Informacje

03.10.2014 20:18 deskorolkowcy spotkali się burmistrzem Ursynowa

Ursynów chce pomóc odbudować
skatepark. Spółdzielnia mówi "nie"

SERWISY:

Środowisko deskorolkowców nadal walczy o zniszczony w ubiegłym tygodniu skatepark za Kopą Cwila na Ursynowie. – Zbieramy podpisy pod petycją i chcemy odbudować naszą miejscówką własnymi siłami – zapowiadają.

Skatepark "na kortach" zniszczono kilka dni temu. Choć wyglądał na prowizoryczny, spełniał potrzeby skaterów. Ciężki sprzęt wjechał jednak na teren kortów i to za pozwoleniem urzędników. - Decyzję o zburzeniu podjął mój zastępca. Zrobił to, mimo że prosiłem, by nie podejmował decyzji bez konsultacji ze środowiskiem deskorolkarzy. Zignorował moje polecenie - twierdził burmistrz dzielnicy Piotr Guział.

W piątek wieczorem doszło do spotkania około setki deskorolkowcy z burmistrzem. Udało się podpisać list intencyjny w sprawie odbudowy miejscówki.

Przeszkadzają deski czy alkohol?

Deskorolkowcy chcą odbudować przeszkody sami, ale narzekają na brak dialogu ze strony spółdzielni „Techniczna”. Jej mieszkańcy nie chcieli sąsiedztwa skateparku. Według amatorów deskorolki, teren jest miejscem publicznym i nie należy do spółdzielni. – W poniedziałek mieliśmy spotkać się z prezesem, jednak jego zdaniem nasze środowisko nie jest partnerem do rozmów – dodaje z żalem Matczak.

Na piątkowym spotkaniu pojawiła się za to jedna z mieszkanek „Technicznej”, która przyznała, że to nie deskorolkowcy są źródłem hałasów, ale osoby, które po zmroku spożywają tam alkohol.

Burmistrz Guział podjął się roli mediatora w tym konflikcie. - Celem będzie wypracowanie kompromisu w sprawie zasad użytkowania tego miejsca przez deskorolkowców – informuje Bartosz Dominiak, rzecznik Ursynowa. W poniedziałek deskrolkowcy przekażą na ręce burmistrza petycję z podpisami, natomiast Guział ma ją przedstawić prezesowi spółdzielni, wraz z zaproszeniem na spotkanie.

– Burmistrz zapowiedział, że jeśli spółdzielnia nie wydeleguje swojego przedstawiciela, uzna to za milczącą zgodę na odbudowę miejscówki – mówi Matczak i dodaje: - My chcemy rozmawiać z mieszkańcami, możemy jeździć tam na desce tylko od godziny 12 do zmroku.

Jako przykład rozwiązania deskorolkowcy wskazują porozumienie, które udało się wypracować między skejtami, a mieszkańcami placu Grzybowskiego.

Odbudują sami

A co, jeśli nie uda się dojść do porozumienia? Guział zadeklarował, że deskorolkowcy dostaną teren, na którym będą mogli sami zbudować sobie przeszkody do jazdy. - Wstępnie wskazane miejsca to okolica wiaduktu Dolinki Służewieckiej, teren pomiędzy ul. Puszczyka a Wiolinową na tzw. Olkówku, okolica górki Kazurki lub okolica górki przy ul. Rosoła – wylicza Dominiak.

Deskorolkowcy nie chcą też wcale budowy nowego skateparku. – Zależy nam na formule "zrób to sam". Jeśli będziemy mieli odpowiednie materiały, sami odbudujemy miejscówkę – tłumacz Matczak.

Środki mogliby pozyskać w ramach inicjatywy lokalnej. W liście intencyjnym Guział zadeklarował "wsparcie organizacyjne oraz finansowe". – Na odbudowę potrzebowalibyśmy około 13 tysięcy złotych – wylicza Matczak.

Na pocieszenie po całej sytuacji burmistrz Ursynowa zgodził się, by od przyszłego tygodnia deskorolkowcy mogli korzystać z trzech ławek w al. KEN, przy urzędzie dzielnicy. – Wystarczy zdjąć z nich drewniane elementy, które i tak są demontowane na zimę. Oczywiście będziemy mogli tam jeździć poza godzinami pracy urzędu i w weekendy – wyjaśnia Matczak.

Buldożery zburzyły skatepark

Po tym, jak przeszkody zostały zniszczone, Guział tłumaczył, że decyzja zapadła gdy on przebywał na zwolnieniu lekarskim po niefortunnym skoku na spadochronie. Zapowiedział, że nie wyciągnie żadnych konsekwencji wobec zastępcy.

Piotr Machaj, wspomniany zastępca, tłumaczył w rozmowie z tvnwarszawa.pl, że zaniedbał sprawę konsultacji. - W sierpniu pojawiłem się trzy razy w skateparku, ale nie zastałem tam nikogo, z kim mógłbym porozmawiać - tłumaczył Machaj. - Zapomniałem, że miałem do nich numery telefonów. To był mój błąd – przyznawał wiceburmistrz.

jb/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.10.2014 06:44 ~Mewa

  Guział jak widać chce pomóc, to zupełnie innym osobom coś przeszkadza...

 • mrX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2014 18:43 ~mrX

  Cały zamęt od strony spółdzielni robi jeden człowiek, któremu z natury wszystko przeszkadza, a akurat ma okna z tamtej strony. Latał po domach i zbierał podpisy. Jemu wszystko przeszkadza, taki typ. Ten skatepark wcale nie jest tak blisko, poza tym jest za dużym pasem drzew po byłych działkach.

 • antyguział

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2014 14:37 ~antyguział

  Guział cwaniak będzie teraz zrzucał winę na innych! Precz z tym zerowcem! Niech zniknie na zawsze z życia publicznego!!!

 • Kazia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2014 13:14 ~Kazia

  Jasiek z Wwy~Jasiek z Wwy

  maluchy, nie mają teraz swojego konta.

  :D A to pretensje do banków, że nie mają oferty dla dzieci w wieku "piaskownicowym" na konto osobiste

 • Zdeb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2014 11:13 ~Zdeb

  rob~rob

  Szczyt bezczelnosci ze strony spoldzielni. Ogrodzili sie plotem wiec niech pilnuja tej swojej zagrody, od miejsc publicznych im wara. Mi przeszkadza to ich ogrodzenie, moze tez buldozerem to zalatwic.

  CI przeszkadza ? A MI sięwydaje, że będziesz musiał z tym się pogodzić.

 • rob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2014 07:58 ~rob

  Szczyt bezczelnosci ze strony spoldzielni. Ogrodzili sie plotem wiec niech pilnuja tej swojej zagrody, od miejsc publicznych im wara. Mi przeszkadza to ich ogrodzenie, moze tez buldozerem to zalatwic.

 • Obecny na spotkaniu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2014 07:58 ~Obecny na…

  Piotrek, warto jakcoś się pisze to mieć chociż elementarną wiedzę odnośnie problemu. Deskorolkowcy sami zaproponowali godziny jazd od 12-ej (wystarczy przeczytać ze zrozumieniem) czyli jest to godzina kiedy urzędnicy są w pracy, tak wiec zastanów się ci piszesz, bo dla samego hejtu naprawdę nie ma to sensu. SK8 są bardzo rozsądna i konstruktywną grupą ludzi, dając mega przykład zachowania na spotkaniu z Burmistrzem.

 • słoik z Nałęczowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2014 07:43 ~słoik z…

  Brawo pANIE gUZIAŁ......jak to było w sloganie () w sumie to nie ważne w życiu wyszło jak zwykle.
  Demolować to najłatwiej, referendum wykrzyczeć też nie problem ale zrobić cos konstruktywnego to zaczynaja się schody

 • Piotrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2014 02:37 ~Piotrek

  Ech urzedniczyna, jak zwykle oderwany od rzeczywistości. A wystarczyło pomysleć, że w godzinach urzędowania vice-burmistrza, wszyscy są w szkołach, czy na uczelniach. Czy to taka kosmiczna wiedza dla Machaja jest?

 • Jasiek z Wwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2014 02:33 ~Jasiek z Wwy

  Urzędasy chyba szybko się nie pozbędą przeświadczenia, że społeczeństwo jest dla nich a nie oni obywateli. No i to donsy od głuchych emerytów którym to przeszkadzło a nikt tego nie weryfikuje. U mnie na osiedli terroryzm emerytów doprowadził do zamkniecia placu zabaw dla najmłodszych z piaskownicami, bo im przeszkadzało a tak naprawdę znaleźli jakieś luki w dokumentach i maluchy, nie mają teraz swojego konta.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »