Informacje

18.03.2013 14:41 strażnicy nagrodzeni

Uratowali tonącą nastolatkę, dostali awans

SERWISY:

Awans na wyższe stanowiska, nagrodę finansową i podziękowania od Hanny Gronkiewicz-Waltz otrzymali strażnicy miejscy. Na początku marca w Parku Moczydło uratowali dziewczynę, która wpadła do wody.

Strażnicy otrzymali również gratulacje od Zbigniewa Leszczyńskiego, komendanta straży miejskiej. - Serdecznie dziękuję za wspaniałą postawę i odwagę jaką wykazaliście się w trakcie interwencji w Parku Moczydło, kiedy ratowaliście nastolatkę,

pod którą załamał się lód – powiedział komendant.

Mł. str. Agata Kowalczuk i mł. insp. Robert Dytkiewicz z IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej za swój czyn otrzymali awans na wyższe stanowiska oraz nagrodę finansową. Komendant w imieniu prezydent Warszawy wręczył nagrodzonym strażnikom dyplomy uznania.

- To dla nas ogromne wyróżnienie. Każdy z nas by tak zareagował – powiedziała Kowalczuk. - Zawsze trzeba pomagać, zawsze trzeba się starać, nie można przejść obojętnie – dodał Dytkiewicz.

Ratowała psa

Do zdarzenia doszło 5 marca. W Parku Moczydło 16-letnia dziewczyna chciała wyciągnąć z wody swojego psa. Sama wpadła do stawu. Uratowali ją strażnicy miejscy, którzy akurat patrolowali rejon parku.

su//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Lucjan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2013 13:09 ~Lucjan

  pawel ~pawel

  o a pamietam sytuacje bardzo analogiczna
  gdy dzwonilismy do strazy miejskiej że na wprost siedziby ich na czerniakowskiej topi sie kobieta z psem.
  Pani odbierajaca telefon spytala i co ja panu poradze ? i olala temat.

  i zastanów się czy gdyby to topiła się twoja żona,córka,matka to chciałbyś aby ktoś dzwonił do SM ?? Oni nie są w tym kierunku szkoleni od tego jest specjalistyczna sekcja ratownicza w Straży Pożarnej,tu akurat byli na miejscu i zareagowali instynktownie.Ja wiem że najlepiej jest zadzwonić i żyć w przekonani,że coś zrobiłeś,a w realu nic nie zrobiłeś,bo za nim ktoś przyjedzie to już jest za późno,ale to przecież nie jest Twoim obowiązkiem,po co masz się narażać niech zrobią to inni

 • pawel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2013 11:00 ~pawel

  o a pamietam sytuacje bardzo analogiczna
  gdy dzwonilismy do strazy miejskiej że na wprost siedziby ich na czerniakowskiej topi sie kobieta z psem.
  Pani odbierajaca telefon spytala i co ja panu poradze ? i olala temat.

 • Guardian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2013 05:38 ~Guardian

  Do "kazik " nie zazdrość że cokolwiek dostali.W tej firmie dużo się nie dostaje nie było nagród na świeta ani bonów ,nie ma podwyżek od przynajmiej 8 lat ,nawet paczki na święta dla dzieci zlikwidowano .

 • fimyja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2013 01:15 ~fimyja

  Komendant nie w mundurze podczas wykonywania obowiązków służbowych!? A za brak czapki karze swoich podopiecznych!!! Co za chory kraj! Wystarczy resortowa emerytura i znajomości, żeby zostać "komediantem" straży miejskiej!
  Serdecznie współczuję wszystkim strażnikom, że musicie pracować w takiej matni, podziwiam Was, ja w tej robocie zamiast wcześniejszej emerytury dorobiłbym się "żółtych papierów"

 • Choszcz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2013 01:08 ~Choszcz

  Chłopcy i dziewczynki!
  Otóż strażnik miejski czy nawet gminny nie ma szans dożyć emerytury, gdyż nawet jeśli będzie na stałe oddelegowany do wspólnej służby z policjantem i tak nie nabiera wcześniejszych praw emerytalnych. To jest taki sam przypadek jak strażak z lotniska, niby jest strażakiem, musi posiadać takie same papiery jak strażak funkcjonariusz, jednak nie ma praw emerytalnych! Dla tego na każdym lotnisku prędzej znajdzie pracę emerytowany policjant lub strażak ponieważ jest MŁODY! W swojej jednostce wykonał niezbędne kursy i szkolenia, a nawet uprawnienia specjalistyczne! POtem w sile wilku otrzymuje SOLIDNĄ odprawę i rozpoczyna na pełnym LUZIE dodatkową pracę! Strażnik miejski jest jednak jak ta prostytutka wykorzystywana we wszystkich działaniach prewencyjnych, a nawet w innych (KRP4 współdziałanie strażników bez broni z Wywiadem rok 2007) i wiele innych działań, gdzie strażnik jest traktowany przez policję jako znakomita łata na zaklejanie kadrowych dziur! A dla czego na to pozwalają komendanci!? Dla tego, że są już na resortowych emeryturach i maja wszystko !@#!@# Tak na marginesie, każda sprawa prowadzona przez straż miejską gdzie wynikiem jest postępowanie karne, w statystykach policyjnych jest traktowana jako wynik POLICYJY, Policja posiada tak skonstruowane statystyki, w których nie ma miejsca dla CYWILI!Każdy złapany bandzior według policyjnej statystyki jest zatrzymanym przez policjanta, nawet jeśli to będzie grubas w okienku, który łaskawie odbierze telefon 997 STRAŻNICY MIEJSCY NIE MAJĄ WCZESNIEJSZYCH EMERYTUR WIĘC NIE POWINNI DORAVIAĆ PAŃSTWOWĄ POLICJĘ NA WSPÓLNYCH PATROLACH, GDYŻ RYZYKUJĄ SWOJE ZDROWIE I ŻYCIE JAKO URZĘDNICY SAMORZĄDOWI, TO JEST JAKAŚ PARANOJA

 • hossey

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2013 23:08 ~hossey

  i za to powinni być nagradzani strażnicy,a nie za ilość wystawianych mandatów,weź to Panie k-ncie do siebie

 • eeeeeeeeeeeer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2013 23:06 ~eeeeeeeeeeeer

  Kazik~Kazik

  Teraz czekam, kiedy strażakom za każda akcję (bo wszak w każdej kogos lub cos ratują)zaczna rozdawać awanse i nagrody.Przecież za wykonywanie swej pracy bierze sie PENSJĘ.Z okazji święta (policjanta, strazaka, ratownika) dostaje się NAGRODY.Więc o co chodzi?

  a to w Straży Pożarnej też pracują na umowę o pracę jak SM ???? Policjant ma w rocie ślubowania "z narażeniem swojego zycia lub zdrowia" a dlaczego tak ma bo jest na służbie,a strażnik jest w pracy i to jest ogromna różnica,nie ma obowiążku narażać swojego życia lub zdrowia,bo tego zabrania mu chociażby kodeks pracy

 • kib

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2013 23:02 ~kib

  Życie ludzkie jest więcej warte niż 5000 zł nagrody

 • hft

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2013 22:59 ~hft

  Życie ludzkie jest więcej warte niż 5000 nagrody

 • Kazik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2013 22:42 ~Kazik

  Teraz czekam, kiedy strażakom za każda akcję (bo wszak w każdej kogos lub cos ratują)zaczna rozdawać awanse i nagrody.Przecież za wykonywanie swej pracy bierze sie PENSJĘ.Z okazji święta (policjanta, strazaka, ratownika) dostaje się NAGRODY.Więc o co chodzi?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »