsumowanie sprawy :)

 • Warszawiak z Bielan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2012 08:17 ~Warszawiak…


  dcba4321~dcba4321

  Ciekawe - policja reaguje na każdy dziwny pakunek z kabelkami w przestrzeni publicznej a "olewa" kartony z kabelkami w parku -
  Qrowek~Qrowek


  No tak, każdy szanujący się terrorysta marzy o zamachu na drzewko lub latarnię w parku na wygwizdowie! Targówek to nie centrum a drzewo nawet jak wysadzisz w powietrze to szansa, że wywoła to jakiś efekt polityczny jest znikoma.


  Tak, tak...zamach terrorystyczny na drzewo, latarnię, krzak; wystarczy minimum wyobraźni, żeby uzmysłowić sobie pole rażenia takiej "kamery" zdetonowanej na wysokości 3-5m i wypełnionej np. gwoździami, szkłem, kulkami łożysk...minimum...

 • Qrowek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2012 07:46 ~Qrowek

  dcba4321~dcba4321

  Ciekawe - policja reaguje na każdy dziwny pakunek z kabelkami w przestrzeni publicznej a "olewa" kartony z kabelkami w parku - jakby to był jakiś terroryta to spokojnie mógłby takich swoich "wypełnionych" pudełek poprzyczepiać do latarni w różnych miejscach a każdy by się "do czasu.." śmiał i myślał że to "heppening-iwent" czy artystyczna prowokacja


  No tak, każdy szanujący się terrorysta marzy o zamachu na drzewko lub latarnię w parku na wygwizdowie! Targówek to nie centrum a drzewo nawet jak wysadzisz w powietrze to szansa, że wywoła to jakiś efekt polityczny jest znikoma. No chyba że chcemy dopiec zielonym.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »