Informacje

18.01.2011 13:47 UCZELNIA INWESTUJE I REMONTUJE

Uniwersytet przebuduje... Akademię Medyczną

SERWISY:

 


Nie chodzi jednak o uczelnię z Ochoty, lecz o budynek na terenie głównego kampusu UW przy Krakowskim Przedmieściu. Uczelnia ogłosiła konkurs na projekt jego rewitalizacji.

 

Ogłoszenie o konkursie architektonicznym zostało opublikowane w poniedziałek. Organizują go wspólnie Uniwersytet Warszawski i Stowarzyszenie Architektów Polskich. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału mija 18 lutego, a wyniki mają być znane 11 maja.

Dziennikarze zastąpią lekarzy

Budynek, w którym pierwotnie mieściła się Akademia Medyczna, znajduje się w północnej części kampusu i jest bardzo zaniedbany. Po remoncie będzie siedzibą Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, który dziś zajmuje budynki przy Nowym Świecie.

Zwycięska pracownia otrzyma 20 tysięcy złotych nagrody i zaproszenie do negocjacji kontraktu na projekt wykonawczy. W jury zasiądą m.in. prodziekan ds. studenckich, profesor Barbara Szatur-Jaworska oraz prodziekan ds. administracji, finansów i rozwoju, profesor Stanisław Bieleń. Przewodniczącym będzie architekt Marek Budzyński - autor projektu BUW-u.

Uniwersytet się rozbudowuje

Modernizacja budynku ma pochłonąć 60 milionów złotych. Będzie to kolejna inwestycja najstarszej warszawskiej uczelni, która na terenie głównego kampusu planuje m.in. budowę szklanego pawilonu - pomieści on bibliotekę Instytutu Historycznego. Trwają też przygotowania do budowy nowego gmachu Wydziału Lingwistyki Stosowanej na Powiślu i modernizacji kampusu na Ochocie, według projektów Stefana Kuryłowicza (budowa ma się zacząć jeszcze w tym roku) oraz budowy Centrum Nowych Technologii.

roody/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • student WUM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2011 11:05 ~student WUM

  @Joanna. Prosektorium pachnie inaczej. To zapach gryzoni i ich odchodów, w budynku są 3 Zakłady prowadzące doświadcznia na zwierzętach (szczury).

  Swoją drogą cieszę się że te zakłady będą gdzieś bliżej kampusu WUM, bo ciężko w 15 min dostac się z ochoty na Krakowskie.

 • Joanna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2011 15:39 ~Joanna

  Nareszcie! Teraz zajęcia tam ma m.in. polonistyka i logopedia, a na ścianach grzyb, tynk z syfitu spada na głowy studentów, wszędzie zapach jak w prosektorium.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »