Informacje

19.09.2016 19:25 "Wodociągi bawią się z nami w kotka i myszkę"

Ursynów: awaria za awarią,
kilka bloków znów bez wody

SERWISY:


Trzecia awaria w tym samym miejscu w ciągu dwóch tygodni. Mieszkańcy ulicy Bacewiczówny na Ursynowie mają dość nieskuteczności działań wodociągowców. MPWiK przeprasza i podstawia beczkowozy.

"Gra w kotka i myszkę prowadzona przez wodociągi warszawskie na Ursynowie - ulica Bacewiczówny. W przeciągu 2 tygodni wydarzyła się trzecia awaria w TYM SAMYM MIEJSCU!!!!. Kolejny raz w kilku blokach brak jest wody, a dziura w ziemi kopana jest w tym samym miejscu co poprzednio" - napisał na Kontakt24 internauta.

Mieszkańcy kilku bloków na Ursynowie w poniedziałek znów nie mieli wody. Potwierdzają to oficjalne komunikaty na stronie MPWiK. Jak się dowiedzieliśmy, awaria objęła pięć budynków: cztery bloki o czterech kondygnacjach i jeden ośmiopiętrowy.

"Ostatnia awaria w tym samym miejscu była w czwartek, piątek i kawałek soboty. Poprzednia 10 dni temu. przerażające jest to, że awaria jest zawsze w tym samym miejscu" - żali się mieszkaniec.

Historia się powtarza

Według relacji osoby, która napisała na Kontakt 24 schemat każdej naprawy jest taki sam. Ekipa wodociągów przyjeżdża i rozkopuje teren, po kilku godzinach przyjeżdża kolejna i prowadzi prace w tym samym miejscu. Dostawy wody zostają przywrócone do momentu kolejnej awarii. Wtedy to samo miejsce rozkopywane jest od nowa.

"Może nie warto w ogóle zasypywać dziury w ziemi? A może warto raz a dobrze naprawić awarię np. wymienić kawałek rury a nie tylko łatać? Wyjdzie to i taniej i lepiej, a przede wszystkim mniej nerwów mieszkańców, administracji i pracownika wodociągów" - pyta internauta.

Całkowita wymiana przewodu

O wyjaśnienia poprosiliśmy MPWiK. Rzecznik wodociągowców obiecał wymianę całego wadliwego odcinka przewodu wodociągowego. - Ponadto wodociąg zostanie ujęty w planie inwestycyjnym jako infrastruktura przeznaczona do całkowitej przebudowy - zapowiedział Roman Bugaj.

I przeprosił mieszkańców za powtarzające się utrudnienia. - Na miejscu znajduje się nasz beczkowóz. Obecnie brygada wykonawcy prowadzi prace w celu jak najszybszego przywrócenia dostaw wody do odbiorców. Przepraszam mieszkańców za uciążliwości związane z brakiem wody i zapewniam, że dokładamy wszelkich starań aby skrócić czas usuwania awarii do niezbędnego minimum - podsumował Bugaj.

md/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • garBaty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2016 18:15 ~garBaty

  Obecnie mamy jak co roku awarię na ulicy Przy Bażantarni. Jak co roku w tym samym miejsce!

 • Mieszkaniec A4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2016 09:04 ~Mieszkaniec A4

  Jest woda na Alternatywy 4. A co, miało nie być? Czy może myślisz, że jest tak jak w serialu i leci z kranu brunatna ciecz. Woda w kranie jest i jest lepiej niż w serialu.

 • Przesada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2016 23:57 ~Przesada

  Mieszkańcy Ursynowa mają też dość nieustannego wycia samolotów nad swoimi głowami. Od trzech miesięcy mieszkamy niemalże na lotnisku Okęcie. Czy nikomu nie przyjdzie do tępego łba, że nawet ursynowianie mają swoją określoną wytrzymałość ?

 • Czesiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2016 22:49 ~Czesiek

  Kto wie czy na Alternatywy 4 jest woda?

 • hkaka789

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2016 22:03 ~hkaka789

  nic nowego - na bródnie mają dokładnie ten sam schemat. turmoncka/krasnobrodzka w lipcu - w ciągu dwóch tygodni 3 razy + jedno wyłączenie planowe. i też cały czas ta sama dziura i w takim samym tempie...

 • jerzy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2016 21:12 ~jerzy

  CBA i inne służby czas skontrolowac działania a raczej antydziałania MPWiK z ostatnich 8 lat, kto odpowiada za partactwo i burdello z pieniedzy podatnika. Moze znów ratusz. jesli tak to trzeba dogłebnie ratusz skontrolowac i jej szefową. Za PRL rury pekały tylko w czasie zimy i odwilzy, a teraz nawet w lecie.

 • I tak sie nie myje

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2016 20:35 ~I tak sie nie myje

  To nie pierwsza awaria na tej ulicy w ciągu ostatnich 3 tygodni.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »