Informacje

25.03.2011 18:15 spór o lokalną drogę

Ursynów blokuje
otwarcie Orszady

SERWISY:

Ulica Orszady mogłaby zostać otwarta. Władze Wilanowa są za, mieszkańcy sąsiedniej dzielnicy mówią, że droga powinna zostać zamknięta. Powód? Bo tak jest ich zdaniem bezpieczniej.

Na początku czerwca 2010 roku, z powodu silnych burz i opadów deszczu przy ulicy Orszady osunęła

 się skarpa. Droga została zamknięta. Po wielu ekspertyzach okazuje się jednak, że drogę łączącą Wilanów i Ursynowem można otwierać.

Ta wiadomość nie spodobała się części mieszkańców Ursynowa. Uważają, że otwarcie Orszady spowoduje poważne natężenie ruchu. - To mała, osiedlowa ulica. Nie chcemy narażać naszych dzieci na niebezpieczeństwo przez to, że

będą szły do szkoły wzdłuż jednego z głównych ciągów komunikacyjnych – protestują mieszkańcy.

Droga należy jednak do Wilanowa i to do niej należy podjęcie decyzji. Władze dzielnicy ulicę chcą otworzyć.

Burmistrz popiera mieszkańców

Burmistrz Ursynowa, Piotr Guział popiera mieszkańców. Uważa, że otwarcie Orszady odbije się negatywnie na mieszkańcach dzielnicy.

- Nie róbmy z tego drogi tranzytowej pomiędzy dwoma dużymi, miastami jakim są Wilanów i Ursynów – mówi burmistrz. – Ta droga powinna być drogą lokalną. Nie da się na niej ograniczyć ruchu. Jedynym wyjściem jest pozostawienie jej zamkniętej – dodaje.

– Musimy wybrać czy chcemy przywilejów dla samochodów, czy dla ludzi – dodaje Guział.

Decyzja w kwietniu

Nowy pomysł połączenia dzielnic chce przedstawić władzom Wilanowa w środę na specjalnym spotkaniu. – Uzasadnimy to powstawaniem innych łączników. Ulica Rosnowskiego i jej przedłużenie w postaci Nowokabackiej byłaby najlepszym rozwiązaniem – mówi burmistrz Ursynowa.

Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w kwietniu. Mieszkańcy Ursynowa zapowiadają, że w razie otwarcia Orszady będą próbowali zamknąć wjazd na teren ich dzielnicy. – Oczywiście, wszystko odbędzie się zgodnie z prawem – zapewnia Guział.

Ekspert: to nie bitwa dzielnic

Jakub Adamski z SISKOM sprawę podsumowuje krótko. - Miasto to układ naczyń połączonych. Mokotów pozwolił na przedłużenie al. KEN, żeby mieszkańcy Ursynowa mieli łatwiej. Dzielnica nie powinna zamykać się przed sąsiadami - zauważył ekspert, który był gościem "Miejskiego Reportera". 

Jak zauważa Adamski, dzielnice mają tu mało do powiedzenia. - Wszystko rozegra się na szczeblu miasta, nie dzielnic. Burmistrz Guział nie ma prawa zamknąć publicznej drogi - kończy. 

aq/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mokotów Dolny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2011 00:53 ~Mokotów Dolny

  Co za ludzie mieszkają na Ursynowie. Jak można zamykać wybudowane już drogi. Orszady ulica jak każda inna, nadaje się do użytku. Może zamknąć wam przedłużenie KEN i zrobić tam deptak taki ursynowski Nowy Świat, będzie blisko spacerkiem do CH Land.

 • tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2011 17:19 ~tomek

  to jest kpina otwierac droge

 • Ob. Serwer.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2011 12:19 ~Ob. Serwer.

  Wczoraj odbyło sie spotkanie obu burmistrzów z mieszkańcami. Orszady zgodnie z wolą mieszkańców Ursynowa zostanie zamknięta tylko dla ruchu lokalnego (mieszkańców Orszady) a przedłużenie na Wilanów ma być poprowadzone Ciszewskiego (Ursynów)do Osi Królewskiej (Wilanów). Problem tylko bo Wilanów nie ma kasy i stąd sie upiera na prowizorkę Orszady. W opinii Inżyniera Ruchu, Orszady nie spełnia standardów bezpieczeństwa i nie może być drogą tranzytową.

 • Misio52

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2011 07:11 ~Misio52

  Ulica Imbirowa nigdy nie była przewidziana do ruchu przelotowego. Plany zagospodarowania przewidywały że Orszady będą częścią terenu rekreacyjnego dla Wilanowa i Ursynowa. Domagam się uszanowania tych ustaleń. Na ich podstawie podejmowałem decyzję zamieszkania tam i zmiana Imbirowej na trakt komunikacyjny dla Wilanowa to po prostu chamstwo

 • granat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2011 15:07 ~granat

  jako mieszkaniec ursynowa jestem bardzo zadowolony ze stanowiska burmistrza. nie znam nikogo kto byl by za otwarciem tej waskiej na 3 metry (na dwa kierunki) uliczki.

 • jeloł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2011 12:26 ~jeloł

  witam, popieram zamknięcie ulicy Orszady.
  Zdecydowanie za otwarciem głosują "napływowi" mieszkańcy Warszawy. Mało kto wie,skarpa na której znajduje się ulica Orszady jest objęta ochroną środowiska, ze względu na niespotykane walory przyrodnicze,a tu nagle ktoś chce dewastować jej piękno niszcząc okoliczną florę i umacniając ją płytami betonowymi, dlatego,żeby pare osob pościgało się na wąskiej na 5 metrów ulicy!?
  Droga nie ma poboczy ani chodników, spacerują nią ludzie, beigają dzieci, a "kulturalni" kierowcy blokują sobie wzajemny przejazd w stylu "kto pierwszy wjedzie ten lepszy prując i nie zważając na pieszych.....
  Droga jest za wąska,aby służyć ruchowi duwkierunkowemu.
  Każdy mądrala, który jest za jej otwarciem,niech zapozna się z planami połaczeń drogowych tego terenu. Co z budową Nowokabackiej, która miąła pełnić rolę łącznika dwóch dzielnic???? na budowę tej ulicy nie ma pieniedzy,przecież Gmina dostała dofinansowanie z Unii?? gdzie one są ....!??
  Jestem za wybudowaniem Nowokabackiej i połaczeniem Ursynowa z Wilanowem tą ulicą!!!

 • niunia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2011 11:13 ~niunia

  Ursynów i Wilanów to dwa peryferyjne osiedla równo oddalone od centrum . Puszczenie ruchu z Wilanowa przez Ursynów to absurd. Tak jak wyjazdówka z Ursynowa jest KEN tak dla Wilanowa al. Wilanowska. Mieszanie do tego Mokotowa to macenie w głowach. Mokotów jest na trasie dojazdu do Centrum zarówno dla Ursynowa jak i dla Wilanowa.

 • Zenujacy Ursynow

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2011 01:40 ~Zenujacy Ursynow

  Checie zamknąć ORSZADY to niech URSYNÓW dołoży sie do budowy nowych dróg łączących wilanow z ursynowem. A nie tylko zachcialo wam sie zamykac i utrudniac ludziom zycie

 • Ursynowianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.03.2011 22:03 ~Ursynowianka

  Jako mieszkanak Ursynowa chcę aby ta ulica została dla towerzystów i dla pieszych bo ta skarpa już się wypie

 • Feluke

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.03.2011 15:32 ~Feluke

  Ja proponuje tym co tak protestuja i sie boja odziecie zeby im pozamykac drogi przy ktorych sie pobudowali. Niech stawiaja samochody dalej i z buta zasuwaja do domciu. Gwarantuje ze po tygodniu sami by zabiegali zeby otworzyc ulice i kazda inna ktora ulatwila by im dojazd.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »