Informacje

04.09.2012 13:06 "Na razie nie wpłynęła żadna informacja"

Upada biuro podróży z Warszawy

 

Biuro podróży FiLiZ Tour z siedzibą w Warszawie ogłasza upadłość. Komunikat o niewypłacalności pojawił się we wtorek na stronie internetowej touroperatora. Informacja o upadłości wciąż nie wpłynęła jednak do marszałka województwa. O problemach biura poinformował Kontakt 24 jeden z internautów.

- Szanowni Państwo, klienci biura turystycznego FiLiZ Spółka z o.o. Jednocześnie zarząd przeprasza klientów spółki FiLiZ za wszelkie utrudnienia oraz niespełnienie ich marzeń z powodu upadłości Spółki. Anife Miteva - komunikat dokładnie takiej treści biuro zamieściło na swojej stronie internetowej.

Wcześniej nie było żadnych sygnałów świadczących o problemach operatora, informacji o kłopotach finansowych firmy nie otrzymali także urzędnicy. - Do Urzędu Marszałkowskiego na razie nie wpłynęła żadna informacja - powiedziała w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 Eliza Albrechcińska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. - Wiemy też, że informacja o upadłości pojawiła się na stronie internetowej firmy - dodała.

Jak wynika z informacji uzyskanych przez urząd od jednego z pracowników biura, poza granicami kraju – w Turcji przebywają 2 osoby. Do Polski wrócą najprawdopodobniej w sobotę. Z nieoficjalnych ustaleń wynika też, że wycieczki wykupiło ok. 1500 osób.

"Biuro posiada dwie gwarancje ubezpieczeniowe w Signal Iduna. Pierwsza z nich obowiązująca do 25 czerwca br., opiewa na kwotę ponad 166 tys. zł. Natomiast druga obowiązuje do 25 czerwca 2013 r. i wynosi ponad 231 tys. zł" - poinformował urząd marszałkowski.

CZYTAJ TAKŻE NA KONTAKCIE 24

W ciągu kilku ostatnich tygodni kilka biur podróży ogłosiło upadłość i zrezygnowało z prowadzenia usług turystycznych.

4 lipca wniosek o upadłość złożyło biuro podróży Sky Club z Warszawy, które organizowało wycieczki pod marką własną oraz Triady. Poza granicami Polski znajdowało się wówczas ok. 4,7 tys. klientów biura.

12 lipca firma Alba Tour z Poznania poinformowała, że zawiesiła swoją działalność i w najbliższym czasie nie będą realizowane kolejne wyjazdy. Kilka dni później - 16 lipca - niewypłacalność ogłosiło biuro podróży Africano Travel.

26 lipca biuro Blue Rays poinformowało warszawski urząd marszałkowski o niewypłacalności. Podobne oświadczenie w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskimdzień później złożyło biuro podróży Atena z Oświęcimia. Trzy dni później upadło biuro turystyczne Elektra Travel z Wałbrzycha.

Na początku sierpnia niewypłacalność ogłosiło biuro Aquamaris z Bielska Białej. W tym samym miesiącu do czarnej listy dołączyło Mati World Holidays z Chorzowa i Summerelse z Warszawy.

Kontakt24//mmt,js//ja

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bolek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2012 08:42 ~bolek

  Nie pytaj. Zapomnij !!

 • potencjalny turysta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2012 22:11 ~potencjaln…

  A w jakiej kondycji jest Alfa Star bo przymierzam się do wykupienia u nich wycieczki ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »