Informacje

06.11.2010 14:29  

Ursynów: Wyborcza awantura o... poziom kampanii

SERWISY:

Stowarzyszenie Nasz Ursynów oskarża władze dzielnicy o zaniedbania i marnotrawienie publicznych pieniędzy. - To kłamstwa - odpowiada rzeczniczka dzielnicy i żąda od stowarzyszenia sprostowania.

"Ursynowianie zapamiętają mijającą kadencję samorządu jako pasmo zaniedbań w wykonaniu władz dzielnicy. Największym z nich to próba ukrycia własnej niekompetencji i zatajanie utraty blisko 74 mln zł kar umownych od wykonawcy Areny Ursynów" – pisze w ostatnim numerze "Głosu Ursynowa" Piotr Machaj, prezes stowarzyszenia Nasz Ursynów.

Oskarża też władze dzielnicy o wydanie 3 mln zł. na budowę boisk przy Arenie Ursynów, "które nie zdążyły powstać, bo teren został zwrócony właścicielom. Władze przeoczyły rozpoczynając inwestycję, że do gruntu są roszczenia".

Żądają sprostowania

W weekend na stronie urzędu dzielnicy pojawiło się oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim m.in.: "Zarząd dzielnicy Ursynów jest zaniepokojony poziomem merytorycznym kampanii wyborczej prowadzonej przez Nasz Ursynów. Informacje przekazywane przez stowarzyszenie naruszają dobre imię Urzędu Dzielnicy i jego pracowników". Jednocześnie Zarząd Dzielnicy zwrócił się o sprostowanie nieprawdziwych informacji.

Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka Ursynowa przypomina także, że: "Sąd Najwyższy wyrokiem z dnia 25.03.2010 roku uwzględnił kasację m. st. Warszawy w sprawie o zapłatę kar umownych za nieterminowe wykonanie przez Mostostal Export S.A Hali Widowiskowo-Sportowej Arena-Ursynów i tym samym sprawa o zapłatę kar umownych nie jest zakończona, bowiem będzie ponownie rozpatrzona przez Sąd I instancji".

Tu znajdziesz pełną treść sprostowania

Jak dodaje, do czasu zakończenia postępowania, informacja, że dzielnica straciła pieniądze jest nieprawdziwa. Rzeczniczka zarzuca także kłamstwo w sprawie wstrzymanej budowy boisk przy Arenie Ursynów.

"Przedmiotowy teren nie został zwrócony byłym właścicielom - w chwili obecnej grunt u zbiegu ulic Pileckiego i Gandhi objęty jest trzema odrębnymi postępowaniami w sprawie zwrotu gruntów byłym właścicielom.[...] Do czasu zakończenia postępowań brak podstaw do twierdzenia, że grunty zostały zwrócone oraz, że boiska z tego powodu nie zdążyły powstać".

"Musimy się zastanowić"

Machaj nie daje jednak za wygraną. - Mamy chwilę, żeby się zastanowić. Nie odpowiem dziś, czy opublikujemy sprostowanie - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • yackoo

    zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 22:26 yackoo

    Jak dla mnie, Nasz Ursynów jest niestety mało wiarygodny. Próbowałem drogą mailową uzyskać informacje, jak kandydaci tego ugrupowania odnoszą się do kilku istotnych problemów Ursynowa - zero odpowiedzi. W ulotkach Naszego Ursynowa czytam, jak to bardzo zależy im na poprawie infrastruktury drogowej w dzielnicy - a przecież to właśnie Nasz Ursynów głośno protestował choćby przeciwko budowie tunelu POW pod Ursynowem. O co więc tak naprawdę chcą walczyć kandydaci Naszego Ursynowa? Bo samo poszerzenie Al. KEN (już zrealizowane) i połączenie z Mokotowem (właśnie realizowane) tak naprawdę nic nie da, a jedyna duża inwestycja drogowa została przez Nasz Ursynów zablokowana na lata.

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »