Informacje

05.06.2016 12:30 bilans drogowców za maj

Uporczywa walka z reklamami.
Usunęli 83 nielegalne nośniki

SERWISY:


70 sprawdzonych ulic i 83 usunięte reklamy. To efekty miesięcznej kontroli przeprowadzonej przez Zarząd Dróg Miejskich. Drogowcy zapowiadają, że to nie koniec i apelują do mieszkańców o zgłaszanie podejrzanych nośników.

Kontrola ZDM trwała przez cały maj. W tym czasie sprawdzono dokładnie 381 nośników. "W wyniku takich działań usunięte zostały 83 reklamy, w tym 10 reklam na przyczepach samochodowych oraz trzy reklamy na samochodach" – informują drogowcy.

Oprócz tego, ZDM wszczął 12 postępowań administracyjnych, które mają na celu ukaranie właścicieli nielegalnych reklam. Wydano też 14 decyzji, które już nakładają kary.

Przez cztery tygodnie skontrolowanych zostało 67 ulic. Wśród nich m.in. Al. Jerozolimskie, al. Jana Pawła II, al. Stanów Zjednoczonych, ul. Domaniewska, Lazurowa, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście.

Sprawdzono też okolice placu Trzech Krzyży, placu Unii Lubelskiej czy Dolinę Służewiecką.

Gdzie trafiają usunięte reklamy?

Nielegalne reklamy trafiają do magazynu Zarządu Dróg Miejskich na Białołęce. Tam czekają na swojego właściciela, który otrzymuje od urzędników specjalne zawiadomienie. Właściciel jest też zobowiązany do pokrycia kosztów usunięcia, transportu oraz przechowywania nielegalnego nośnika.

Co z reklamami, do których nikt się nie przyznaje? "Nośniki nieodebrane lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są sukcesywnie utylizowane" – informują pracownicy ZDM.

Drogowcy przekonują też, że najskuteczniejszymi "wyłapywaczami" nielegalnych reklam są sami mieszkańcy Warszawy. To oni zgłaszają lokalizacje, w których widzą podejrzane nośniki. ZDM przekonuje, że najlepszym sposobem na informowanie urzędników o tego typu sytuacjach jest aplikacja 19 115 i zachęca, aby z niej korzystać.

Setki nielegalnych reklam

Nielegalne reklamy w pasie drogowym to niejedyny problem, z jakim boryka się Zarząd Dróg Miejskich. Kilka tygodni temu pisaliśmy na tvnwarszawa.pl o tzw. "potykaczach" – mniejszych nośnikach ustawianych najczęściej na chodnikach. Zabierają miejsce pieszym, zaśmiecają przestrzeń publiczną, przeszkadzają osobom niepełnosprawnym i rodzicom z wózkami.

ZDM kontroluje je na bieżąco. W ostatnich kilku latach usunięto 600 tego typu nośników.

ZOBACZ TAKŻE: Tu kończą budy i nielegalne reklamy


kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Irokez

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2016 13:39 ~Irokez

  Jak może być reklama, której właściciela nie można zidentyfikować? Kontaktu nie podają czy jak? Nazwa firmy utajniona na reklamie? Rozumiem, że właściciele robią wszystko, by tylko nikt nie był w stanie się z nimi skontaktować.

 • simpli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2016 10:35 ~simpli


  radomiak~radomiak

  NA rakowcu między bazarem a symply - to się dopiero dzieje.Krzaczki,huśtawki,samochodziki, szpule budowlane kto na to wydaje pozwolenia?
  benio~benio

  właśnie o to chodzi że są bez jakiegokolwiek pozwolenia, czysta samowolka. zawsze mnie zastanawia, czy ktoś to stawia takie badziewia na swojej prywatnej posesji też postawił


  Co na to straż miejska? Jak jakiś dzieciak zrobi sobie krzywdę to co wtedy ? Miasto będzie płaciło odszkodowanie za niedopilnowanie ?

 • Dyzio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2016 10:16 ~Dyzio

  Od lat wnerwia mnie cwaniak, który wyrzucił mokotowskich harcerzy z domu przy dolinie służewieckiej (za Wilanowską jadąc od Puławskiej, koło kościoła i cmentarza) i od razu opakował dom reklamami nie próbując nawet go zasiedlić. Poza tym jest na tyle ustosunkowany (czyżby kuzyn prezesa ?), ze bawi się z miastem od początku z popisowym numerem polegającym na zdjęciu reklamy tuz przed jej zdjęciem przez miasto i rozłożeniem dwa tygodnie potem ...
  Jak widać facet jest z tych co to "wy to mi możecie ..." a mnie dziwi tylko totalna bezsiła władz dzielnicy / miasta zwłaszcza wobec firmy, która te reklamy rozwiesza i kasę za nie bierze ...

 • michWaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2016 09:22 ~michWaw

  Zapraszam na ul. Radzymińską, przy skrzyżowaniu z Jórskiego stoi Cinquecento, swiecące jak choinka, co mocno dekoncentruje kierowców.

 • benio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2016 09:09 ~benio

  radomiak~radomiak

  NA rakowcu między bazarem a symply - to się dopiero dzieje.Krzaczki,huśtawki,samochodziki, szpule budowlane kto na to wydaje pozwolenia?

  właśnie o to chodzi że są bez jakiegokolwiek pozwolenia, czysta samowolka. zawsze mnie zastanawia, czy ktoś to stawia takie badziewia na swojej prywatnej posesji też postawił

 • Sokół

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2016 07:43 ~Sokół

  Widzę na placu kontenery na zbiórkę odzieży :-)

 • radomiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2016 06:39 ~radomiak

  NA rakowcu między bazarem a symply - to się dopiero dzieje.Krzaczki,huśtawki,samochodziki, szpule budowlane kto na to wydaje pozwolenia?

 • zakodowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2016 21:49 ~zakodowany


  OBSERWATOR~OBSERWATOR

  Trzeba by też wlepić karę przewodniczącemu PO, którego szczerząca zęby gęba rozpleniła się na bilbordach po całej Warszawie. Jak jadę samochodem to sam widok tej obleśnej gęby przyprawia człowieka o mdłości.
  Garnitur~Garnitur

  A najlepsze jest hasło na tej reklamie : RAZEM obronimy Polskę. Jak na działanie zespołowe, to pan Schetyna taki jakiś wyobcowany...

  To miałobyć hasło "Razem obrobimy Polskę na tle manifestacji KODu"

 • Andrzej Moktów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2016 20:18 ~Andrzej Moktów

  Zapraszam kontrolerów na skrzyżowanie ul. Modzelewskiego z al. Wilanowską, gdzie z mojego okna widać 12 szt. nośników różnych wymiarów i o różnej wysokości. W nocy świecą w okna, więc musiałem wyposażyć się w rolety, bo inaczej o spaniu nie może być mowy. Teraz, w nocy trudno jest uchylić drzwi balkonowe, bo jest jasno jak w dzień. Panele podświetlane są diodami dużej mocy i dają po oczach.

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2016 17:52 ~qwerty

  Niech Rada Warszawy podwyższa karnie czynsze/podatki właścicielom nieruchomości gdzie umiejscowione są reklamy.
  Można? Można, tylko trzeba chcieć.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »