Informacje

02.12.2017 10:22 na karczunkowskiej

Ursynów: 15 hektarów, trzy tysiące mieszkań z rządowego programu

SERWISY:

 

48 pracowni architektonicznych chce zaprojektować osiedle mieszkaniowe na Zielonym Ursynowie. Na działce o powierzchni 15 ha powstanie ponad 3 tysiące mieszkań w ramach programu Mieszkania dla Rozwoju.

Mieszkania powstaną na Karczunkowskiej, w ramach programu Mieszkania dla Rozwoju realizowanego przez państwową spółkę BGK Nieruchomości.

To część szeroko pojętego programu Mieszkanie plus. Ze względu na komercyjny charakter inwestycji, lokale nie będą objęte ustawą o Krajowym Zasobie Nieruchomości, w tym regulacjami dotyczącymi wysokości czynszów i zasad kwalifikowania najemców.

Klucze w 2021 roku

Planowany maksymalny koszt wykonania 1 metra kw. powierzchni użytkowej mieszkań w stanie deweloperskim nie powinien przekroczyć 2 tysięcy złotych netto. Planowany termin oddania mieszkań najemcom przy Karczunkowskiej to 2021 rok.

Uczestnicy konkursu opracują koncepcję urbanistyczną dla blisko 15-hektarowej działki położonej w rejonie Zielonego Ursynowa. - Układ urbanistyczny przestrzeni ma przewidywać dostęp do infrastruktury społecznej, takiej jak żłobek, przedszkole, publiczna szkoła podstawowa, a także przychodnia lekarska i miejsca lokalnej aktywności. Projektanci wykonają także koncepcję architektoniczną dla wybranego fragmentu osiedla - powiedziała rzeczniczka prasowa BGKN Ewa Syta.

Na podstawie przesłanych materiałów zostanie dokonana preselekcja. - Do uczestnictwa w konkursie zostanie zaproszonych od czterech do ośmiu pracowni urbanistyczno-architektonicznych. Prace architektów będzie oceniał sąd konkursowy złożony z uznanych architektów, reprezentantów urzędu Warszawy i przedstawicieli BGK Nieruchomości - dodała Syta.

Trzy nagrody

W konkursie przewidziano trzy nagrody na łączną kwotę 50 tys. zł. Ponadto, każdy z zakwalifikowanych do konkursu uczestników otrzyma wynagrodzenie za wykonanie zlecenia konkursowego. Nagrodzone projekty mają być wytycznymi dla przyszłego planu zagospodarowania przestrzennego dla całego obszaru.

Wybrany do realizacji projekt będzie wykonywany według przedstawionej koncepcji urbanistycznej i wybranego fragmentu zabudowy zaprojektowanego przez uczestnika konkursu. Ponadto, każdy z uczestników może otrzymać zaproszenie do udziału w negocjacjach z wolnej ręki na wykonanie projektów zabudowy dla tego terenu. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 12 marca 2018 roku.

BGKN realizuje już inwestycje m.in. w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Wałbrzychu i Gdyni. Celem tych inwestycji jest zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem, także dla osób słabiej uposażonych. Łącznie spółka ma w przygotowaniu około 15 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. już powstaje.

Pierwsze mieszkania plus powstaną na Woli:

PAP/kz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wariat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2017 09:20 ~wariat

  Super, bardzo chce mieszkać na takim osiedle. Jeden wielki pekin i menelownia dla społeczeństwa 500+. Już się nie mogę doczekać... Jak najdalej od ursynowa ble

 • Małgorzata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2017 16:51 ~Małgorzata

  Czy takie mieszkania będą konkurencją dla prywatnego najmu - nie sądzę. Co roku do dużych miast przyjeżdżają uczniowie, studenci czy ludzie za pracą, mając mieszkania czy domy w swoich rodzinnych miejscowościach. Prywatny najem ma się dobrze. Mam kilka mieszkań, które wynajmuję, zabezpieczyłam się tez przed nieuczciwymi najemcami, współpracując ze stowarzyszeniem Mieszkanicznik. Wszyscy są zadowoleni.

 • Betonowy Dziadek Emeryt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2017 16:08 ~Betonowy…

  stop populistom~stop populistom

  Tam gdzie dzisiaj jest "ściernisko" będzie ....slumsowisko. Ktoś oszalał, żartuje czy uważa przyszłych chętnych za idiotów, 2 tys. za 1 m2. Może chodzi o szałasy? prezydent siedzi od tygodnia w Wietnamie więc może myśl technologiczna stamtąd? cena by się zgadzała  ja słyszałem że będą po 1500zł za metr i dodatkowo do każdego mieszkania piłkarzyki gratis i po dziesięć skrzynek jabłek i kupony na obiady na cały rok do 15zł za danie

 • Wuj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2017 21:51 ~Wuj

  Już się wystraszyłem że naprawdę na Ursynowie.
  Tyle nowych ludzi u mnie to byłby koszmar z parkowaniem. Uff !

 • Boom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2017 21:35 ~Boom


  Zawiedziony~Zawiedziony

  Jestem ciekawy z czego i kto będzie budował za 2000 zł/m2.
  imag~imag


  To zobacz jakie są ceny mieszkań w małych miastach w Polsce. Właśnie takie, a bloki takie same jak te warszawskie. Tylko bańki spekulacyjnej tam nie ma.


  Nie pisz bajek. Ja się nie pytam o ceny starych rupieci z rynku wtórnego ale o nowe budynki budowane tu i teraz. Ten syf za 2 tysiące rozpadnie się przed końcem gwarancji a wykonawca wcześniej strategicznie zbankrutuje.

 • żenada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2017 20:58 ~żenada

  mówimy o tej Karczunkowskiej pod Piasecznem? przecież to nie Ursynów!

 • imag

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2017 18:13 ~imag

  Zawiedziony~Zawiedziony

  Jestem ciekawy z czego i kto będzie budował za 2000 zł/m2.


  To zobacz jakie są ceny mieszkań w małych miastach w Polsce. Właśnie takie, a bloki takie same jak te warszawskie. Tylko bańki spekulacyjnej tam nie ma.

 • tuff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2017 18:10 ~tuff


  kapeka~kapeka

  Lokalizacja bardzo dobra. Blisko obwodnicy, blisko ekspresówki na Grójec, blisko Puławskiej. Blisko wreszcie niewykorzystanej linii kolejowej, gdzie stacje Warszawa-Dawidy i Warszawa-Jeziorki wybudowano w szczerym polu. Na tych terenach w ramach spec ustawy powinno się odbyć wielkie wyburzanie pojedynczych domków, następnie scalanie gruntów i budowa dobrze zaprojektowanych, zrównoważonych, ekologicznych osiedli Mieszkań+!!!!
  mieszkanie~mieszkanie

  Jakbyś tam miał dom to inaczej byś śpiewał, slumsów się zachciało, o przepraszam pewnie powrotu do korzeni. A wziąć się do uczciwej roboty i zarobić na lokum to nie łaska?


  Całe życie mam pracować na mieszkanie jak niewolnik na galerze? Bo za byle co w wielkiej płycie wołają zaraz 300 tysięcy? Rynek jest chory i bez państwowego zaangażowania nigdy się nie ucywilizuje i nie zrównoważy. Ceny nie odzwierciedlają wartości mieszkań, tylko są sztucznie napompowane tym, że brak jest dobrych gruntów w dobrych lokalizacjach, które można zabudować. A brak jest z powodu głupiej polityki urbanistyczno-planistycznej. I dlatego państwo powinno to jak najszybciej wyprostować. I o jakich slumsach mówisz? Nikt nikomu i tak żadnych mieszkań nie będzie dawał za darmo jak to miało miejsce za komuny. Nawet nie za pół darmo - po prostu po normalnej, uczciwej cenie, gdzie obie strony będą się dobrze czuły, a nie że kupujący się czuje jak śmieć. Gierek wybudował Ursynów i do tej pory jest to najlepiej zaplanowana dzielnica w Warszawie. Nie ma mowy o żadnych slumsach, a mieszkania były z przydziału. Mam nadzieję, że Kaczor też wybuduje swój "Ursynów".

 • Zawiedziony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2017 16:37 ~Zawiedziony

  Jestem ciekawy z czego i kto będzie budował za 2000 zł/m2.

 • qolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2017 16:21 ~qolo

  Karczunkowska ?
  To chyba bliżej do Piaseczna niż Ursynowa ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »