Informacje

22.03.2017 20:48 Nowe drogi rowerowe, chodniki i zieleń

Unieważniony przetarg na remont Puławskiej. "To nie oznacza rezygnacji"

SERWISY:Tylko jedna firma stanęła do przetargu na przebudowę 9-kilometrowego odcinka Puławskiej. Zaproponowała 59 mln zł - prawie cztery razy więcej niż ZDM chciał wydać.

Inwestycja obejmie niemal 9-kilometrowy odcinek od Domaniewskiej do granicy Warszawy. Powstaną drogi dla rowerów, nowe chodniki i zieleń. Zmodernizowana zostanie również sygnalizacja świetlna. Zarząd Dróg Miejskich w lutym bieżącego roku ogłosił przetarg na jej realizację w trybie "zaprojektuj i wybuduj".

- Niestety, złożona została tylko jedna oferta, znacznie przekraczająca założony kosztorys. ZDM zamierza przeznaczyć na ten cel 16 mln zł, zaś oferta opiewa aż na 59 mln złotych. Dlatego jesteśmy zmuszeni unieważnić przetarg. Nie oznacza to jednak rezygnacji z inwestycji ani opóźnienia terminu jej zakończenia – deklarują drogowcy.

Będzie "zielona fala"

Koniec robót zaplanowano na połowę 2018 roku. Jak ZDM chce utrzymać ten termin mimo unieważnienia przetargu? Urzędnicy zapewniają, że będzie to możliwe dzięki podzieleniu inwestycji na etapy. Część projektów budowy dróg rowerowych i chodników ZDM chce z kolei wykonać we własnym zakresie.

- Osobno zlecimy zaprojektowanie sygnalizacji świetlnej. Planujemy kompleksową modernizację sygnalizacji na skrzyżowaniach z Wałbrzyską/Lotników; Bogatki/Ludwinowską; Kajakową/Głuszca i Karczunkowską/Karmazynową – wyliczają drogowcy.

Skoordynowanie sygnalizacji na całym odcinku umożliwi wprowadzenie "zielonej fali". Oddzielnym etapem może być również przebudowa węzła "Wyścigi". Tam do ruchu rowerowego dostosowane zostaną istniejące kładki, przejście podziemne i przepust pod Puławską.

Jak informuje stołeczny ratusz, w ten sposób powstanie obustronna trasa rowerowa z nowymi chodnikami i zielenią. Jej przebieg został skonsultowany z mieszkańcami.

Inwestycja będzie realizowana przy wsparciu środków unijnych i ma zapewnić alternatywne dla samochodu możliwości poruszania się po aglomeracji. Cały program jest realizowany we współpracy z 39 gminami Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Puławska to jedna z najbardziej zatłoczonych wylotówek z miasta:

 

skw/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2017 22:55 ~Kolo

  tg3178~tg3178

  Najlepszym rozwiązanie dla rowerów to pobocze. Nie można tam zrobić pobocza?

  a tak przy okazaji czy tą drogą jadą Warszawiacy? chyba nie. Dlaczego Warszawa ma coś fundować Piasecznu?


  No to zobacz jak na weekendy warszawiacy grzeją na swoje działki. W niedzielę ok. 19 wracają. Fundować, jak ładnie powiedziane.

 • tg3178

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2017 16:51 ~tg3178

  Najlepszym rozwiązanie dla rowerów to pobocze. Nie można tam zrobić pobocza?

  a tak przy okazaji czy tą drogą jadą Warszawiacy? chyba nie. Dlaczego Warszawa ma coś fundować Piasecznu?

 • purchalski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2017 13:21 ~purchalski

  jaja~jaja

  Hahaha 16/59. Pytanie kto upadł na głowę ZDM czy niedoszły wykonawca?


  Ja rozumiem, że można się pomylić, o 2 miliony, 3. No niech bedzie 5. Ale rozjazd o 43 miliony przy szacowanych 16 mln?
  To brzmi jak kiepski zart. Ale niestety - to jest kolejne potwierdzenie, że ZDM po przyjściu niekompetentnego Puchalskiego, który pościągał tam swoich kolesi również bez zadnej wiedzy i kompetencji drogowych, stał się instytucją kabaretem. Tak Pani Prezydent - wsadziła pani na fotel szefa ZDM swojego Misiewicza i takie są tego efekty.

 • janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2017 13:12 ~janek

  dlatego ja dawno juz sprzedalem mieszkanie w piasecznie. Szkoda zycia na codzienne dojazdy jak ktos musi byc o 8 w pracy

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2017 12:50 ~Jacek

  Dwie najwazniejsze rzeczy do zrobienia w warszawie - likwidacja lotniska chopina oraz polawska poszerzona o 4 pasy - czy to takie trudne ?

 • jaja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2017 09:26 ~jaja

  Hahaha 16/59. Pytanie kto upadł na głowę ZDM czy niedoszły wykonawca?

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2017 08:45 ~stonka

  Jedna oferta i cena cztery razy wyższa od kosztorysu Zamawiającego świadczy wyłącznie o jakości przygotowanego przetargu. Obawiam się że była to polityczna wrzutka, pisana na kolanie. Innego wytłumaczenia nie widzę. Szkoda tylko, że płacimy podatki na pozorowane działania ZDMu.

 • stan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2017 06:51 ~stan

  Przetargi publiczne sa jak przykład pokazał nierealistyczne. Znacznie wzrosły koszty pracy, brakuje ludzi do prac podstawowych bo gdzie indziej zarobia więcej. Zadna firma nie chce zbankrutowac z powodu kar umownych itp. a do zrobienia jest bardzo dużo. Kolejnym problemem o czym nie wie pan do "ścieżek rowerowych" jest zakres robót. Asfalt w wielu miejscach jest do zdarcia i poprawy bo natęzenie ruchu jest tak wielkie. Ulica Puławska jest przeciązona i wymaga pilnej modernizacjii.Trzeba skanalizowac wiele włączeń do ruchu, poprawić przejścia dla pieszych bo są niebezpieczne.W dalszym ciągu problemem jest płynny skręt z ul. Poleczki, a nie z Romera. Przejście dla pieszych przy ul. Kajakowej gdzie dzieci chodza do szkoły a piesi do przychodni, a za chwile do dzielnicowego osrodka kultury jest niebezpieczne!!! No i źle przygotowany SIWZ do przetargu, wystraszeni "dobra zmiana" urzędnicy tak przygotowali materiały do przetargu, żeby pozbyc się odpowiedzialności, dlatego brak chętnych do realizacji robót.

 • Itmopc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2017 01:19 ~Itmopc

  Co tam remontowac. Sygnalizacja co 200 m, to i zielona fala nie da rady. Jedyne co chcieli zrobic za te 60 mln to sciezki rowerowe. Przy tej ilosci pasow, rowery powinny jechac ulica. A za 60 mln zrobcie kawalek Pulawskiej BIS

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2017 23:00 ~Nieciej

  Ursynowiak~Ursynowiak

  Czy w związku z modernizacja sygnalizacji zostanie wreszcie przywrócony wyjazd w lewo z ulicy Romera?

  To "ułatwienie" na które 15 lat temu poszedł inż. Galas, ZMUSZA mieszkańców okolic ulicy Pięciolinii do nadkładania blisko 3 kilometrów w celu wyjazdu na ulicę Puławską czy ulicę Poleczki

  Mam nadzieję, że na odwrót - ten przez przejazd zostanie zastąpiony ciągłością pasa zieleni, aby nikogo nigdy nie kusiło go otwierać, bo nie chodzi tu o wyjazd w lewo z Romera w Puławską (można zrobić bezpieczny pas włączania na jezdni zachodniej), a o skręcających w lewo z kierunku od Centrum w Romera. To oni powodowali tam wypadki, a sam znak zakazu nie pomoże, jak powszechnie wiadomo.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »