Informacje

30.07.2013 10:20 problemy z oznaczeniem i opłatami?

UOKiK: Mamy skargi na prywatny parkomat. Były też kary

SERWISY:

Prywatnemu parkingowi z parkomatem podobnym do miejskich przygląda się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Dostajemy skargi na wprowadzające w błąd oznakowanie parkingów oraz na pobieranie opłat administracyjnych w wysokości 150 zł - przyznaje przedstawicielka UOKiK.

O sprawie budzącego kontrowersje parkingu przy ul. Przeskok pisaliśmy w poniedziałek. Nie ma szlabanów i osoby pilnującej, za to jest podobny do miejskich parkomat, który działa nawet w niedzielę. Do tego dochodzą też mandaty od prywatnej firmy. Czytaj więcej na ten temat.

"Są nam znane problemy kierowców"

Dyrektor firmy, do której parking należy, nie ma sobie nic do zarzucenia. Ale działalności Euro Park, między innymi przy ul. Przeskok przygląda się właśnie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Są nam znane problemy kierowców z opłatami pobieranymi przez EuroPark - przyznaje Agnieszka Majchrzak z biura prasowego urzędu. - Przyglądamy się opłatom pobieranym przez Euro Park oraz oznakowaniu parkingów. Niedawno zakończyliśmy postępowanie wyjaśniające dotyczące EuroPark - dodaje.

Nie wyklucza też dalszych działań, czyli wszczęcia postępowania przeciwko przedsiębiorcy . - Różni się tym od wyjaśniającego, że w drugim etapie stawia się zarzuty. Postępowanie "przeciwko przedsiębiorcy" kończy się wydaniem decyzji. Maksymalna kara, którą może nałożyć UOKiK to 10 proc. ubiegłorocznego przychodu przedsiębiorcy - wyjaśnia Majchrzak.

"Wezwanie do zapłaty"

I zapewnia, że to nie jedyne działanie dotyczące tej firmy. Przed dwoma laty UOKiK wydał decyzję, w której zakwestionował kierowanie do osób, których zadłużenie wynosi poniżej 200 złotych "wezwania do zapłaty" z informacją o treści: Informacja o zadłużeniu upubliczniona będzie w systemie KRD do dnia zapłaty lub do 10 lat od daty dokonania wpisu.- Uznaliśmy, że jest to działanie sprzeczne z dobrymi obyczajami, celowe i ukierunkowane na wywołaniu u konsumenta mylnego wrażenia, że w chwili otrzymania w/w "wezwania do zapłaty" jego dane jako dłużnika zostaną wpisane do rejestru dłużników. Nałożona kara wyniosła 2 658 zł – wyjaśnia Majchrzak. Przy jej naliczaniu, prezes UOKiK wziął pod uwagę okoliczności łagodzące, bo przedsiębiorca zmodyfikował klauzulę umieszczane w wezwaniach.

"Znane są inne przypadki"

Sprawę podobnych prywatnych parkingów zna też Zarząd Dróg Miejskich. Ale na tym komentarz do działalności takich firm się kończy.

- ZDM odpowiada za parkowanie na drogach publicznych, a ten fragment ulicy Przeskok jest drogą wewnętrzną na terenie prywatnym – podkreśla Adam Sobieraj, rzecznik ZDM. - Znane są nam przypadki z innych fragmentów dzielnicy, gdzie spadkobiercy odzyskujący nieruchomości w naturze decydują się na ustawienie prywatnych parkomatów, bo chodnik z publicznego stał się prywatnym. Taką sytuację mamy przy Leszczyńskiej, Hożej między Kruczą a placem Trzech Krzyży, Senatorskiej – tu jednak właściciel miejsc parkingowych zdecydował się na inkasenta – dodaje.ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • lesio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2016 15:37 ~lesio

  Europark dalej działa. wymyślili sposób na wyciąganie kasy od kierowców. Przekret polega na tym, że udaja parking miejski ( miejsca do parkowania sa żle oznakowane) oraz utrudniaja kupienie biletu parkingowego ( na parkingu nie ma możliwości zapłacenia bilonem) a gdy kierowca na chwile oddali sie od auta z krzaków wyskakuje gostek z aparatem i kwitem na opłate dodatkowa. Po tygodniu wysyłaja do domu wezwanie by zapłacic kilka razy więcej bo mieli koszty. Byli już dwa razy ukarani przez UOKiK zq oszustwo przy pobieraniu opłaty. Ich działalność jest sprzeczna z ustawa bo nieruchomościa w Polsce może zarządzac jedynie zarejestrowany Zarzadca i nikt inny.

 • Sylwia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2013 11:20 ~Sylwia

  w lipcu bieżacego pod Blue City również dostałam wezwanie do zapłaty gdzie ani parkomat ani miejsca parkingowe nie były w żaden sposób oznakowane, mało tego, nie było żadnej informacji w postaci regulaminu dotyczącego zasad korzystania z dostępnych miejsc. Napisałam odwołanie po czym nie uzyskałam, żadnej informacji zwrotnej. Dzowniąc do firmy uzskałam informację od oosoby zajmującej się reklamacjami,że nie ma czasu odpisywać mi na pisma no i że sama informacja w postacji tablicy z literą "P" powinna dac mi coś do myślenia. Proszę wybaczyć ale przy każdym parkomacie miejsckim jest taka tablica :D a mimo to weekendy są bezpłatne więc co to za argument. MImo wszystko życzę sobie uzyskac informację zwrotną na jakiej podstawie mam uiścić opłatę w wysokości 50zł, gdyż bez odpowiedniego oznakowania miejsc pargingowych czy też terenu parkingowego nie zamierzam wzbogacać budżet naciągaczy. Umowa byłaby zawarta jeśli byłby czy to regulamin czy też tablice informujące,że wjeżdżam na teren prytwatny.

 • robo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2013 10:14 ~robo

  and~and

  Tema zastępczy- a media wogóle nie zabieraja głosu w sprawi WYBUCHU REAKTORA W ROSJI. Nie ma wystąpienia w mediach ludzi odpowiedzialnych za ochronę Państwa i wyjaśnienia, może i plotki, ale internet huczy!!!!


  1. portal informacyjny na którym zamieściłeś wpis nazywa się TVN WARSZAWA na którym zamieszczane sa lokalne informacje. Prózno tu szukać terści o globalnym ociepleniu, czy głodujących dzieciach w Afryce
  2. plotka - to, że interner huczy, a oficjalne media milczą zwykle jest znamienne

 • VW uber alles

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2013 10:04 ~VW uber alles

  and~and

  Tema zastępczy- a media wogóle nie zabieraja głosu w sprawi WYBUCHU REAKTORA W ROSJI. Nie ma wystąpienia w mediach ludzi odpowiedzialnych za ochronę Państwa i wyjaśnienia, może i plotki, ale internet huczy!!!!

  A ja słyszałem, że samochody z japońskich fabryk są napromieniowane. Zaletą jest lepsza widoczność po zmroku.

 • Czytający ze zrozumieniem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2013 10:01 ~Czytający…

  and~and

  Tema zastępczy- a media wogóle nie zabieraja głosu w sprawi WYBUCHU REAKTORA W ROSJI. Nie ma wystąpienia w mediach ludzi odpowiedzialnych za ochronę Państwa i wyjaśnienia, może i plotki, ale internet huczy!!!!

  Kiedyś była Paskuda z Zalewu Zegrzyńskiego. W tym roku reaktor w Rosji. Zaciekawiony tematem postanowiłem poczytać co nieco:
  Na początek www.finnbay.com, jako, że Finom nie można zarzucić nadmiernej miłości do Rosjan. Nic nie znalazłem n/t wybuchu, ba, nawet nie ma wzmianki o wzroście promieniowania. Pewnie GRU, albo FSB wyczyściło portal...
  Potem u źródła: www.gazeta.ru. Wiadomo, że nic nie napiszą, przecież Putin zabronił.
  No to cnn.com. Wprawdzie o nuklearnej katastrofie nic nie ma, ale przecież wiadomo, że Amerykanie są w stanie dogadać się z Rosjanami.
  Na koniec: www.aljazeera.com. Też nic. Ale przecież wszyscy dobrze wiemy, że oni są antyamerykańscy, więc z pewnością finansuje ich Moskwa.

 • and

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2013 07:47 ~and

  Tema zastępczy- a media wogóle nie zabieraja głosu w sprawi WYBUCHU REAKTORA W ROSJI. Nie ma wystąpienia w mediach ludzi odpowiedzialnych za ochronę Państwa i wyjaśnienia, może i plotki, ale internet huczy!!!!

 • alik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2013 22:58 ~alik

  skoro ze wszystkim jest problem to rozwiązać te urzędy łącznie z urzędem premiera (tęż nic nie może)

 • Privaterulez

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2013 22:47 ~Privaterulez

  Europark postawił też niedawno podobny do miejskiego parkomat na innym prywatnym parkingu - na Twardej przy Rondzie ONZ, tu są zdjęcia: http://polskaparkuje.pl/wiadomosci/najnowsze/. Ale nie szukajmy dziury w całym - miasta nie mają monopolu na pobieranie opłat za parkowanie, w sklepie płacę za towar a w centrum miasta za parkowanie. Polecam wyjazd do bardziej cywilizowanych miejsc a zobaczycie ze przez parkowanie w centrum mozna zbankrutowac...

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2013 19:27 ~Marek

  Obok hotelu Marriott takze jest parking tej firmy.Niby wszystko ok, tylko, że od strony wjazdu nie ma żadnego regulaminu

 • Alex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2013 19:21 ~Alex


  Roman~Roman

  Taki sam parking jest od dawna na Emili Plater i nikt nic nie mówi. Też mi news.
  blabla~blabla


  ..no akurat nie taki sam, bo odgrodzony szlabanami!


  Gdzie Ty tam szlabany masz???? Ja nie mówie o tym na terenie kościoła tylko obok, tam gdzie stacja Orlenu była

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »