Informacje

05.10.2013 11:09 sonda wśród mieszkańców

Ursynów o swoim burmistrzu

SERWISY:

Niekwestionowany lider akcji referendalnej i zarazem burmistrz Ursynowa budzi w swojej dzielnicy skrajne emocje. - Zadęty, przekonany o własnej wielkości - mówią jedni. - Młody, bardzo dynamiczny człowiek - odpowiadają jego zwolennicy.

Wybraliśmy się na Ursynów z kamerą, by dowiedzieć się, co mieszkańcy dzielnicy sądzą o burmistrzu, który jest jednym z inicjatorów referendum w sprawie odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz.

- Pod każdym względem jest beznadziejny. Zadęty, przekonany o własnej wielkości - to głos osoby, która wyraźnie za burmistrzem nie przepada.

Jednak Piotr Guział ma też zwolenników. - Dba o dzielnice, jest stosunkowo czysto. Integruje naszą społeczność – twierdzi inna osoba.

Niekonsekwentny gospodarz

Wiele osób uważa, że Piotr Guział jest dobrym gospodarzem dzielnicy. Przeciwnicy podkreślają jednak jego niekonsekwencje. - Krytykował PIS, a potem się z nimi zbratał – przypomina jeden z warszawiaków.

Piotr Guział urodził się w Warszawie. Od 1978 roku mieszka na Ursynowie. Od 2010 roku jest burmistrzem dzielnicy. Wcześniej czterokrotnie wybierany był radnym. Od 1997 r. związany jest z lewicą. Należał do SLD i Partii Demokratycznej. Jest pomysłodawcą i współzałożycielem Inicjatywy Mieszkańców Nasz Ursynów oraz liderem Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej.

Burmistrzem został dzięki koalicji Naszego Ursynowa z PiS. Częste wolty to jedna z jego cech rozpoznawczych. Mimo koalicji z Prawem i Sprawiedliwością, w 2012 roku wywiesił tęczowe flagi w geście solidarności z Paradą Równości. Jest bardzo aktywny. Uwielbia przemawiać i pokazywać się w telewizji. Często ma kontrowersyjne pomysły. Chciał przenieść warszawskie zoo z Pragi na Kabaty, czy budować ogród pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Startuje też w biegach i maratonach.

W sondażu dla TVN 24 pytaliśmy także o to, na kogo warszawiacy głosowaliby, gdyby dziś odbyły się wybory na prezydenta miasta. Piotr Guział dostał tylko 4 proc. głosów i znalazł się dopiero na piątym miejscu.

SPRAWDŹ, KTO MOŻE GŁOSOWAĆ W REFERENDUM

SPRAWDŹ OPINIE WARSZAWIAKÓW O REFERENDUM

band/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ursyniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.10.2013 18:44 ~ursyniak

  Pan Guział powinien odejść, całkowitą porażką jest rozkwit za jego kadencji sklepów z alkoholem czynnych 24 godz. na dobę. Tylko w rejonie Stokłosów jest ich już 6. Na okrgło swendają się tam pdejrzne typy, zapraszam na róg ZWM i Ciszewskiego, gdzie w budzieprowadzonej przez podejrzaych dżentelmenów 90%towaru stanowi wódka i piwo a resztę art. spożywcze. 20 metrów od teo przybytku powstałego za Guziała jest plac zabaw dla dzieci. Maluchy z rodzicmi mają okazję apoznać się ze wszelkimi łysymi karkami i menelami, którzy zajmją się konsumpcją i załatwianiem potzrb fizjlogicznych/ Jest to skandal, i dla mnie Guział jest do skasowania. Kłania się ustawa o wychowaniu w trzeźwści. Ale zadufany w sobie burmistrz zamiast mysleć o realizacji obietnic wyborczych i życiu społeczności dzielnicy bawi się w weilką politykę.

 • Mętny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2013 16:38 ~Mętny

  Przynajmniej teraz na Ursynowie i nie tylko wiedzą kto jest ich burmistrzem, o wcześniejszych aparatczykach niewielu słyszało.

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2013 14:58 ~Paweł

  A co takiego zrobił????  Rafał~Rafał

  Jest dobrym burmistrzem - za jego kadencji zostało zrobione wiele rzeczy, które za rządów PO na Ursynowie ciągle były nie do zrobienia.
  A za kłamstwa i oszustwo Ratusza w sprawie STP Kabaty PO przegrała tutaj w wyborach samorządowych!

 • kiki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2013 09:08 ~kiki

  Liks~Liks

  Samorządowiec powinien być oddany swoim mieszkańcom bez reszty. Guział powinien 100% czasu poświęcać pracy na rzecz Ursynowa, a nie organizować happeningi, a HGW powinna być konsekwentnie prezydentem, a nie bawić w szefowanie strukturom partii


  100% racji - popieram i tez mam takie zdanie!!!

 • Liks

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 18:57 ~Liks

  Samorządowiec powinien być oddany swoim mieszkańcom bez reszty. Guział powinien 100% czasu poświęcać pracy na rzecz Ursynowa, a nie organizować happeningi, a HGW powinna być konsekwentnie prezydentem, a nie bawić w szefowanie strukturom partii

 • polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 16:40 ~polak

  do mieszkaniec


  Posłuchaj jak po polsku mówi twoja zydówka haika Grundbaum. trudno ja zrozumiec. trenerzy zagraniczni szybciej nauczyli sie polskiego niż ta żydówka. jak zaliczyła szkoły z taką wymową. napewno nie w Polsce, a w izraelu

 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 16:00 ~Rafał

  Jest dobrym burmistrzem - za jego kadencji zostało zrobione wiele rzeczy, które za rządów PO na Ursynowie ciągle były nie do zrobienia.
  A za kłamstwa i oszustwo Ratusza w sprawie STP Kabaty PO przegrała tutaj w wyborach samorządowych!

 • obywatel RP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 15:11 ~obywatel RP

  Guział rozpętał na dobre inicjatywę obywatelską (przyłączył się do niej i próbował zawładnąć, co teraz zrobił PiS) kiedy się zorientował że nie ma szans na reelekcję. Promuje się więc(" Uwielbia przemawiać i pokazywać się w telewizji.") ile może, że taki młody i dynamiczny.
  Tymczasem dla samego Ursynowa wiele nie zrobił. Nadal grzęźniemy w bagnie korków przy wyjeździe na Puławską koło Reala (rondo, dojazdówki), do tego "genialne" progi zwalniające na wysokości osiedla Alternatywy, które dodatkowo blokują JEDYNY wyjazd z Ursynowa na Piaseczno czy do POW...
  Ale krzyczeć to faktycznie potrafi. Pamiętam jak popsuł Dni Ursynowa wyskakując że "Miasto nie dało więcej kasy, więc jest ubogo"

 • Jarek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 14:22 ~Jarek

  Gronkiewicz precz łapy od Ursynowa!

 • adrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 12:55 ~adrek

  Oj imielinczyk no na Ursynowie to każdy prawie chłopak miał do czynienia z narkotykami to jest tu normalne ,śmieci narkotykowe już od lat 80 tych są na tutejszych blokowiskach dilują dzieciaki biorą i uzależniają sie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »